Connect with Us

All posts tagged "mavraj"

Sport 13:39 - 18 Janar, 2020

Mavraj vesh fanellën e Tiranës për një foto, nevrikoset presidenti Refik Halili

Presidenti i Tiranës, Refik Halili, nuk e ka pritur mirë postimin e dy ditëve më parë. Mario Nikolli dhe Mërgim Mavraj kishin postuar një foto me...

Kombëtare 15:10 - 15 Janar, 2020

Mavraj kujton kohën kur refuzoi kombëtaren: Shqiptarët u inatosën, gati të jepja pasaportën

Historia e Mërgim Mavrajt ka sjellë gjithmonë polemika dhe zhurmë mediatike sa i përket të kaluarës. Me Shqipërinë do të arrinte kulmin e karrierës pasi arriti...

Sport 09:56 - 13 Janar, 2020

E bujshme/ Tirana i ka bërë ofertë Mërgim Mavrajt dhe Arlind Ajetit

Merkato e janarit është ende në heshtje për klubet e Superiores, por nuk përjashtohet që të kemi afrime të bujshme me kalimin e ditëve. Me shumë...

Seria A 20:20 - 8 Gusht, 2019

Lukaku tek Interi/ Mavraj bën reagimin epik (foto)

Zyrtarizimi i Romelu Lukakut te Interi ka pasur shumë reagime, disa gazmore. Mes tyre edhe Mavraj, lojtari i Greuther Furth dhe i kombëtares shqiptare, i cili...

Sport 12:06 - 1 Maj, 2019

Rikthimi në vendin e “krimit”/ Klubi gjerman i “qep gojën” kapitenit të Shqipërisë

Këtë fundjavë, Mërgim Mavraj do të përballet me ish-skuadrën e tij, Hamburgun. Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë është tashmë pjesë e Ingolstadit ndërsa do të përballet...

Sport 10:51 - 4 Janar, 2019

Mavraj vishet zyrtarisht “kuqezi” në Gjermani/ Ja cili është ekipi i tij i ri

Mërgim Mavraj është zyrtarizuar si futbollist i Ingolstadt në Bundesligën 2 gjermane. Futbollisti i kombëtares shqiptare të futbollit, ndërpreu bashkëpunimin me Arisin në Greqi për të...

Sport 13:40 - 3 Janar, 2019

Në Greqi më përbaltën emrin dhe vlerat/ Mavraj tregon pse vendosi të kthehet në Gjermani

Mbrojtësi i Kombëtares, Mërgim Mavraj, i dha fund aventurës në futbollin grek pas vetëm disa muajsh. 32-vjeçari e mbylli me Arisin e Selanikut dhe tashmë do...

Sport 14:13 - 2 Janar, 2019

Mërgim Mavraj nuk gjen qetësi as në Greqi/ Ja cili është ekipi i ri i kapitenit të Kombëtares

U transferua në verë me shumë zhurmë në Greqi tek ekipi i Aris, por aventura aty zgjati vetëm 4 muaj për kapitenin e Kombëtares tonë, Mërgim...

Sport 21:42 - 23 Dhjetor, 2018

Merr fund gjithçka/ Ekipi grek i “jep duart” kapitenit të Kombëtares tonë. Ja cila është arsyeja

Aventura e Mërgim Marvaj tek ekipi grek i Aris-it ka marrë fund më shpejt nga sa pritej. Paraqitjet e mbrojtësit shqiptar, të afruar me shumë bujë te...

Sport 14:37 - 19 Nentor, 2018

Mavraj bën premtimin e madh ëpr ndeshjen ndaj Uellsit/ Ja çfarë do të bëjmë nesër

Kapiteni i Kombëtares, Mërgim Mavraj, doli në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Uellsit ku foli edhe për problemet e fundit në ekipin Kombëtar. “Janë përmendur...

Sport 19:42 - 18 Nentor, 2018

Mavraj u kërkon falje publike shqiptarëve/ Vetëm atë gjë mos e vini në diskutim…

Mërgim Mavraj, pas kartonit të kuq ditën e djeshme ndaj Skocisë, ka kërkuar falje publikisht në Instagram, përmes disa rreshtave. Kapiteni kërkoi ndjesë edhe dje pas...

Sport 23:39 - 17 Nentor, 2018

Mërgim Mavraj zihet dhe me moderatoren e njohur/ Ku e pe ti që ishte goditje me kokë…

Mërgim Mavraj është kapur me gazetaren e RTSH, Hygerta Sako gjatë lidhjes direkte për emisionin “Ëndërr kuqezi”. E gjitha nisi pas komentit të kartonit të kuq...

Sport 20:33 - 14 Tetor, 2018

Gati për surprizën e madhe/ Djemtë e kombëtares bëjnë gjestin e pazakontë para ndeshjes me Izraelin

Shqipëria luan në transfertë ndaj Izraelit në kuadër të Ligës së Kombeve. Kuqezinjtë do të synojnë që në këtë takim të marrin një trepikësh që do...

Sport 11:25 - 11 Tetor, 2018

U zgjodh kapiten i Kombëtares/ Mërgim Mavraj “bëhet” grek

Mërgim Mavraj është grek. Zyrtarisht, me letra e kemi fjalën. Ose të paktën këtë ka lënë të kuptohet mbrojtësi i Kombëtares, në ditën që u zgjodh...

Sport 18:18 - 27 Shtator, 2018

Mediat greke “ngrenë në qiell” futbollistin shqiptar/ “Nga tradhtar në hero”

Impakti që pati debutimi i Mërgim Mavrajt, në derbin e Selanikut ndaj PAOK-ut, ka qenë i paimagjinueshëm në ligën greke. Tekniku i Aris e filloi ndryshe...