Connect with Us

All posts tagged "Mbappé"

La Liga 16:11 - 21 Mars, 2020

Reali planifikon transferimin e shekullit, por koronavirusi i bën gjëmën

Emergjenca Coronavorus ka kthyer përmbys botën e futbollit. Kampionatet janë ndalur në pritje që sittuata të kthehet përsëri në noramalitet. Mes këtyre është edhe Ligue 1,...

La Liga 19:48 - 14 Mars, 2020

Neymar te Barça, falë Mbappes

PSG ka vendosur për të ardhmen e Neymarit. Ekipi francez mund ta largojë në verë, madje i ka ulur dhe çmimin. Kampionët e Francës janë gati...

Sport 20:41 - 10 Mars, 2020

E bujshme/ Super ylli botëror, kampion bote, i nënshtrohet testit për Coronavirusin

L’Equipe ka bërë të ditur se ylli i PSG-së, Kylian Mbappe, i është nënshturar një testi për të parë nëse është prekur nga COVID-19, pasi mungoi...

Sport 18:31 - 5 Mars, 2020

Kush do të largohet, Neymar apo Mbappe?/ PSG merr vendimin

Dihet tashmë që Barcelona dhe Reali Madridit kanë shprehur hapur dëshirën për të nënshkruar me dy yjet e ekpit parizien, Nejmar dhe Kilian Mbape. Mirëpo me...

Sport 19:46 - 29 Shkurt, 2020

Video: Mbappe është i jashtëzakonshëm, driblon në mënyrë magjike dy kundërshtarë

PSG ka mposhtur 4-0 Dijonin në ndeshjen e javës së 27-të të Ligue 1. Ishte një fitore jo e vështirë e vendasve, të cilët vazhdojnë të...

Sport 15:00 - 27 Shkurt, 2020

“A t’i heq këpucët?”/ Mbappe rrëfen momentin kur hipi në makinën e Zidane në moshën 14-vjeçare

Skuadrat europiane janë të gatshme ta mbulojnë me ar’ transferimin e tij. Kylian Mbappe nuk është një 21 vjeçar aspak normal. Që nga momenti kur u...

Seria A 14:50 - 20 Shkurt, 2020

Cristiano Ronaldo zbulon pasuesin e tij/ “Ai është unik, e ardhmja e futbollit”

Gjatë një lidhje direkte në “Instagram”, realizuar në partneritet me sponsorin kryesor të veshjeve sportive “Nike”, ylli portugez, Cristiano Ronaldo ka diskutuar ndër të tjera me...

La Liga 14:47 - 16 Shkurt, 2020

Barcelona telefonon Mbappen, merr përgjigjen e hidhur

Barcelona duhet të shohë për ndonjë objektiv tjetër, pasi Kylian Mbappe e ka vendosur se ku do të transferohet. Gazetari i njohur, Edoardo Inda, ka zbuluar...

Sport 16:30 - 13 Shkurt, 2020

Ka frikë nga Reali/ PSG shpik mënyrën e vetme për të mbajtur me “zor” Mbappen

Real Madrid nuk dorëzohet lehtë për Kylian Mbappe, por PSG nuk mund ta humbasë një fenomen si francezi. Kontrata e sulmuesit me kampionët e Francës përfundon...

Sport 08:46 - 6 Shkurt, 2020

Neymar flet pa doreza/ Zbulon futbollistin ‘fenomen’ dhe futbollistin më të mirë në histori

Neymar ka dhënë së fundi një intervistë për faqen zyrtare të FIFA-s, ku e cilëson Kylian Mbappen një ‘fenomen’, ndërsa Lionel Messin si futbollistin më të...

La Liga 11:41 - 4 Shkurt, 2020

Perez tregohet dinak/ Zbulohet plani i Realit për të transferuar Mbappen

Transferimi i Kylian Mbappe është objektiv kryesor për drejtuesit e Real Madridit, të cilët kanë si synim ta finalizojnë në vitin 2021. Sipas “AS”, Florentino Perez...

Sport 12:36 - 2 Shkurt, 2020

Video: Plas sërish te PSG-ja/ Tuchel dhe Mbappe bëjnë llafe, Reali fërkon duart

PSG fitoi mbrëmë pa probleme 5-0 ndaj Montepellier, por jo gjithçka shkoi më së miri. Në minutën e 68′, Tuchel largoi Mbappen dhe në vend të...

Sport 13:52 - 26 Janar, 2020

Video: Fëmija shpërthen në lot kur sheh kampionin e botës pas tij

Është vetëm 21-vjeç, por që tani Kylian Mbappe është kthyer në kandidatin kryesor për të thyer dominimin shumëvjeçar të dyshes së yjeve Ronaldo-Messi. Mbappe, përveçse është...

Sport 12:27 - 23 Janar, 2020

Shënoi gol me dorë, Mbappe bën reagimin epik (video)

Kylian Mbappe arriti që të siguroi finalen e Ligës në Francë pasi ekipi i Psg mposhti në transfertë Reims me rezultatin 0-3. Përtej fitores së klubit...

Sport 15:56 - 22 Janar, 2020

Messi apo Ronaldo?/ Mbappe zbulon heroin e tij

Ylli i PSG-së, Kylian Mbappe, e ka një idhull si çdo futbollist tjetër. Në një intervistë të fundit, ai nuk e mohon admirimin për Zidane, por...