Connect with Us

All posts tagged "mbrojtes"

Kombëtare 21:00 - 14 Mars, 2020

“Nuk luaj te Shqipëria se është Hysaj”/ Flet mbrojtësi shqiptar në super formë

Mbrojtësi kuqezi Ivan Balliu, i cili aktivizohet me skuadrën e Almeiras në La Liga 2, ka dhënë një intervistë për gazetën “AS”, ku ka rrëfyer dhe...

Sport 13:43 - 3 Mars, 2020

Video: Donte të shënonte gol spektakolar, përfundon duke thyer hundën

Një moment i çuditshëm u regjistrua në ndeshjen e kampionatit polak mes Arkës dhe Lodzit. Mbrojtësi i Lodz, Makej Dabrovski theu hundën në minutën e 6-të...

La Liga 19:23 - 13 Shkurt, 2020

Ishte gati për të firmosur kontratën e jetës/ Coronavirus i bën gjëmën mbrojtësit të njohur

Mbrojtësi i Sevillas Daniel Carrico ishte gati për të firmosur kontratën e jetës me ekipin e Ëuhan Zall, por ëndrra duket se është shuar tashmë. 31-vjeçari...

Premier Liga 12:27 - 5 Shkurt, 2020

Historia e rrallë e mbrojtësit me ngjyrë/ Pyeta a më ngjan majmuni, ja çfarë më ndodhi

Racizmi në futboll është kthyer në një problem kohët e fundit. Shumë futbollistë me ngjyrë kanë renë pre e koreve raciste dhe sigurisht që nuk kanë...

Sport 12:33 - 26 Janar, 2020

Video: Mrekullia e javës/ Mbrojtësi largon golin e sigurt me një super lëvizje

Ka gola spektakolarë, por edhe pritje spektakolare të portierëve. Këtë herë skemën e ka marrë një lojtar, i cili shpëtoi skuadrën e tij nga një gol...

La Liga 18:22 - 25 Janar, 2020

Arrihet marrëveshja, Barcelona gjen Dani Alvesin e ri

Barcelona ka gjetur Dani Alvesin e ri. Klubi katalanas ka përforcuar krahun e djathtë të mbrojtjes me një brazilian. Globoesporte raporton se kampionët e Spanjës kanë...

La Liga 10:37 - 17 Janar, 2020

Do befasoheni/ Setien bën përforcimin e parë te Barcelona

E përditshmja sportive “Marca” shkruan se Quique Setien ka projektuar lojtarin e parë që do të transferojë të Barcelona. Katalanasit kanë nevojë të përforcohen në mbrojtje,...

La Liga 11:54 - 15 Janar, 2020

Messi i çudit të gjithë, zgjedh këtë mbrojtës si kundërshtarin më të vështirë

Në një intervistë të gjatë për “DAZN”, Leo Messi ka treguar se nuk e pengon aspak mënyra si klubet kundërshtare caktojnë lojtarë për ta ndjekur apo...

Sport 15:54 - 9 Janar, 2020

Lufta politike SHBA-Iran/ Mbrojtësi i njohur braktis stërvitjen dhe merr vendimin drastik

Mbrojtësi amerikan i Ajaxit, Sergino Dest, u largua nga kampi stërvitor i klubit në Doha të Katarit, pasi ndjehet i shqetësuar nga situata politike në Lindjen...

Seria A 20:47 - 7 Janar, 2020

Merkato/ E kryer: Interi bën goditjen e madhe

Inter duket se ka arritur një marëveshje me mbrojtësin e Parmës, Matteo Darmian. Sipas raportimit të ‘Calciomercato’, zikaltrit e kanë bindur italianin për tu transferuar në...

Premier Liga 13:08 - 27 Dhjetor, 2019

Zyrtare: Liverpooli bën një tjetër përforcim për vitin e ri

Liverpool ka bërë një tjetër zyrtarizim, pas afrimit të Takumi Minamino. Lëvizja është në repartin e mbrojtjes. “The Reds” kanë njoftuar ditën e sotme rikthimin e...

Sport 16:12 - 26 Dhjetor, 2019

Partizani ka gati goditjen e parë në merkato, pranë firmës me lojtarin e Prishtinës

Partizani është në kërkim të një trajneri, por teksa drejtuesit po punojnë për zëvendësimin e italianit Franko Lerda, klubi i kuq është gjithashtu në punë e...

La Liga 20:02 - 20 Dhjetor, 2019

Dështimi i sezonit/ U afrua me bujë tek Interi gjatë merkatos së verës, por do të largohet në janar

Aventura e Diego Godin tek Interit pritet të marrë fund shumë më shpejt nga sa mendohej. Uruguajani u transferua verën e këtij viti si lojtar i...

La Liga 11:40 - 10 Dhjetor, 2019

Zbulohet blerja e parë e Milanit në merkaton e janarit/ Do të jetë ylli i Barcelonës

Milani duket se e ka mbyllur që tani goditjen e parë të merkatos së janarit. Sipas lajmeve të medieve italiane dhe atyre spajolle, Milani ka arritur...

Sport 16:46 - 8 Dhjetor, 2019

Video: Goli më i bukur i javës vjen nga Zvicra, ndihmon edhe Taulant Xhaka

Goli më i bukur i kësaj jave është padyshim ai i shënuar nga 21-vjeçari i Baselit, Eray Comert. Baseli është duke fituar 1-0 ndaj Sion, në...