Connect with Us

All posts tagged "mbrojtje"

Seria A 13:14 - 26 Shtator, 2019

Do befasoheni/ Ja cili ekip ka mbrojtjen më të fortë në Europë

Interi i Antonio Conte-s e ka filluar sezonin e ri të Serie A në mënyrën më të mirë të mundshme, duke marrë pikët e plota në...

Sport 22:06 - 18 Shtator, 2019

Video/ 126 milionëshi bën për “ujë të ftohtë” mbrojtësit e Juventusit

Pjesa e parë mes Atl. Madridit dhe Juves u mbyll 0-0. Në minutat e para, vendasit patën një mundësi të mirë për të gjeur golin e...

Sport 13:19 - 18 Korrik, 2019

Refuzoi Barcelonën dhe PSG-në/ De Ligt tregon arsyen e vërtetë pse zgjodhi Juventusin

Matthijs De Ligt është lojtari më i ri i Juventusit. Mbrojtësi i talentuar ditën e djeshme kreu dhe kaloi me sukses vizitat mjekësore, ndërsa në ditën...

Sport 13:27 - 28 Mars, 2019

Trajneri i ri i Kukësit kërcënon Partizanin/ Ata kanë mbrojtjen më të mirë, ne kemi…

Kukësi e ka shfrytëzuar ndërprerjen e kampionatit për të ndryshuar trajnerin dhe tashmë në drejtim është Ramazan Ndreu. Ish-trajneri i Kastriotit, Laçit dhe Kamzës ka folur...

Sport 21:41 - 26 Mars, 2019

Ky Brazil është për turp, çfarë gafe!/ Rep. Çeke po u jep leksion (Video)

Brazili i miqësoreve të marsit po tregon të jetë një dështim total. Pas barazimit 1-1 me Panamanë, tani “selecao” ka marrë një tjetër goditje të rëndë...

Sport 09:48 - 16 Shkurt, 2019

Trajneri i Bayernit jep alarmin para ndeshjes së madhe/ Jemi në hall!

Bayerni fitoi mbrëmë 3-2 në fushën e Augsburgut. por kjo fitore duket se nuk e ka kënaqur aspak trajnerin, Niko Kovac. Ajo që e shqëtëson kroatin...

Sport 20:38 - 3 Shkurt, 2019

E thonë statistikat/ Këta dy futbollistë të Juventusit janë më të rëndësishëm se Cristiano Ronaldo

Gjashtë gola në 4 ditë, është një shifër alarmante që tregon se mbrojtja e Juventusit “fut ujë”. Pas 3 golave të pësuara nga Atalanta në Kupën...

Sport 18:48 - 4 Nentor, 2018

Guardiola zbulon sekretin e tij/ Nuk u kam thënë kurrë lojtarëve të mi ta bëjnë këtë gjë

Pep Guardiola është transformuar nga mjeshtri i “tiki taka” në mjeshtrin e mbrojtjes, pasi skuadra e Manchester City nuk pëson gol në 6 ndeshje radhazi në...

Sport 11:10 - 20 Gusht, 2018

Mbrojtësi i kombëtares merr vendimin e papritur/ Panucci bëhet me dhimbje koke

Në shtator, Shqipëria fillon aventurën per Kupën e Kombeve, me ndeshjen e parë kundër Izraelit. Gjendja aktuale e ekipit tonë nuk duket aspak e mirë. Sikur...

Sport 19:48 - 5 Shkurt, 2018

Probleme në mbrojtjen e Barcelonës

Barcelona ka marrë një lajm shumë të keq pas ndeshjes me Espanyolin në La Liga, pasi Gerard Pieque e ka përfunduar ndeshjen i lënduar. Gerard Pique...

Sport 21:36 - 2 Prill, 2017

“Akuzohet” për autobus / Ja reagimi i trajnerit Starova

Partizani sot mposhti 1-0 Skënderbeun dhe aktualisht “Demat e kuq” janë në krye të tabelës në kampionatin shqiptar bashkë me Kukësin. Trajneri i kryeqytetasve, Sulejman Starova,...