Connect with Us

All posts tagged "Memushaj"

Kombëtare 14:28 - 2 Mars, 2020

Mbrëmë shënoi supergol, sot Memushaj merr lajmin e hidhur

Ledian Memushaj ishte protagonist i Peskarës në mbrëmjen e djeshme teksa në minutën e 80 të sfidës ndaj Askolit, shënoi një gol mjaft të bukur për...

Sport 16:44 - 29 Dhjetor, 2019

Memushajn e përjashtojnë nga ekipi, kjo është arsyeja

Ledian Memushaj është lënë jashtë skuadrës te Peskara për ndeshjen e sotme kundër Kievos. Shkak për këtë ndëshkim është bërë një përplasje verbale mes mesfushorit të...

Seria A 21:33 - 8 Nentor, 2019

Postimi që po çmend Italinë/ Ibrahimovic shok skuadre me Ledian Memushajn?

Që nga momenti kur Zlatan Ibrahimovic deklaroi që nuk do të rinovonte kontratën me LA Galaxy, që mbaron në dhjetor të këtij viti, ekipe të mëdha...

Sport 11:52 - 1 Maj, 2019

Mesfushori i kombëtares realizon “golin e jetës”/ Dita e djeshme do të mbahet mend gjatë! (foto)

2019 ka qenë një vit shumë i mirë për mesfushorin e kombëtares, Ledian Memushaj. Luan rregullisht në formacion dhe është një ndër më të mirët të...

Sport 15:28 - 26 Prill, 2019

De Biasi do të zërë vendin e kampionit të botës/ Pret ndihmën e mesfushorit vlonjat

Gianni De Biasi duket se do të rikthehet pas shumë kohësh të trajnojë sërish një skuadër. Pas shkëlqimit të tij te Shqipëria dhe një aventure jo...

Sport 21:42 - 12 Prill, 2019

VIDEO: Memushaj shënon gol fantastik / Kjo do mbahet mend gjatë

Ledian Memushaj ka shënuar golin e dytë këtë sezon me Pescaran në Serie B, por çfarë goli! Mesfushori i kombëtares shqiptare ka goditur fluturimthi një top...

Sport 15:43 - 13 Mars, 2019

Kombëtarja merr lajmin e keq/ Futbollisti më në formë lë në mes stërvitjen

Përtej Adriatikut vijnë lajme jo të mira për trajnerin e kombëtares shqiptare Christian Panucci. Një nga mesfushorët më në formë të kombëtares këtë sezon, Ledian Memushaj,...

Sport 18:08 - 3 Mars, 2019

Legjionarët kuqezi / Memushaj protagonist, Sadiku jep asist

Legjionarëve kuqezi po iu ecën mirë së fundmi. Ledjan Memushaj vijon të jetë protagonist te Peskara, teksa vlonjati dhuroi asisit në një nga golat e fitores...

Sport 18:54 - 6 Janar, 2019

Po shkëlqen në Itali/ Futbollisti i Kombëtares në 11-shen më të mirë të këtij sezoni

Ledjan Memushaj duket se arrin të shpreh mjaft mirë veten e tij kur ai është pjesë e Serisë B në Itali, por sidomos kur mban veshur...

Sport 19:00 - 2 Nentor, 2018

Rrëfehet futbollisti i kombëtares tonë/ Ja pse nuk fola 3 muaj me trajnerin

Ledian Memushaj është kthyer sërish në lider te skuadra e Pescarës, në aventurën e tij të dytë me këtë ekip. Mesfushori i kombëtares sonë ka dhënë...

Sport 10:26 - 26 Shtator, 2018

E marta u sjell fat/ Dy futbollistët e Kombëtares shkëlqejnë në Itali

Emanuele Ndoj dhe Ledian Memushaj, kanë qenë titullar në ndeshjet e radhës të Serisë B me skuadrat respektive. Kështu mesfushori Ndoj u aktivizua me Brescian për...

Sport 15:30 - 27 Janar, 2018

Memushaj gati të lërë Beneventon për 500 mijë euro

Ledian Memushaj është një nga futbollistët më të kërkuar nga disa skuadra të Serisë B në Itali. Vlonjati konsiderohet një lojtar me shumë përvojë, i cili...

Sport 19:57 - 2 Janar, 2018

Memushaj te Flamurtari? / Ja ekipet Italiane që mund t’ja prishin ëndrrën

Ëndrra e Flamurtarit për të transferuar Ledian Memushajn në Vlorë bëhet më e vështirë sepse konkurrentët për kuqezinjtë shtohen dita-ditës. Nëse Benevento ka vendosur ta largojë...

Sport 21:40 - 11 Tetor, 2017

Formacioni i dështakëve të Serisë A / Në 11-sh futet edhe lojtari i kombëtares sonë

Ledian Memushaj është përfshirë në formacionin e dështakëve të merkatos në Serie a. Mesfushori i kombëtares shqiptare u transferua nga Pescara te Benevento në verë, por...

Sport 15:18 - 26 Gusht, 2017

Memushaj ndryshon skuadër / Do të luajë sërish në Serie A

Ledian Memushaj do të kalojë te Benevento në Serinë A. Pescara dhe klubi i futbollit elitar në Itali kanë rënë dakord që mesfushori të transferohet te klubi ku...