Connect with Us

All posts tagged "mensah"

Sport 15:06 - 5 Mars, 2020

Shënoi golin e parë si profesionist me Skënderbeun, sulmuesi rrëfen emocionet

Goli i parë në karrierën e tij si futbollist profesionist erdhi me fanellën e Skënderbeut dhe normalisht që ky është një sadisfaksion i madh për ganezin....

Sport 17:48 - 4 Mars, 2020

Mbyllen 45 minutat e para/ Ja rezultatet në 4 sfidat e Superiores

Janë mbyllur 45 minutat e para në 4 ndeshjet e javës së 25-të të Superiores. Në Korçë, Skënderbeu po fiton 1-0 ndaj Luftëtarit. Vendasit gjetën rrjetën...

Sport 17:39 - 2 Mars, 2020

Zbulimi i Skënderbeut nuk ka dyshime/ Mundim Luftëtarin dhe mendojmë për Europën

Alfred Mensah është një nga lojtarët e spikatur të skuadrës korçare, që është afruare dhe si një futbollist me perspektivë dhe që korçarët mund të veprojnë...

Sport 15:32 - 15 Janar, 2020

Bindet Ilir Daja/ Skënderbeu gjen pasuesin e Oto Xhon

Me një largim të mundshëm të Blerim Krasniqit, Skënderbeu do të ishte i detyruar që të futej në merkato për sulmin. Ky repart ka mbetur i...

Sport 14:56 - 17 Gusht, 2019

Zyrtare/ Lerda largon transferimin e bujshëm të Partizanit në verën e kaluar

Emmanuel Mensah mbyll bashkëpunimin me Partizanin pas një sezoni me shumë ulje-ngritjesh. I nxjerrë jashtë planeve nga trajneri Franco Lerda, sulmuesi ganez i cili nën drejtimin...

Sport 15:44 - 4 Maj, 2019

Tronditet Partizani në Vlorë/ Humbje e madhe për derbin ndaj Tiranës

Partizani është duke udhëhequr 1-0 në Vlorë ndaj vendasve, por të kuqtë kanë marrë një goditje të madhe per derbin ndaj Tiranës, që do të luhet...