Connect with Us

All posts tagged "merkato"

Sport 17:20 - 30 Mars, 2020

Sindrit Guri në verë do të ndryshojë ekip/ A do të rikthehet në Superligë?

Futbolli në Belgjikë është ndalur për shkak të pandemisë së coronavirusit. Ashtu si në të gjithë Europën edhe kampionati belg ka pezulluar aktivitetin e tij. Një...

La Liga 16:38 - 29 Mars, 2020

Zbulohet prapaskena e bujshme, Messi dhe Ronaldo mund të ishin shokë skuadre te… Barcelona

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo rivalizojnë prej vitesh me njëri-tjetrin se kush është futbollisti më i mirë në planet. Të dy lojtarët kanë arritur suksese të...

La Liga 17:11 - 25 Mars, 2020

E bujshme/ Ofertë interesante, ylli i madh i Realit drejt Bayernit

Drejtuesit e Bayern Munchen do të shpenzojnë këtë verë. Skuadra bavareze është e fortë, por ka akoma nevojë për përforcime. Një ndër objektivat e kampionëve të...

Premier Liga 19:42 - 22 Mars, 2020

E gjithë bota në luftë më koronavirusin/ Klopp e ka mendjen te merkato, 80 milionë euro për shokun e Hysajt

Fabian Ruiz po shkëlqen me fanellën e Napolit dhe po ndiqet me interes nga dy skuadrat gjigante spanjolle, Real Madrid dhe Barcelona, pro duket se e...

Kombëtare 16:13 - 20 Mars, 2020

E bujshme/ Keidi Bare largohet nga Malaga, gati të hedh hapin e madh në karrierë

Mesfushori Keidi Bare do të ndryshojë ambient në fund të sezonit. Lojtari i Malagas ka bërë një sezon fantastik dhe ka arritur të fitojë vëmendjen e...

Sport 14:14 - 5 Mars, 2020

Skënderbeu në hall/ Do të largohet Dejvi Bregu, apo jo?

Ka kohë që përflitet për një largim të mundshëm të Dejvi Bregut jashtë vendit, por deri më tani nuk ka asgjë konkrete. Skënderbeu është në bisedime...

La Liga 13:18 - 4 Mars, 2020

E bujshme: Lautaro Martinez? Jo, jo/ Ja kush është lojtari i parë në listë që do Barcelona në verë

Shumë zhurmë rreth Barcelonës. Një ditë më parë u raportua në mediat spanjolle që katalanasit janë gati të ofrojnë Arturo Vidal, Nelson Semedo dhe 70 milion...

La Liga 17:32 - 2 Mars, 2020

E bujshme: Barcelona i dërgon Interit ofertën e parë për yllin e madh, 70 milionë euro dhe dy lojtarë

Barcelona është në kërkim të një sulmuesi për sezonin e ri. Me dëmtimin e rëndë të Suarez dhe problemet në fazën e sulmit ka bërë që...

BundesLiga 20:20 - 18 Shkurt, 2020

Dortmundi nuk pret dot deri në merkaton e verës, zyrtarizon goditjen e madhe/ Një super lojtar

Borussia Dortmund vendos që të blejë Emre Can që tani duke mos pritur fundin e sezonit, edhe pse parashikohej që blerja e mundshme të vinte në...

BundesLiga 20:45 - 17 Shkurt, 2020

Bayerni piketon lojtarin e parë që do të transferojë në verë, kushton 60 milionë euro

Pavarësisht se sapo kemi lënë pas merkaton e dimrit, Bayern Munchen duket se po mendon për afatin kalimtar të verës. Sipas lajmeve të fundit të raportuara...

Seria A 17:02 - 9 Shkurt, 2020

E transferoi verën e kaluar me shumë bujë, Juventusi nxjerr në shitje yllin prej kristali

“Tuttosport” raporton se Juventus po planifikon të shesë Aaron Ramsey, vetëm një vit pasi e transferoi si lojtar tw lirw nga Arsenali. Uellsiani ka luajtur 19...

La Liga 13:45 - 5 Shkurt, 2020

Merkato është mbyllur/ Barça “thyen” rregullat, transferon sulmuesin 30 milionë eurosh

Barcelona ka shënjestruar sulmuesin 26-vjeçar të Real Betis, Lorenzo Moron, si përforcimin e mundshëm në merkato. Lajmin e ka konfirmuar sot e përditshmja spanjolle “Marca”. Me...

Seria A 11:44 - 2 Shkurt, 2020

Çmendet Juventusi/ Bën gati 200 milionë euro për gjigantin e mbrojtjes

Britanikja “The Sun” ka publikuar paraditen e sotme një lajm bombë, ku thuhet se Juventusi po planifikon të bëjë një ofertë marramendëse Liverpoolit për Virgil van...

Seria A 19:11 - 1 Shkurt, 2020

Zbulohet prapaskena/ Ylli i madh i Juves pranë zyrtarizimit te Milani, por ja çfarë ndodhi në fund

Milani tentoi një goditje të bujshme në momentet e fundit të merkatos, por nuk ia doli. Kuqezinjtë dërguan Suson në huazim te Sevilla dhe tentuan ta...

Seria A 13:52 - 1 Shkurt, 2020

Merkato rekord në Serie A/ Ja sa milionë euro u shpenzuan në janar

Gjatë këtij muaji, kampionati italian shpenzoi 294 milionë euro për përforcime, një shifër marramendëse që është shumë më e lartë se në sezonin e kaluar (157...