Connect with Us

All posts tagged "Mertens"

Seria A 17:42 - 1 Mars, 2020

Pritej të ishte transferimi i parë i Interit në verë, ylli i madh merr vendimin që nuk e priste njeri

Një nga emrat më të përfolur të merkatos së Interit ka qenë padyshim Dries Mertens. Belgu shihej si përforcimi i madh në merkaton e verës së...

La Liga 21:37 - 25 Shkurt, 2020

“San Paolo” merr flakë/ Mertens i shënon Barçës gol “alla” Messi

Napoli ka zhbllokuar ndeshjen e 1/8-ave të Champions League kundër Barcelonës. “Axurrët” kanë gjetur rrjetën me Mertens, i cili ka shënuar një gol “alla Messi, në...

Seria A 16:23 - 12 Shkurt, 2020

Super lojtar/ Romelu Lukaku i mbush mendjen shokut të tij të transferohet tek Interi

Dries Mertens në verë mund të bëhet me skuadër të re. Sulmuesi belg ka disa oferta, por nuk e hedh poshtë mundësinë e rinovimit me Napolin....

Seria A 22:11 - 5 Janar, 2020

Merkato: Inter bën goditjen e madhe, siguron shokun e Hysajt

Dries Mertens është një prej lojtarëve më të përfolur te Napoli, pasi belgu së bashku me Jose Callejon nuk kanë pranuar të rinovojnë kontratën dhe sipas...

Seria A 15:09 - 4 Dhjetor, 2019

E konfirmuar, Interi do të transferojë bomberin e rivalëve/ Një gjahtar i vërtetë goli

Në Itali janë të sigurt se Dries Mertens sezonin e ardhshëm do të jetë lojtar i Interit. Belgut i mbaron kontrata me Napolin në fund të...

Seria A 15:57 - 13 Nentor, 2019

Juventusi kopjon idenë e Interit, një belg për sulmin

Juventusi kërkon të përfitojë nga situata jo e mirë që po kalon Napoli dhe synon t’i rrëmbejë Dries Mertens. Kontrata e belgut mbaron në qershor të...

Seria A 13:39 - 10 Nentor, 2019

Shoku i Hysajt nuk rinovon me Napolin, Interi fërkon duart

Dries Mertens duket gjithnjë e më larg Napolit. Sulmuesi duket si i ka prishur tërësisht marrëdhëniet me presidentin De Laurentiis dhe vështirë se mes tyre do...

Sport 22:45 - 17 Shtator, 2019

Shpërthen “San Paolo”/ Napoli zhbllokon rezultatin ndaj Liverpoolit

Duhej të vinte minuta e 80′ që të zhbllokohej supersfida mes Napolit dhe Liverpoolit, që luhet në “San Paolo”. Dries Mertens dërgon topin në rrjetë nga...

Sport 21:22 - 7 Prill, 2019

VIDEO: Zhbllokohet ndeshja Napoli-Genoa / Shënon Mertens

Napoli-Genoa është zhbllokuar në minutën e 34-t me një gol të bukur nga distanca të Dries Mertens. Me 104 realizime në ndeshjet e luajtura në të...

Sport 19:07 - 26 Shkurt, 2019

Napolit i ikin yjet në Kinë / Lojtari i radhës i shokon të gjithë

E ardhmja e Dries Mertens te Napoli është në dyshim. Ai do të mbushë 32 vjeç në maj dhe aktualisht ka një kontratë e cila skadon...

Sport 22:42 - 24 Tetor, 2018

Çmenduri në Paris/ Napoli kalon sërish në avantazh

Një ndeshje fantastike, mjaft e bukur po luhet në Paris. Napoli i Ancelottit ka kaluar sërish në avantazh. Këtë herë ishte belgu Mertens që shënoi golin e...

Sport 19:50 - 26 Shkurt, 2018

Napoli kërkon shkëputjen në ndeshjen kundër Cagliarit

Java e 26-të e futbollit italian do të mbyllet të hënën në mbrëmje me ndeshjen Cagliari-Napoli. Miqtë janë në luftë me Juventus për titullin dhe nuk...

Sport 12:10 - 29 Prill, 2015

Dramë në futbollin belg, Mertens pëson arrest kardiak

Dramë në futbollin belg. Gjatë një ndeshjeje miqësore mes rezervave të Genkut dhe të Lokerenit, 24-vjecari Gregory Mertens u shëmb në tokë vetëm pas 20 minutash...