Connect with Us

All posts tagged "mesfushor"

Premier Liga 15:11 - 8 Shtator, 2019

Ngacmoi të fejuarën e dikujt tjetër/ Rrihet keq mesfushori anglez

Mesfushori anglez Danny Drinkwater është rrahur keqazi në një lokal në Manchester. Lajmin e ka publikuar sot e përditshmja britanike “The Sun”, që sqaron edhe detajet...

Sport 18:56 - 29 Gusht, 2019

Zyrtare/ Ja kush është mesfushori dhe sulmuesi më i mirë në Europë

Frenkie de Jong është shpallur mesfushori më i mirë në Europë. Mesfushori holandez shijoi një aventurë të paharruar me Ajaxin, duke u eliminuar në gjysmëfinale të...

Seria A 16:11 - 29 Gusht, 2019

Mirupafshim Juventus/ Mesfushori transferohet zyrtarisht në Francë

Ekipi i Ligue 1, Dijon, transferon në formë huazimi mesfushorin e Juventusit, Matheus Pereira. 21-vjeçari nuk ka hapësira te “Zonja”, ndërsa te Dijon e ka të...

Seria A 16:34 - 28 Gusht, 2019

Nuk është Icardi/ Juventus po mendon të mbyll merkaton me një transferim bombë

Christian Eriksen, ylli 27-vjeçar i Tottenham, duket se është gjithmonë dhe më larg Real Madridit. Sipas “Marca”, në fakt, Zinedine Zidane do vetëm Pogba si përforcim...

La Liga 13:21 - 27 Gusht, 2019

E zbulon gazeta e Barcelonës/ Reali do të transferojë yllin 70 milionë eurosh

Pasi transferimi i Neymar duket i pamundur, Real Madrid do të bëjë një tjetër goditje të madhe para se të mbyllet afati i merkatos më 2...

BundesLiga 18:20 - 23 Gusht, 2019

Bayerni largoi kampionin e Europës/ Arrin akordin me yllin e katalanasve për 40 milionë euro

Renato Sanchez largohet nga Bayerni për të nisur një aventurë të re te Lille në Francë. 22-vjeçari do të nënshkruajë kontratë 5-vjeçare me nënkampionët e Ligue...

Sport 12:17 - 13 Korrik, 2019

Mesfushori i njohur largohet nga Laçi/ Ishte një kënaqësi…

Mesfushori Fjoart Jonuzi ka vendosur të ndërpresë bashkëpunimin me skuadrën e Laçit. 22-vjeçari ishte pjesë e kurbinasve prej vitit 2017, ndërsa më parë është aktivizuar edhe...

Sport 14:58 - 28 Qershor, 2019

Bayerni hedh “grepat” në Spanjë/ Duhen 40 milionë euro

Interi kishte hedhur sytë nga mesfushori i Espanyol Marc Roca, i cili po shkëlqen me Spanjën U21 në kampionatin evropian të 21-vjeçarëve. Zikaltrit nuk mund të...

Sport 13:52 - 19 Qershor, 2019

Maldini bën goditjen e dytë brenda pak ditësh/ Një super përforcim për Milanin

Milani ka bërë vetëm një blerje në këtë merkato, teksa ka siguruar shërbimet e Rade Krunic nga Empoli për 8.5 milionë euro. Gjithsesi, “fiksimi” i Maldinit...

Sport 11:17 - 14 Qershor, 2019

Ylli i PSG-së i shkel syrin Juventusit/ Është një klub i madh!

Barcelona, Real Madrid, Juventus, Manchester United, Chelsea dhe shumë skuadra të tjera të rëndësishme të Kontinentit të Vjetër kanë shfaqur interes për Adrien Rabiot, por francezi...

Sport 12:05 - 13 Qershor, 2019

Akoma nuk e beson dot që e transferoi Milani/ Shpërthen në lot lojtari më i ri i kuqezinjve

Milani e ka nisur merkaton dhe blerja e parë është Rade Kruniç, mesfushori i ardhur nga Empoli. 25-vjeçari zhvilloi një sezon fantastik, teksa ishte një ndër...

Sport 21:24 - 24 Maj, 2019

Edhe futbollist, edhe këngëtar/ Ylli i Serie A publikon këngën e radhës (video)

Kreativiteti i tij nuk është vetëm në fushën e lojës, por dhe në art. Bëhet fjalë për mesfushorin e Cagliarit, Lucas Castro, i cili pas rikuperimit...

Sport 15:13 - 16 Maj, 2019

Luajti ndeshjen e fundit me Ajaxin, para se të transferohet te Barcelona/ Ja çfarë do t’i bëjë Messit

Ajaxi fitoi dje zyrtarisht titullin kampion të Holandës pas 4 sezonesh. Kjo ishte ndeshja e fundit për Frenkie de Jong me fanellën e “harkëtarëve” para se...

Sport 13:25 - 9 Prill, 2019

Shokohet Partizani/ Mesfushori 25-vjeçar që u transferua me shumë bujë, mbyll sezonin

Kevin Mombilo ishte një nga përforcimet e merkatos së Partizanit në janar. Kongolezi me pasaportë finlandeze shikohej si një përforcim për krahun e djathtë, por 25-vjeçari...

Sport 11:36 - 9 Prill, 2019

Bayern Munich gjen përforcimin e ri/ Çmimi 55 milionë euro

Bayern Munich është duke u bërë gati për një revolucion në skuadër. Shumë nga futbollistët e tanishëm do të largohen për shkak të moshës por edhe...