Connect with Us

All posts tagged "Messi"

La Liga 11:13 - 8 Dhjetor, 2019

Messi futet në lojë, ndryshon renditja në listën e golashënuesve më të mirë

Me tre golat e shënuar mbrëmë ndaj Mallorcas, leo messi është futur në zonën e nxehtë të golashënuesve më të mirë të këtij sezoni. Argjentinasi deri...

La Liga 10:43 - 8 Dhjetor, 2019

Leo Messi nuk di të ndalet, thyen rekordin e madh të Cristiano Ronaldos

Leo Messi ishte fantastik mbrëmë në fitoren 5-2 të Barcelonës ndaj Mallorcas. Argjentinasi shënoi tre gola mbrëmë, duke regjistruar kështu 35 tregolësha në karrierën e tij...

La Liga 22:58 - 7 Dhjetor, 2019

Messi shkruan historinë/ Barcelona bën manita dhe kap vendin e parë

Barcelona bëri detyrën në sfidën përballë Mallorcës në “Camp Nou”, teksa fitoi me rezultatin e thellë 5-2, në një takim ku Lionel Messi frestoi me një...

La Liga 21:56 - 7 Dhjetor, 2019

Barça-Mallorca: 5 gola në pjesën e parë/ Messi nuk është normal

Barcelona është duke turpëruar Mallorcan në “Camp Nou” për javën e 16-të të La Ligës. Pjesa e parë është mbyllur 4-1 për katalanasit. An assist by...

La Liga 21:29 - 7 Dhjetor, 2019

Barça mbyll gjithçka brenda 10 minutash me Griezmann dhe Messin/ Ter Stegen nuk është normal me këtë asist

Barcelona ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Mallorca në “Camp Nou”, duke vuolusr kështu fatin e ndeshjes që në 16 minutat e para. Në minutën...

La Liga 10:56 - 6 Dhjetor, 2019

Messi nuk është normal/ Shtang shokët e ekipit me këtë gol të veçantë (video)

Leo Messi dhë magjitë e tij nuk kanë të sosur. Argjentinasi dhuron spektakël jo vetëm gjatë ndeshjeve, por edhe në stervitje. Në seancën e fundit stërvitore...

La Liga 12:59 - 5 Dhjetor, 2019

Messi zgjedh lojtarin e preferuar dhe nuk është asnjë nga shokët e Barcelonës

Lionel Messi ka zgjedhur Sadio Mane si lojtarin e tij të preferuar për këtë sezon. Ylli i Barcelonës thekson se është turp që sulmuesi i Liverpoolit...

Sport 10:18 - 5 Dhjetor, 2019

Më e mira e femrave ka një lutje për Messin dhe Ronaldon/ Më ndihmoni…

Futbolli është duke u përballur me një nga “sëmundjet” që ka vënë në alarm disa institucione të këtij sporti. Racizimi dhe seksizmi po bëhën gjithnjë e...

Premier Liga 19:45 - 4 Dhjetor, 2019

“Kam respekt për Messin, por këtë herë nuk e meritonte Topin e Artë”

Vazhdojnë akoma debatet në lidhje me fituesin e Topit të Artë të këtij sezoni. Leo Messi fitoi vetëm me 7 pikë më shumë se Virgil Van...

La Liga 11:17 - 4 Dhjetor, 2019

A do të largohet Messi nga Barcelona?/ Presidenti i katalanasve surprizon tifozët me këtë deklaratë

Lionel Messi nuk do të largohet nga Barcelona, madje do të fitojë sërish Topin e Artë. Të paktën kështu pretendon presidenti i katalanasve, Josep Maria Bartomeu,...

La Liga 20:17 - 3 Dhjetor, 2019

Messi zbulon futbollistin e vetëm, i cili mund ta thyejë rekordin e gjashtë “Topave të Artë”

Leo Messi u kurorëzua mbrëmë me Topin e Artë të vitit 2019, i gjashti në karrierën e argjentinasit. Messi është lojtari i vetëm që ka fituar...

Seria A 18:34 - 3 Dhjetor, 2019

Çmenden në Itali/ Guardiola dhe Messi do të vijnë te Milani

Skuadra e Milanit prej vitesh ka kaluar një tranzicion sa i takon pronësisë së klubit kuqezi. Një lajm premtues vjen nga shtypi italian dhe pikërisht “La...

La Liga 18:16 - 3 Dhjetor, 2019

Messi e zbulon vetë, ja momenti kur e mori inat Ronaldon

Lionel Messi ka pranuar se kur Ronaldo fitoi për herë të pestë “Topin e Artë”, i kishte ardhur inat. Në një intervistë ekskluzive për “FranceFootball”, ylli...

La Liga 16:33 - 3 Dhjetor, 2019

Luan në Serie A/ Barça ofron 70 milionë euro plus Vidal për të preferuarin e Messit

Sipas “Don Balon”, Barcelona ka bërë gati një ofertë të majme, thuajse të parezistueshme për yllin e Interit, Lautaro Martinez. Katalanasit e shohin “El Toron” si...

La Liga 15:14 - 3 Dhjetor, 2019

Motrat e Ronaldos shpërthejnë pas Topit të Artë/ Çfarë ka fituar më shumë ai?

Lionel Messi fitoi Topin e Artë për herë të gjashtë në karrierë, duke parakaluar Cristiano Ronaldon me 5 të tillë, por një gjë e tillë nuk...