Connect with Us

All posts tagged "Michael Schumacher"

Sport 14:09 - 5 Shkurt, 2020

Del në shitje Ferrari i parë i pilotuar nga Ferrari, ja sa kushton

Kompania e ankandeve “Girardo & Co” ka nxjerrë në shitje një makinë autentike Ferrari, atë F412 T2. E veçanta e kësaj makine është se është “kokëkuqja”...

Të tjera 12:09 - 21 Janar, 2020

Çfarë po ndodh me Michael Schumacher?/ Neurokirurgu italian zbulon të rejat e fundit

Gjendja e legjendës së Formula 1, Michael Schumacher, është tepër e përkeqësuar, gjatë vite nga aksidenti i tmerrshëm duke bërë ski, thotë një neurokirurg i famshëm....

Sport 15:34 - 30 Dhjetor, 2019

6 vite pas aksidentit të rëndë të ish-kampionit të botës/ Gruaja e Schumacher jep shpresë

Gruaja e Michael Schumacher ka folur mbi gjendjen shëndetësore të ish-pilotit të Formula 1, i cili në 29 dhjetor 2013 pësoi një aksident me ski dhe...

Të tjera 18:42 - 17 Dhjetor, 2019

Lajm i madh/ Mjeku njofton gjendjen shëndetësore të Schumacher

Lajmet mbi gjendjen shëndetësore të Michael Schumacher janë thuajse me “pikatore” pasi si familja ashtu edhe spitali ku gjermani ndodhet nuk duan të bëjnë publike situatën...

Sport 19:55 - 10 Shtator, 2019

Michael Schumacher shtrohet në spital në Paris/ Regjistrohet me emër tjetër

Piloti gjerman Michael Schumacher ka mbërritur ditën e hënë në Paris, ku është shtruar në spitalin “Georges Pompidou”. 7 herë kampioni i botës në Formula 1...

Sport 19:16 - 25 Qershor, 2019

Miku i ngushtë flet për gjendjen e Schumacher/ Po lufton fort…

Sot pasdite, presidenti i FIA-s, Jean Todt, një nga njerëzit më të afërt të 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, ka folur...

Sport 12:18 - 4 Qershor, 2019

Çfarë po ndodh?/ Ish-shefi i Formula 1: Schumacher nuk është me ne për momentin

Ish-shefi i Formula 1, Bernie Ecclestone, ka deklaruar se Michael Schumacher “nuk është me ne për momentin”, duke dhënë lajme të këqija mbi shëndetin e 7...

Sport 15:13 - 26 Prill, 2019

Zbulohet pas kaq vitesh/ Kjo ishte dëshira më e madhe Michael Schumacher para aksidentit

Para aksidentit fatal të tij, që tronditi krejt botën e sportit, “mbreti” i Formula 1, Michael Schumacher, kshte disa plane në kokë. Ato ishin plane të...

Sport 11:16 - 13 Shkurt, 2019

Kryepeshkopi zbulon detajin e rëndësishëm nga gjendja shëndetësore e Schumacher/ Duhen 115 mijë euro në javë për…

Kanë kaluar plot 5 vjet nga aksidenti i frikshëm i Michael Schumacher, që nga ajo ditë jeta e tij ka qenë në fije të perit dhe...

Sport 20:50 - 29 Dhjetor, 2018

5 vjet nga aksidenti me ski/ Çfarë po ndodh sot me Michael Schumacher?

Sot, më 29 dhjetor, u mbushën 5 vjet nga aksidenti tragjik me ski i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher. Ngjarja e...

Sport 15:36 - 23 Nentor, 2018

Dy muaj para aksidentit fatal/ Zbulohet intervista e veçantë e Michael Schumacher

Një intervistë e Michael Schumacher, e dhënë më pak se dy muaj përpara aksidentit të rëndë në vitin 2013, është publikuar nga familja e tij. Intervista është...

Sport 09:58 - 16 Gusht, 2018

Legjenda Schumacher po shërohet/ Ky është veprimi i tij

Për gjashtë muaj në vitin 2013, Michael Schumacher ka qenë në koma dhe është shëruar nga viti 2014. Gjendja e tij është më e mirë dhe...