Connect with Us

All posts tagged "migjen basha"

Kombëtare 19:18 - 22 Mars, 2020

Migjen Basha flet nga karantina/ Ja çfarë më ndodhi

Ish-futbollisti i kombëtares Migjen Basha dha një intervistë për median e njohur italiane “Tuttomercatoweb”. 33-vjeçari, i cili aktivizohet në Australi me skuadrën e Melburn Viktorit, rrëfen...

Kombëtare 13:06 - 17 Shtator, 2019

Pak ditë më parë u largua nga Kombëtarja/ Migjen Basha befason me klubin e ri

Migjen Basha nuk po kalon një periudhë të artë te skuadra e Arisit të Selanikut. Mesfushori shqiptar nuk ka qenë pjesë e lojtarëve të grumbulluar nga...

Sport 13:59 - 19 Mars, 2019

Mesfushori i Kombëtares del kundër Strakoshës & Lenjanit/ Ata gabuan!

Në konferencën për shtyp para dy ndeshjeve eliminatore të Europianit 2020, mesfushori Migjen Basha u shpreh se atmosfera në ekip është e mirë, për Strakoshën ishte...

Sport 16:45 - 4 Mars, 2019

Video: Mesfushori shqiptar shënon dy gola të jashtëzakonshëm/ Brenda tre minutave

Vullnet Basha, mesfushori shqiptar që luan në Poloni te skuadra e ëisla Krakovias, ka shënuar dy supergola në harkun e tre minutave. Vëllai i Migjen Bashës,...

Sport 11:36 - 18 Shkurt, 2019

Sakatoi futbollistin serb/ Mesfushori i Kombëtares bën gjestin e madh

Mesfushori i Kombëtares, Migjen Basha, luajti mbrëmë vetëm 11 minuta në ndeshjen mes Aris dhe Panionios, pasi doli me karton të kuq për shkak të një...

Sport 09:48 - 18 Shkurt, 2019

Video: Mesfushori i Kombëtares e bën për spital serbin/ Ndëshkohet me të kuq

Kanë mjaftuar vetëm 11 minuta lojë që Migjen Basha të marrë direkt karton të kuq në sfidën që Aris luajti ndaj Panionios, për javën e 21-të...

Sport 15:08 - 15 Tetor, 2018

Sikur të mos mjaftonte humbja ndaj Izraelit/ Vjen lajmi i keq për Shqipërinë për ndeshjen e fundit në grup

Elseid Hysaj dhe Migjen Basha do të mungojnë në ndeshjen e fundit të Ligës së Kombeve, që do të luhet kundër Skocisë më 17 nëntor në...

Sport 11:48 - 5 Shtator, 2018

Merr fund “telenovela” e verës/ Mërgim Mavraj transferohet tek ky ekip

Më në fund, Mërgim Mavraj, ka arritur marrëveshje me ekipin grek të Aris-it. Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare ka firmosur kontratë 2-vjeçare me klubin helen. Ja si...

Sport 17:37 - 12 Gusht, 2016

Bari zyrtarizon Migjen Bashën, për dy vite bardhekuq

Tashmë është zyrtare, Migjen Basha është lojtar i Barit në Serinë B italiane. Nëpërmjet një komunikate në faqen e klubit italian shkruhet se mesfushori shqiptar ka firmosur...

Sport 15:30 - 1 Gusht, 2016

Virtus “hedh sytë” nga Migjen Basha

E ardhmja e Migjen Bashës mund të jetë sërish në Serinë B të futbollin italian. Për mesfushorin e kombëtares shqiptare interesohen disa ekipe, ku së fundmi...

Sport 18:01 - 14 Maj, 2016

Basha sërish në Serinë B, e kërkon Avellino

E ardhmja e Migjen Bashës mund të jetë sërish në Serinë B të futbollit italian. 29-vjecari kuqezi në përfundimin të këtij sezoni pritet të largohet nga...

Sport 20:02 - 15 Shkurt, 2016

Migjen Basha bind në debutim te Como

Migjen Basha u kthye të luajë pas afro një muaj e gjysmë mungesë nga fushat e lojës. Mesfushori kuqezi ishte titullar në barazimin 1-1 që Como...

Sport 11:20 - 11 Gusht, 2015

Migjen Basha kthehet te Luzern

Migjen Basha i jep fund dilemave për të ardhmen. Pas pritjes disa-javore, që shoqëroi mbylljen e aventurës te Torino, mesfushori i Kombëtares Shqiptare ka vendosur ku...

Sport 19:10 - 23 Korrik, 2015

Migjen Basha, Frosinone mohon kontaktet

Migjen Basha mund të rikthehet te Frosinone? Për momentin nuk ka asgjë konkrete. Përfaqësuesi i zyrës së shtypit të klubit italian, Domenico Verdone, e pranon se...

Sport 11:25 - 17 Qershor, 2015

Migjen Basha: Duam Europianin

Mesfushori shqiptar, Migjen Basha është larguar nga Torino, dhe tashmë është në kërkim të një aventure të re ne karrierën e tij. Nga dëmtimi i gjatë...