Connect with Us

All posts tagged "milan"

Seria A 15:44 - 14 Tetor, 2019

Tifozët e prisnin te Milani, trajneri 55-vjeçar merr drejtimin e klubit të madh që luan në Champions League

Trajneri francez, Rudi Garcia, ishte një nga kandidatët për të pasuar Marco Giampaolon te Milani, por në fund kuqezinjtë zgjodhën Piolin. 55-vjeçari i dha fund gjatë...

Seria A 21:37 - 9 Tetor, 2019

Festë me prostituta dhe kokainë/ Publikohet videoja tronditëse e ish-yllit të Milanit

Ish-ylli i Milanit, Romës dhe PSG-së, Jeremy Menez, pasi dështoi në Europë, vendosi të transferohej në Meksikë te Club America gjatë sezonit 2018-2019. Francezi dështoi edhe...

Seria A 14:49 - 9 Tetor, 2019

Prezantohet trajneri i ri i Milanit/ Flet për eksperiencën tek Interi dhe gjithçka tjetër

Stefano Pioli është trajneri i ri i Milanit. Kuqezinjtë nuk kanë humbur kohë dhe e kanë prezantuar pasuesin e Marco Giampaolos. “Vij këtu me entuziazëm dhe...

Seria A 12:26 - 9 Tetor, 2019

Zyrtare/ Milani prezanton trajnerin e ri

Pas shkarkimit të Marco Giampaolo ditën e djeshme, Milani ka prezantuar sot zyrtarisht trajnerin e ri. Ai është 53-vjeçari Stefano Pioli. Ish-trajneri i Fiorentinës, Lazios dhe...

Seria A 21:24 - 8 Tetor, 2019

Milani nuk pranoi rikthimin e tij për shkak të kushtit të “çmendur”/ Gattuso do të marrë drejtimin e klubit tjetër të Serisë A

Gennaro Gattuso ka qenë një nga emrat kryesorë që është përfolur për një rikthim te Milani, që do të zëvendësonte Marco Giampaolon. Por, ish-trajneri kishte një...

Seria A 20:07 - 8 Tetor, 2019

Milani e afroi në verë me shumë bujë, sot e largon zyrtarisht me vetëm dy fjalë

Aventura e Marco Giampaolo si trajner i Milanit zgjati shumë më pak nga sa mendohej fillimisht. 52-vjeçari mori drejtimin e kuqezinjve në verë dhe u prezantua...

Seria A 15:31 - 8 Tetor, 2019

Tifozët e Milanit nuk e duan trajnerin e ri, për shkak të një fjalie të vetme që ai ka thënë

Stefano Pioli do të jetë trajneri i ri i Milanit. Ish-trajneri i Interit, Lazios dhe Fiorentinës, do të firmosë kontratë 2-vjeçare me klubin kuqezi, ku do...

Seria A 22:00 - 7 Tetor, 2019

Spalletti shumë pranë Milanit, por ka vetëm një kusht

Luciano Spalleti me shumë gjasa do të jetë trajneri i ri i Milanit. Edhe pse Milani e fitoi takimin e fundit kundër Genoas, ky rezultat nuk...

Seria A 15:56 - 7 Tetor, 2019

Spalletti është ende në kontratë me Interin, por i thotë “po” Milanit

Luciano Spalletti pritet të jetë trajneri i ri i Milanit. Kuqezinjtë do të shkarkojnë Giampaolon edhe pse fitoi në ndeshjen e fundit dhe do t’ia besojnë...

Seria A 10:46 - 7 Tetor, 2019

Giampaolo drejt largimit/ Dy ish-interistë në garë për të marrë drejtimin e Milanit

Edhe pse fitoi ndaj Genoa, Milani sërish po mendon të shkarkojë trajnerin Marco Giampaolo, loja e të cilit nuk ka bindur fare drejtuesit e kuqezinjve e...

Seria A 22:51 - 5 Tetor, 2019

Gafa, penallti dhe kartona të kuq/ Milani fiton me shumë vuajtje ndaj Genoas

Pas 3 humbjeve rresht, Milani është rikthyer te fitorja në Serie A. Kuqezinjtë kanë fitur 1-2 ndaj Genoa në “Luigi Ferraris”. Një ndeshje ku pati gafa,...

Seria A 22:15 - 5 Tetor, 2019

“Tërmet” në Genoa/ Milani shënon 2 gola në 4 minuta

Milani ka përmbysur rezultatin në “Luigi Ferraris” ndaj Genoas, në fillim të pjesës së dytë. Pjesa e parë u mbyll 1-0 për vendasit, pas golit të...

Seria A 21:48 - 5 Tetor, 2019

Ky Milan është katastrofë/ Portieri i kuqezinjve bën gafën e vitit, Genoa në avantazh

Pjesa e parë mes Genoas dhe Milanit që po luhet në “Luigi Ferraris” është mbyllur 1-0 për vendasit. Genoa zhbllokoi rezultatin në minutën e 40′ me...

Seria A 20:10 - 5 Tetor, 2019

Shansi i fundit i Giampaolos/ Genoa-Milan, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Genoa-Milan, për javën e 7 të Serisë A. Marco Giampaolo ka bërë disa ndryshime në formacion në krahasim me ndeshjet...

Seria A 12:07 - 5 Tetor, 2019

Skenar i çmendur/ Gattuso rikthehet te Milani, vetëm nëse i plotësohet ky kusht

Marco Giampaolo do të luajë sot shansin e fundit për të vazhduar akoma si trajner i Milanit. Në rast që kuqezinjtë nuk fitojnë sot nga Genoas,...