Connect with Us

All posts tagged "miqesore"

Sport 11:00 - 11 Shtator, 2019

Peruja “hakmerret” ndaj Brazilit/ Argjentinën e nderon ylli i Interit me një tregolësh

Brazili është mundur nga Peruja me rezultatin e ngushtë 0-1 në miqësoren e luajtur në “Los Angeles”. Edhe pse djemtë e Tite dominuan gjithë takimin, një...

Seria A 15:39 - 16 Gusht, 2019

Milani lë jashtë 3 blerjet e bujshme/ Zbulohet arsyeja

Milani do të luajë të shtunën miqësoren e radhës kundë Cesena-s. Ajo që bie në sy është lënia jashtë e tre transferimeve të bujshme të verës:...

La Liga 23:29 - 10 Gusht, 2019

Video: Interi kënaqet me një barazim/ Hysaj e nis nga minuta e parë kundër Barcelonës

Valencia dhe Inter janë kënaqur me një barazim 1-1 në miqësoren e luajtur në Spanjë në stadiumin “Estadio de Mestalla”. Vendasit shënuan golin e parë më...

Sport 22:36 - 10 Gusht, 2019

Milani “fal” Feronikelin/ 2 gola në Prishtinë (video)

Sapo ka përfunduar në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, miqësorja mes Feronikelit dhe Milanit. Kuqezinjtë fituan 0-2, por rezultati mund të ishte shumë më i madh...

Sport 22:06 - 10 Gusht, 2019

Live, Feronikeli- Milan/ Shënohet goli i dytë në “Fadil Vokrri”

Milani ka shënuar golin e dytë kundër Feronikelit në miqësoren që po luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Autori i golit të dytë të kuqezinjve...

Sport 17:37 - 10 Gusht, 2019

Supersfida, Atl. Madrid-Juventus/ Këto janë formacionet zyrtare

Në orën 18:05 do të luhet miqësorja mes Atletico Madridit dhe Juventusit për International Champions Cup. Dy ekipet sapo kanë publikuar dhe formacionet zyrtare, bie në...

Sport 15:54 - 10 Gusht, 2019

Milani zbarkon në Kosovë/ Tifozi bën veprimin e çuditshëm ndaj Donnarumma-s

Milani ka zbarkuar në Prishtinë, pasi mbrëmbjen e sotme do të luajë një ndeshje miqësore kundër kampionëve të Kosovës, Feronikelit. Entuziasmi te tifozët ka qenë i...

Seria A 14:00 - 9 Gusht, 2019

Milani zbarkon në Kosovë/ Këta janë lojtarët e thirrur për ndeshjen ndaj ekipit shqiptar

Milan do të udhëtojë drejt Kosovës, aty ku më 10 gusht (e shtunë) do të luajnë një ndeshje miqësore me kampionët e Dardanëve, Feronikelin. Për këtë...

BundesLiga 21:32 - 8 Gusht, 2019

E tepron Bayerni, 23 gola në miqësore/ Shënon edhe talenti shqiptar (video)

Leon Dajaku ka dhënë prova të talentit të tij sot në ndeshjen që Bayern Munich ka zhvilluar përballë amatorëve të Rotah Egern. Një sfidë që vinte...

La Liga 20:17 - 7 Gusht, 2019

Blerja më e bujshme e Realit e bën sefte/ Gol i jashtëzakonshëm (video)

Eden Hazard ka shënuar për Real Madridin në minutën e 19’ të miqësores ndaj Red Bull Salzburg. Belgu është treguar i vëmendshëm të shmangë pozicionin jashtë...

La Liga 13:11 - 7 Gusht, 2019

Ndeshja e sotme/ Zidane lë jashtë 3 yjet e mëdhenj

Real Madridi ka shpallur listën e lojtarëve të thirrur nga Zinedine Zidane për miqësoren me Red Bull Salzburgun në Austri, që zhvillohet sot, në orën 19:00....

La Liga 22:13 - 4 Gusht, 2019

Messi e sheh ndeshjen nga stoli/ Barcelona mund Arsenalin, fiton trofeun “Gamper” (video)

Barcelona e ka filluar sezonin e ri me trofe, pasi ka fituar kupën e “Joan Gamper” që zhvillohet çdo vit. Me një “Camp Nou” të stërmbushur...

Sport 21:25 - 23 Korrik, 2019

“Milani” i Interit kërcënon Juventusin/ Për ne nuk është një ndeshje miqësore

Inter dhe Juventus do të luajnë një miqësore luksi të mërkurën në orën 13:30. Dy gjigantët e Seria A do të përplasin “brirët” në “International Champions...

Sport 14:29 - 23 Korrik, 2019

Griezmann debuton me humbje/ “Blutë e Londrës” i japin leksione Barcelonës (video)

Barcelona dhe Chelsea kanë kanë zhvilluar në Japoni një miqësore në kuadër të turneut “Rakuten Cup”. Skuadra e Frank Lampard i ka ndaluar festën në debutim...

Sport 20:48 - 14 Korrik, 2019

Fiton Interi, Conte e nis me këmbë të mbarë/ Protagonist edhe futbollisti shqiptar

Prova e parë e Interit nën drejtimin e Antonio Contes përfundon me sukses, me një fitore 2-1 përballë Luganos, skuadrës zvicerane e cila përgatitet që të...