Connect with Us

All posts tagged "mls"

Sport 12:08 - 1 Mars, 2020

Video e javës/ Tifozi i zhveshur hyn në fushë dhe i shkrin së qeshuri të gjithë

Spektakël në MLS. Në ndeshjen Vancouver Whitecaps-Sporting Kansas City, që u mbyll me rezultatin 1-3, është futur në fushë një tifoz i cili ka tërhequr vëmendjen...

Sport 14:51 - 14 Nentor, 2019

Zyrtare: Thierry Henry i rikthehet punës si trajner, merr drejtimin e ekipit surprizë

Pas aventurës të shkurtër aspak pozitive në krye të Monacos, tetor 2018-janar 2019, Thierry Henry nga sot është zyrtarisht trajneri i ri i Montreal Impact, ekip...

La Liga 11:22 - 8 Nentor, 2019

Shoku i ngushtë zbulon sekretin e Suarez/ Ja ku dëshiron të luajë uruguajani

Sulmuesi i Seattle Sounders, Nico Loderio, ka pohuar se ylli i Barcelonës, Luis Suarez, dëshiron të luajë në MLS, dhe transferimi në këtë kampionat është vetëm...

Sport 16:36 - 25 Shtator, 2019

Këtë nuk e prisnim/ Ibrahimovic do ta mbyllë karrierën te një ekip gjigant

Edhe pse 37-vjeçar, Zlatan Ibrahimovic nuk ka ndër mend të ndalet. Suedezi po përgatit largimin nga MLS-ja, për t’u transferuar te një kampionat i ri, te...

Sport 09:55 - 16 Shtator, 2019

Ibrahimovic çmend gjithë stadiumin/ Ja çfarë ka bërë në ndeshjen e fundit (video)

Zlatan Ibrahimovic nuk njeh moshë, suedezi është si puna e verës, sa më e vjetër aq më e mirë. LAGgalaxy fitoi në mëngjesin e sotëm 7-2...

Sport 20:46 - 11 Shtator, 2019

David Beckham nuk heq dorë/ Kërkon të blejë Messin

Në sezonin e ri të MLS (kampionati amerikan) do të marrë pjesë për herë të parë një ekip i ri, Inter Miami. Pronari i këtij ekipi...

Premier Liga 15:02 - 8 Shtator, 2019

Shënoi dje kundër Shqipërisë/ Sulmuesi francez drejt MLS-së, e shtyn familja

Aventurës së Oliver Giroud te Chelsea po i vjen fund. E ardhmja e sulmuesit francez duket se do të jetë MLS-ja. 32-vjeçari është shprehur se i...

Sport 11:40 - 28 Gusht, 2019

Ibrahimovic lëshon perlën e radhës/ “Nëse më kërkon ky klub, kthehem menjëherë në Europë”

Nëse ka një futbollist që sa herë jep deklarata, ato bëjnë xhiron e botës, padyshim ai është Zlatan Ibrahimovic. Së fundi, edhe pse 38 vjeç, ylli...

Premier Liga 18:20 - 16 Gusht, 2019

Kjo nuk pritej/ Ozil befason botën e futbollit me ekipin e ri

Mesut Ozil po kalon ditët e fundit në Londër. Mesfushori i njohur, kampion bote me Gjermaninë në vitin 2014, është pranë transferimit në MLS te DC...

Sport 12:49 - 9 Gusht, 2019

Ibrahimovic e lëshon sërish gojën/ “Këtu është një sistem m…”

Zlatan Ibrahimovic nuk mund të qëndrojë jashtë deklaratave polemizuese. Këtë herë suedezi e ka me mënyrën se si funksionon sistemi në kampionatin amerikan. Sipas sulmuesit gara...

La Liga 21:34 - 6 Gusht, 2019

U bë i njohur te Barcelona/ Tani përfundon në Amerikë

Bojan Krkic dhe Stoke City kanë arritur marrëveshjen për prishjen e kontratës me pëlqimin e të dy palëve. Krkic ka pesë vite që luan në Premier...

Sport 11:25 - 20 Korrik, 2019

Ibrahimovic sherr me trajnerin kundërshtar/ Shko në shtëpi, k*rvë e vogël (video)

Zlatan Ibrahimovic nuk ka dhënë “show” vetëm në fushën e lojës, por ai ka vazhduar edhe pas përfundimit të derbit mes LA Galaxy dhe Los Angels....

Sport 12:39 - 17 Korrik, 2019

Video e javes/ Dy futbollistët përfundojnë në rrjetë, topi jo

Mbrojtësve në pak raste iu takon të jenë heronjtë e një ndeshje. Zakonisht ky status rezervohet për golashënuesit e ekipit, ose në raste më të rralla...

Sport 10:03 - 27 Qershor, 2019

Padyshim goli më i bukur i vitit/ Wayne Rooney shënon nga 70 metra (video)

Wayne Rooney ka shënuar një gol të cmendur, në sfidën që ekipi i tij i DC United luajti përballë Orlando City. Ndeshja përfundoi me fitoren minimale...

Sport 13:20 - 4 Qershor, 2019

Beckham i bën gjëmën Barcelonës/ Gati t’i rrëmbejë yllin e madh

Zlatan Ibrahimoviç, Carlos Vela, Wayne Rooney, Luis Nani dhe së fundmi… Luis Suarez! Uruguajani duket se do të ketë si destinacion të ardhshëm SHBA-në dhe MLS-në....