Connect with Us

All posts tagged "modric"

Seria A 15:04 - 18 Janar, 2020

Conte lodhet nga Eriksen, hedh sytë tek ëndrra e vjetër e tifozëve të Interit

I lodhur nga mos arritja e marrëveshjes me Tottenhamin për transferimin në Milano të Christian Erikse, ka detyruar Conte-n të mendojë për një emër tjetër në...

La Liga 21:54 - 8 Janar, 2020

Video: Ylli i Realit shënon gol fantastik, çmendet komentatori arab

Real Madridi është duke zhvilluar një sfidë spektakolare kundër Valencias në kuadër të gjysëmfinales së Superkupës së Spanjës. Gjysmëfinalja po luhet në Arabinë Saudite dhe momentalisht...

La Liga 13:09 - 13 Dhjetor, 2019

Çmendet Reali/ Ofron Luka Modric dhe 50 milionë euro për mbrojtësin më të mirë të Serisë A

Real Madrid është i gatshëm të bëjë çmenduri për të sjellë në “Bernabeu”, yllin e Napolit, Kalidou Koulibaly. Sipas “El Desmarque”, Real Madrid ka vendosur t’i...

La Liga 11:27 - 3 Dhjetor, 2019

Ja çfarë i tha ylli i Realit Messit në ceremoninë e Topit të Artë

Luka Modric ishte ai që i dorëzoi mbrëmë Leo Messit trofeun e Topit të Artë. Kroati e fitoi këtë trofe një vit më parë pas suksesit...

Seria A 14:33 - 30 Tetor, 2019

Milani përgatit bombën e merkatos së janarit/ Në listë janë dy yjet e Barcelonës dhe “Topi i Artë”

Milani e ka nisur këtë sezon në mënyrën më të keqe të mundshme, duke pësuar 5 humbje në 9 javë. Duke qenë se lojtarët aktual nuk...

Sport 20:32 - 22 Tetor, 2019

Luka Modric zbulon kush e fiton “Topin e Artë” 2019

Në mënyrë të habitshme, Luka Modric, fituesi i “Topit të Artë” në fuqi nuk është përfshirë në listën e 30-të të nominuarëve për këtë vit. Gjithsesi,...

La Liga 17:44 - 5 Tetor, 2019

Zidane e la në stol/ Modric i kundërpërgjigjet me një supergol

Reali është duke fituar 3-1 në “Bernabeu” ndaj Granada. Dy golat e pjesës së parë u shënuan nga Benzema 2′ dhe Hazard 45′. Në minutën e...

La Liga 15:02 - 5 Tetor, 2019

Real M-Granada, formacionet zyrtare/ Zidane lë në stol “Topin e Artë”

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Real M-Granada, e vlefshme për javën e shtatë të La Ligës. Zidane ka befasuar jo pak në formacionin e sotëm,...

La Liga 20:11 - 28 Shtator, 2019

Atletico M-Real M, formacionet zyrtare/ Rikthehet ylli i madh për Zidane

Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit të madh të Madridit që luhet sot në orën 21:00 në “Wanda Metropolitano”. Simeone & Zidane kanë zgjedhur formacionin më...

La Liga 13:37 - 12 Shtator, 2019

Nuk kanë fund dëmtimet te Reali/ Radhën e ka “Topi i Artë”

Edhe pse është vetëm fillimi i sezonit, një pjesë e mirë e lojtarëve të Realit gjendet në infermieri. I fundit që është i dëmtuar është Luka...

La Liga 18:53 - 21 Gusht, 2019

Zyrtare/ Federata spanjolle dënon “Topin e Artë”

Luka Modric do të mungojë për Realin në ndeshjen e të shtunës kundër Valladolidit. Mesfushori kroat është dënuar me një ndeshje moslojë nga Federata Spanjolle pas...

La Liga 18:56 - 8 Gusht, 2019

Modric te Milani?/ Agjenti konfirmon të ardhmen e “Topit të Artë”

Modric te Milani? Mesa duket ishte thjesht një thashethem… Mesfushori kroat do të qëndrojë te Reali i Madridit edhe gjatë këtij sezoni. Edhe pse u përfol...

La Liga 20:33 - 7 Gusht, 2019

Lajm bombë nga Spanja/ Ylli i madh do të transferohet te Reali për 120 mln euro plus fituesin e “Topit të Artë”

Lajmi bombastik në këtë verë të nxehtë merkatoje vjen nga Spanja, saktësisht i raportuar nga media spanjolle “Sport”. Neymar mund të rikthehet të luajë në La...

La Liga 11:49 - 7 Gusht, 2019

Ylli i madh bën Milanin të ëndërrojë/ I jep një “like”

Është një dëshirë e cila ka nisur nga sezoni i kaluar, megjithatë lidhja mes Luka Modric dhe Milanit asnjëherë nuk është kthyer në diçka serioze. Edhe...

Sport 14:35 - 19 Korrik, 2019

A do të vijë Modric te Milani?/ Maldini jep përgjigjen e papritur

Në konferencën e prezantimit të dy futbollistëve të rinj të Milanit, Rade Kruniç dhe Theo Hernandez, ishte i pranishëm edhe drejtori Maldini. Ish-futbollisti i kuqezinjve, nuk...