Connect with Us

All posts tagged "Monza"

Seria A 14:42 - 3 Dhjetor, 2019

Berlusconi iu drejtohet tifozëve të ekipit të tij: Më falni, tani kam kohën e seksit (video)

Ish-kryeministri i Italisë dhe ish-presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, ka marrë së fundmi vëmendjen e të gjitha medieve dhe portaleve në Itali, pas komenteve me tifozët...

Seria A 22:32 - 20 Shtator, 2019

Berlusconi tallet keq me Milanin/ Klubi im i mund 3-0

Silvio Berlusconi, ish-presidenti legjendar i Milanit, që tani ka marrë drejtimin e Monza-s, është tallur keq me ekipin e tanishëm të kuqezinjve. “Kam folur me presidentin...

Sport 16:55 - 8 Shtator, 2019

Formula 1/ Ferrarri fiton në shtëpinë e tij pas 9 vitesh

Charles Leclerc ka triumfuar në pistën legjendare të Monzas në Çmimin e Madh të Italisë. Piloti 21 vjeçar i “kokëkuqes”, në 90-vjetorin e themelimit të Ferrarit...

Sport 20:08 - 21 Dhjetor, 2018

Berlusconi nuk e mban fjalën/ Shkel premtimet që bëri për ekipin italian

Kishte premtuar një ekip me italianë të qethur, të rruar, pa vëthë dhe tatuazhe. Por Silvio Berlusconi duket e ka kuptuar se kështu Monza e tij...

Sport 21:30 - 5 Tetor, 2018

Berlusconi vë kushte tek ekipi i ri/ Futbollistë me flokë të rregullta, pa mjekër dhe pa…

Me fanellën e Monzës me numrin 1 në dorë, Silvio Berlusconi ka folur për herë të parë për skuadrën më të re në pronësi të tij,...

Sport 17:45 - 29 Shtator, 2018

Berlusconi bën goditjen e parë të madhe tek ekipi i ri/ Futbollisti që e duan të gjithë tifozët

Silvio Berlusconi, që sapo ka blerë skuadrën e Serisë C italiane të Monza ka vendosur t’u bëjë një dhuratë të jashtëzakonshme fansave të këtij ekipi. Presidenti...

Sport 17:50 - 27 Shtator, 2018

Berlusconi po krijon “Milanin e ri”/ Siguron të gjitha aksionet e këtij ekipi

E premte 28 shtator 2018. Kjo është një datë që tifozët e Monzës do të kujtojnë përgjithmonë. Dita kur do të njoftohet dorëzimi i kompanisë nga...

Sport 17:40 - 19 Shtator, 2018

Konfirmohet marrëveshja/ Silvio Berlsuconi blen klub të ri

Presidenti i Monzas, Nicola Colombo, ka konfirmuar se ai do t’ia shesë 95 për qind të aksioneve të klubit të tij ish-pronarit të Milanit, Silvio Berlusconit....

Sport 10:48 - 1 Shtator, 2018

Aksident “horror” i pilotit të Formula 1/ Një mrekulli e shpëtoi

Një aksident i frikshëm ka ndodhur dje gjatë provave para Çmimit të Madh të Italisë që zhvillohet në pistën e Monza. Marcus Ericsson u përplas me...

Sport 15:26 - 3 Shtator, 2017

Hamilton fiton në Monza / Vettel i treti, humb vendin e parë në renditje

Lewis Hamilton ka fituar garën e Çmimit të Madh të Italisë në Monza. Ky është triumfi i gjashtë për anglezin në këtë sezon. Duke përfituar nga...

Sport 16:06 - 5 Shtator, 2015

Hamilton i pandalshëm, pole-position edhe në Monza

Lewis Hamilton është thjeshtë fantastik. Në pistën mitike të Monzas piloti britanik i Mercedesit koleksionoi pole-position-in e 11-të sezonal nga 12 të mundshëm, teksa regjistroi kohën...