Connect with Us

All posts tagged "mourinho"

Premier Liga 17:01 - 1 Mars, 2020

Tottenhami i Mourinhos turpërohet në shtëpi nga “Ujqërit”, gafa e De Gea ndal Man. United

Janë mbyllur dy sfidat e orës 15:00 në Premier League, Everton-United dhe Tottenham-Wolves. Sfida e parë u mbyll në barazim 1-1, me Ancelottin dhe Solskjaer që...

Premier Liga 14:00 - 23 Shkurt, 2020

Fjalë të ashpra nga ish-futbollisti/ Mourinho ka marrë fund, futbolli modern e ka lënë shumë pas

Ish-futbollisti, tashmë analist, Tony Cascarino pretenon se futbolli modern e ka lënë mbrapa Jose Mourinho-n. “Mendoj se Jose Mourinho ka mbetur mbrapa,” shprehet Cascarino për talkSPORT....

Premier Liga 15:24 - 22 Shkurt, 2020

Derbi i Londrës i takon “Bluve”, Lampard mposht profesorin e tij

Chelsea ka fituar 2-1 ndaj Tottenham në derbin e Londrës. Ajo që e bënte akoma edhe me të veçantë ndeshjen e sotme ishte fakti që përballë...

Premier Liga 14:36 - 20 Shkurt, 2020

Video: Mourinhos i “ikën truri” pas humbjes në Champions, bën veprimin e papritur në konferencën për shtyp

Jose Mourinho nuk ka duruar dot gjatë konferencës për shtyp pas ndeshjes me RB Leipzig. Trajneri portugez i Tottenham ka reaguar keq pas një pyetjeje që...

Premier Liga 16:49 - 18 Shkurt, 2020

Mourinho bëhet me dhimbje koke/ Humb liderin e ekipit për disa javë

Tottenham dhe Jose Mourinho e kanë nisur ditën me një lajm tronditës, me Heung-Min Son që do t’i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale, pasi ka pësuar një...

Premier Liga 21:54 - 16 Shkurt, 2020

Dënimi i Man. Cityt, Mourinho ka një kërkesë/ Dua titullin kampion të vitit 2018

Anglia është goditur nga një dënim i Manchester Cityt ditët e fundit dhe të gjithë trajnerët kanë komentuar në lidhje me këtë gjë. As Jose Mourinho,...

Premier Liga 17:03 - 16 Shkurt, 2020

Tottenhami fiton në frymën e fundit/ Tërbohet Mourinho

Tottenham ka marrë një fitore dramatike me shifrat 2-3 ndaj Aston Villës në transfertë. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho festoi pikërisht në minutën e fundit...

Premier Liga 16:02 - 14 Shkurt, 2020

Ylli francez tregon anën tjetër të Mourinhos/ “Më tha se isha një mbeturinë”

Jose Mourinho është një trajner që di gjithmonë të jetë shumë direkt, ndonjëherë edhe më shumë se duhet. Shpesh ai del drejt në temë, me gazetarët...

Premier Liga 15:49 - 14 Shkurt, 2020

Ofendoi kinezët për Coronaviursin/ Mourinho zbulon bisedën që bëri me yllin e ekipit

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, zbulon se ka patur një bisedë kokë me kokë me Dele Alli. Ky i fundit publikoi një video ofenduese në Snapchat...

BundesLiga 21:28 - 9 Shkurt, 2020

Zbulohet arsyeja/ Ja pse Mourinho ishte i pranishëm sot në ndeshjen e Bayernit

Supersfida e kësaj jave në Bundesligë mes Bayernit dhe Leipzigut u mbyll në barazim pa gola. Dy ekipet që kryesojnë renditjen u kënaqën me një pikë....

Premier Liga 19:35 - 7 Shkurt, 2020

Foto/ Mourinho i habit të gjithë me modelin e ri të flokëve

Jose Mourinho njihet si një ndër trajnerët më të veçantë në futboll, jo me kot portugezi ka marrë edhe etiketimin “The Special One”. Trajneri i Tottenham...

Premier Liga 21:43 - 2 Shkurt, 2020

Video: Mourinho është thjesht gjigant, shihni se çfarë ka bërë sot

Jose Mourinho arriti të mposhtë edhe njëherë tjetër rivalin e tij Pep Guardiola, pasi Tottenhami fitoi 2-0 kundër Manchester Cityt. Në pjesën e parë, City humbi...

Premier Liga 18:11 - 31 Janar, 2020

E pabesueshme, Guardiola mbron Mourinhon/ “Kush e kritikon, nuk merr vesh fare”

Pep Guardiola i del në mbrojtje Jose Mourinhos. Rivaliteti mes dy trajnerëve ka qenë i madh ndër vite, por spanjolli nuk është dakord me kritikat kundrejt...

Premier Liga 16:47 - 31 Janar, 2020

Mourinho nuk është “normal”/ Video: Interviston veten në konferencë shtypi

Tottenham zhvillon një ndeshje shumë të vështirë të dielën. Ekipi i Jose Mourinhos pret në shtëpi Manchester Cityn dhe trajneri portugez ka dhuruar spektaklin e radhës...

Seria A 19:14 - 29 Janar, 2020

Mourinho i prish planet Interit, kërkon të rrëmbejë kampionin e botës

Mourinho po mendon t’i vejë një stërkembësh Interit dhe të rrëmbejë sulmuesin francez Olivier Giroud. Ky i fundit do të largohet nga Chelsea dhe duket pranë...