Connect with Us

All posts tagged "muller"

BundesLiga 17:29 - 8 Mars, 2020

Bayern e feston 120 vjetorin me fitore, 4 pikë nga Dortmundi

Bayern Munich ka mposhtur 2-0 Augsburg-un në ditën e 120-vjetorit të klubit. Takimi i vlefshëm për javën e 25-të të Bundesliga-s, që është luajtur në Allianz...

BundesLiga 16:50 - 8 Mars, 2020

Video: Bayerni zhbllokon takimin, kombinim perfekt Boateng-Muller

Bayerni ka kaluar në avantazh në ndeshjen ndaj Augsburgut për 1-0. Ekipi bavarez gjeti golin në minutën e 53′. Jerome Boateng dha një asist fantastik për...

BundesLiga 13:55 - 4 Mars, 2020

Gafa e vitit/ Video: Ylli i Bayern lë nam nga goditja e këndit

Thomas Muller njihet për karakterin e tij dhe shakatë e shumta. Lojtari i Bayner Munchen është protagonist shpesh herë, sikurse ndodhi edhe mbrëmë. Në takimin kundër...

BundesLiga 15:51 - 1 Shkurt, 2020

Video: Lewandowski i pandalshëm, Bayerni mbyll ndeshjen për 15 minuta

Robert Lewandowski nuk ndalet së shënuari. Polaku ka kaluar Bayernin në avantazh në transfertën ndaj Mainz, për javën e 7-të të Bundesligës. Pas një aksioni të...

BundesLiga 16:58 - 19 Janar, 2020

Hertha Berlin-Bayern M/ Futbollisti më i kritikuar kalon në avantazh bavarezët

Pas 60 minutash lojë, shënohet goli i parë në “Olympiastadion” në ndeshjen e javës së 18-të, Hertha Berlin-Bayern Munich. Golin për bavarezët e shënoi Thomas Muller,...

BundesLiga 20:21 - 17 Tetor, 2019

Kovac bën “prapakthehu”/ Gabova me deklaratën për Muller

Para ndeshjes së fundit të Bayern në Bundesligë kundër Hoffenheim, trajneri Kovac bëri një deklaratë të fortë për një nga yjet e ekipit, që shkaktoi mjaft...

BundesLiga 11:10 - 9 Tetor, 2019

Askush nuk e mendonte këtë/ Ylli i madh i kërkon Bayernit të largohet në merkaton e janarit

Të gjithë prisnin që Thomas Muller ta përfundonte karrierën te Bayern Munich, por mesa duket nuk do të ndodhë kështu. Thomas e nisi rrugëtëmin e tij...

BundesLiga 20:24 - 20 Shtator, 2019

Kovac e thotë troç/ Ata dy lojtarë nuk luajnë dot së bashku te Bayerni

Ashtu siç edhe pritej, ardhja e brazilianit Coutinho i ka prishur punë Thomas Mullerit, që deri në fund të sezonit të kaluar e kishte vendin të...

BundesLiga 16:57 - 8 Gusht, 2019

Sane te Bayerni?/ Muller: Nuk e di, por…

Dëmtimi i Leroy Sane është më i rëndë nga sa pritej, të paktën sipas rezonancës magnetike. Në këtë mënyrë pritet që ai të jetë për disa...

Sport 17:47 - 15 Mars, 2019

Lista e Gjermanisë / Low: Hummels, Boa e Muller s’janë përjashtuar

Joachim Low ka filluar revolucionin e tij te Gjermania. Trajner i katër herë kampionëve të botës bëri sot publike listën me të grumbulluarit për ndeshjet kualifikuese...

Sport 18:55 - 7 Mars, 2019

Largimi i 3 yjeve ishte i gabuar / Effenberg sulmon trajnerin Low

Stefan Effenberg nuk e priti aspak mirë vendimin e Joachim Low për t’i mbyllur derën e kombëtares tre lojtarëve me emër si Mats Hummels, Jerome Boateng...

Sport 19:38 - 6 Mars, 2019

U përjashtua nga kombëtarja gjermane / Muller reagon keq ndaj trajnerit

Thomas Muller ka reaguar pas përjashtimit nga përfaqësuesja e Gjermanisë duke kritikuar trajnerin e kombëtares Joachim Low dhe Federatën Gjermane të Futbollit. “Vendimi i trajnerit të...

Sport 22:44 - 4 Shkurt, 2019

UEFA nuk e fal yllin e Bayernit/ Do të mungojë në Champions League

Bayern Munich duhet të luajë pas Thomas Muller në 1/8-at e Champions League ndaj Liverpoolit. Apeli për pezullimin e dy ndeshjeve të lojtarit është refuzuar nga...

Sport 11:47 - 13 Dhjetor, 2018

Çmendet futbollisti gjerman/ Shihni se çfarë i bën kundërshtarit në ndeshjen e Champions League

Që Thomas Muller ka kohë që nuk është në formën e dikurshme e kemi kuptuar të gjithë, por të arrinte deri në këtë pikë askush nuk...

Sport 14:06 - 1 Dhjetor, 2017

Shorti i Kupës së Botës / Müller zbulon dëshirat e tij

Sot hidhet shorti për Botërorin e Rusisë. Thomas Müller, si kampion bote, nuk i do Spanjën dhe Anglinë në shortin për kompeticionin më të madh në...