Connect with Us

All posts tagged "muriqi"

Sport 16:52 - 29 Mars, 2020

Koronavirusi i ndërpreu super sezonin, Vedat Muriqi jep mesazhin e madh

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi po kalonte një sezon fantastik me skuadrën e Fenerbahçes, të cilës iu bashkua merkaton e verës së kaluar, derisa kampionati u ndërpre...

Sport 15:40 - 19 Mars, 2020

Luajnë 3 shqiptarë/ Dorëzohet vendi i fundit i Europës, edhe aty ndalohet futbolli

Tashmë është zyrtare dhe Turqia është vendi i fundit në Europë që ndalon futbollin për shkak të koronavirusit. Organizatorët e kampionatit turk, edhe pse virusi po...

Sport 12:22 - 1 Mars, 2020

Shënoi gol, por e festoi në mënyrë të habitshme/ Muriqit i vjen keq për ushtarët turq

Vedat Muriqi do të linte pas thatësirën e madhe pas shumë ndeshjesh pa gol, teksa shënoi në përballjen ndaj Antaliasporit në transfertë. Goli i sulmuesit shqiptar...

Sport 18:39 - 23 Shkurt, 2020

Video: Vedat Muriqi çmend tifozët e Galatasarait, fiton penallti

Derbi i zjarrtë i Stambollit mes Fenerbahçes dhe Galatasaray-t është në shifrat 1-1, ndërsa lojtarët u janë drejtar dhomave të zhveshjes pas përfundimit të 45 minutave...

Premier Liga 16:08 - 28 Janar, 2020

E fundit/ Klubi i njohur i Premier League ofron 28 milionë euro për Muriqin

Pas Tottenhamit dhe Man. United, një tjetër klub i Premier League hyn në garë për Vedat Muriqin. Bëhet fjalë për Burnley, klub i cili i ofron...

Premier Liga 13:19 - 25 Janar, 2020

E fundit/ Pas Tottenhamit, në garë për Muriqin hyn edhe gjiganti i Europës

Pas interesimit të Tottenhamit, në garë për të transferuar Vedat Muriqin hyn edhe Man. United. Sipas raportimeve të “Manchestereveningneës” dhe “Fotosport”, gjiganti i Premier League kërkon...

Sport 20:12 - 18 Janar, 2020

Fenerbahce merr 3 pikët/ Muriqi i bën të gjitha: asist, gol dhe karton të kuq

Fenerbahce ka marrë një fitore tejet të rëndësishme në transfertë 0-2 ndaj Gaziantep, për javën e 18-të të Superligës turke. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte...

Sport 18:56 - 9 Janar, 2020

Video: Bomberi shqiptar tregon një tjetër aftësi, këtë herë si mishpjekës

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi nuk tregon vetëm aftësitë e tij në fushën e lojës, por edhe jashtë saj. Lojtari lider i Fenerbahce ka...

Premier Liga 10:27 - 4 Janar, 2020

E bujshme/ Mourinho me ofertë zyrtarë për futbollistin shqiptar

Tottenhami ka ndjekur prej kohësh sulmuesin e Fenerbahçes, Vedat Muriqi. Lojtari i përfaqësueses së Kosovës ka bërë mjaft mirë, pasi është kthyer në një lider tek...

Kombëtare 09:42 - 3 Janar, 2020

E bujshme/Tottenhami i Jose Mourinhos do në ekip Vedat Muriqin

Vedat Muriqi ka shkëlqyer me skuadrën e Fenerbahçes në pjesën e parë të sezonit. Sulmuesi e ka bërë punën e tij shumë mirë duke shënuar gola...

Premier Liga 14:35 - 28 Dhjetor, 2019

Doni të blini Muriqin?/ Fenerbahce i vendos çmim të frikshëm shqiptarit

Interesimi i Leicester City për Vedat Muriqin vazhdon të bëhet edhe më serioz. “Dhelprat” po kalojnë një formë të mirë këtë sezon dhe duan të përforcohen...

Sport 18:49 - 22 Dhjetor, 2019

Lum Kosova që e ka/ Video: Muriqi shënon në derbin e madh të Turqisë

Fenerbahce po fiton 3-1 ndaj Besiktas në derbin e madh të Turqisë. Golin e tretë për vendasit e ka shënuar Vedat Muriqi në minutën e 58′...

Premier Liga 11:33 - 20 Dhjetor, 2019

Shokë skuadre me sulmuesin shqiptar/ Zbulohet ekipi i ri i Ozil

Gazeta turke “Fotomac” raporton se është arritur marrëveshja mes Arsenalit dhe Fenerbahces për Mesut Ozil. Mesfushori me origjinë turke do të transferohet në janar te gjiganti...

Sport 21:42 - 15 Dhjetor, 2019

Video e ditës: Muriqi nervozohet me kapitenin e tij dhe i hedh…

Në Turqi asnjëherë nuk mungojnë ndeshjet e tensionit, me kartona të kuq dhe shumë gola. Kjo erdhi këtë herë nga Fenerbaçe në humbjen me rezultatin 3-1...

Premier Liga 12:10 - 15 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Mourinho do me çdo kusht futbollistin shqiptar

Vedat Muriqi mund të ndryshojë ekip që në merkaton e janarit. Sulmuesi shqiptar ka bërë mjaft mirë te skuadra e Fenerbahçes dhe ka zgjuar vëmendjen e...