Connect with Us

All posts tagged "mustafi"

Premier Liga 10:58 - 17 Janar, 2020

“Kujto gjithmonë nga ke ardhur”/ Futbollisti shqiptar bën falënderimin e veçantë për gruan e tij

Mbrojtësi me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi, është një ndër futbollistët më të kritikuar në Premier League dhe tifozët e Arsenalit shpeshherë i kanë dalë kundër mbrojtësit...

Premier Liga 22:44 - 5 Janar, 2020

Mirupafshim Arsenal/ Zbulohet destinacioni i ri i Xhakës dhe Mustafit

Granit Xhaka nuk do të jetë shqiptari i vetëm që mund të largohet nga Arsenali. Sirenat e merkatos kanë nisur edhe për Shkodran Mustafin. Mbrojtësi me...

Premier Liga 17:35 - 24 Dhjetor, 2019

Mirupafshim Arsenal/ Nuk do ta besoni ekipin e ri të Mustafit

Ditët e Shkodran Mustafit tek Arsenali janë drejt fundit. Paraqitjet e dobëta në fushën e lojës apo dhe humbja e besimit nga tifozët janë disa nga...

Premier Liga 17:14 - 1 Dhjetor, 2019

Video: Mustafi vazhdon me gafa, Arsenali e ka harruar prej javësh fitoren

Norwich dhe Arsenal u ndanë në barazim 2-2 në ndeshjen për javën e 14-të të Premier League. Vendasit shënuan të parët me Temmu Pukki 21′, pas...

Premier Liga 14:28 - 26 Nentor, 2019

Shqipëria goditet nga tërmeti, Shkodran Mustafi bën postimin prekës

Qendërmbrojtësi me origjinë shqiptare i Arsenalit, Shkodran Mustafi, i është bashkuar numrit të madh të futbollistëve që janë solidarizuar për Shqipërinë, e cila sot u godit...

Premier Liga 20:53 - 30 Tetor, 2019

Liverpool-Arsenal/ Shkodran Mustafi lë nam, dërgon topin në rrjetën e tij

Në “Anfield”, Liverpooli dhe Arsenali po përballen për një biletë për në çerekfinalen e EFL Cup apo ndryshe Carabao Cup. Vendasit kaluan në avantazh pas 5...

Sport 11:41 - 25 Shtator, 2019

Emra të mëdhenj, të super paguar, por janë dështakët e këtij viti/ Në listë edhe një shqiptar

Pas shpalljes së fituesve të “Best FIFA Football Awards 2019” në ceremoninë gala të zhvilluar në Milano, e përditshmja spanjolle “Marca” merr përsipër të shpërndajë çmimet...

Seria A 11:34 - 20 Gusht, 2019

Shkodran Mustafi drejt gjigantit të Serie A/ Zbulohet formula e transferimit

Aventurës së Shkodran Mustafit tek Arsenali i ka ardhur fundi. Ai nuk bën më pjesë në planet e trajnerit Emery dhe kjo gjë i është bërë...

Premier Liga 17:33 - 17 Gusht, 2019

Mbrojtësi shqiptar shkakton kaos në Londër/ Veprimi i tij acaron tifozët

“Martesa” mes Shkodran Mustafit dhe Arsenalit ka prekur fundin. Futbollisti me origjinë shqiptare nuk ishte në formacion për ndeshjen e sotme kundër Burnley, që u fitua...

Sport 22:16 - 17 Korrik, 2019

Ozil humb bastin dhe bëhet biond/ Tani e ka radhën futbollisti shqiptar

Mesut Ozil habiti të gjithë opinionin sportiv me ndryshimin drastik që bëri në pamjen e tij, teksa u shfaq me flokë të bardha në stërvitjen me...

Sport 18:56 - 16 Korrik, 2019

Futbollisti shqiptar lë nam/ Ekipi e zgjedh si kapiten, ja çfarë bën ai

Ditën e sotme Arsenali zhvilloi ndeshjen e parë miqësore në turneun amerikan, gjatë përgatitjeve para-sezonale. “Topçinjtë”, fituan me rezultatin e pastër 3-0, përballë kundërshtarëve të Colorado...

Sport 13:24 - 29 Qershor, 2019

Mirupafshim Arsenal!/ Shkodran Mustafi transferohet te një super ekip

Shkodran Mustafi duket se do të nisë një aventurë të re, me mbrojtësin që do të largohet nga Arsenali për të vijuar karrierën e tij në...

Sport 13:19 - 19 Maj, 2019

Dështimi i këtij sezoni/ Milani kërkon mbrojtësin shqiptar

Milan synon të rikthejë në Serinë A, mbrojtësin 27-vjeçar me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi, që aktualisht luan në Premier League me Arsenal. Më parë, Mustafi ka...

Sport 12:52 - 22 Prill, 2019

Tifozët anglezë hapin peticionin e çuditshëm/ Kërkojnë burgosjen e futbollistit shqiptar

Një gabim trashanik në golin e dytë të Zahas, në sfidën ndaj Crystal Palace, po i kushton shtrenjtë futbollistit me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi. 27-vjeçari, i...

Sport 21:15 - 5 Prill, 2019

Video super gazmore / Mustafin po e tall gjithë bota

Shkodran Mustafi nuk shquhet për aftësitë e tij teknike. Mbrojtësi i Arsenalit ka fituar një popullaritet te tifozët e “topçinjve”, por jo gjithmonë për mirë. Një...