Connect with Us

All posts tagged "napoli"

Seria A 17:18 - 29 Mars, 2020

Shoku i Elseid Hysajt bën gjestin e madh/ Restoranti i tij vihet në sherbim të mjekëve

Solidarizimi në këto ditë të vështira vazhdon. Arkadiusz Milik dhe e fejuara Jessica, kanë vendosur të shfrytëzojnë restorantin e tyre Food&Ball që kanë në vendlindje. Ai...

Kombëtare 17:55 - 16 Mars, 2020

E bujshme/ Hysaj do të largohet nga Napoli, është i pakënaqur me rrogën

Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli dhe këtë herë bëhet fjalë për një lajm merkato që ka vërtetësi. Pavarësisht se është përfolur shumë për largimin...

Kombëtare 17:47 - 15 Mars, 2020

U mërzitët më izolimin brenda në shtëpi?/ Shoku i Elseid Hysajt iu jep recetën magjike

Serie A ka ndërprerë aktivitetin deri më datë 3 prill, teksa situata e krijuar nga përhapja e virusit Covid-19 paraqitet alarmante në fqinjët përtej Adriatikut. Klubet...

Kombëtare 19:20 - 14 Mars, 2020

E bujshme/ Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli

Mario Giuffredi vazhdon të flasë për të ardhmen e Elseid Hysaj. Menaxheri i futbollistit të kombëtares shqiptare në një intervistë për Radio Punto Nuovo, ka vlerësuar...

Kombëtare 18:11 - 9 Mars, 2020

E bujshme/ Hysaj merr vendimin e papritur për të ardhmen

Mbrojtësi i Napolit, Elseid Hysaj, mund të rinovojë kontratën me skuadrën e tij. Trajneri Rino Gattuso i ka dhënë më shumë besim se sa tekniku Carlo...

Seria A 15:52 - 28 Shkurt, 2020

Video e javës/ Tifozi kinez ngrihet mes stadiumit në Champions League dhe bërtet “Nuk kam koronavirus…”

Koronavirusi ka pushtuar edhe Italinë dhe ka përhapur panik në mbarë botën. Shumë persona janë infektuar prej tij e madje janë shënuar edhe viktima. Ndeshjet e...

La Liga 20:24 - 26 Shkurt, 2020

Maradona sfidon haptazi Messin/ Shko dhe bëjë atë gjë, që të jesh si unë

Pas ndeshjes së parë të 1/8 finale të Ligës së Kampionëve mes Napolit dhe Barcelonës, flet një ish-lojtari luksi i të dyja skuadrave. Është Diego Armando...

La Liga 15:22 - 26 Shkurt, 2020

Tifozët e Napolit e ofendojnë nga nëna, ylli i Barcelonës iu kundërpërgjigjet “dhëmb për dhëmb”

Ndeshja e mbrëmshme e Champions-it, midis Napolit dhe Barcelonës, nuk përfundoi pa polemika. Përtej asaj që ndodhi në fushë, duket se Arturo Vidal i tërboi zemrat...

La Liga 23:01 - 25 Shkurt, 2020

Napoli dhe Barcelona bëjnë paqe, kualifikimi vendoset në “Camp Nou”

Napoli dhe Barcelona kanë barazuar 1-1 në “San Paolo” në ndeshjen e parë të 1/8-ve. Vendasit shënuan të parët, pa një aksioni model dhe finalizimi perfekt...

La Liga 22:24 - 25 Shkurt, 2020

Video: Barazim në “San Paolo”, gjithçka nis nga këmbët e mjeshtrit Busquets

Pushimi i ka bërë mirë Barcelonës dhe djemtë e Setien kanë gjetur golin e barazimit ndaj Napolit. Vendasit kishin kaluar në avantazh në pjesën e parë...

La Liga 21:37 - 25 Shkurt, 2020

“San Paolo” merr flakë/ Mertens i shënon Barçës gol “alla” Messi

Napoli ka zhbllokuar ndeshjen e 1/8-ave të Champions League kundër Barcelonës. “Axurrët” kanë gjetur rrjetën me Mertens, i cili ka shënuar një gol “alla Messi, në...

Sport 20:01 - 25 Shkurt, 2020

Napoli-Barcelona, formacionet zyrtare/ Ka surpriza të shumta

Napoli dhe Barcelona do të luajnë aktin e parë në “San Paolo” për fazën e 1/8-ave të UEFA Champions League. Në kuadër të sfidës, dy ekipet...

Seria A 15:29 - 15 Shkurt, 2020

Ylli i Napolit nuk po e merrte seriozisht stërvitjen, Gattuso merr vendimin drastik

Napoli nuk gjen një minutë qetësi. Kur ka kaluar disa kohë nga sherri i madh mes lojtarëve dhe presidencës, hijet e një tjetër zënke janë në...

Seria A 19:09 - 9 Shkurt, 2020

Napoli u turpërua në shtëpi/ Gattuso zbulon problemin e Hysajt me shokë

Gennaro Gattuso ka parë një Napoli të frikësuar dhe emocionalisht të dobët gjatë humbjes 3-2 ndaj Lecces. “Rastet edhe mund të humben, por problemi është se...

Seria A 16:56 - 9 Shkurt, 2020

Napoli turpërohet në shtëpi/ Elseid Hysaj bën sehir

Rezultat surprizë në “San Paolo”, aty ku Napoli u mund 2-3 nga Lecce për javën e 23-të të Serisë A. Pas dy fitoreve rresht ndaj Juventusit...