Connect with Us

All posts tagged "NBA"

Sport 09:28 - 17 Shkurt, 2020

“All Star Game 2020” dhuron spektakël, i dedikohet Bryant/ Fiton LeBron James, MVP zgjidhet dikush tjetër

Skuadra e LeBron James fitoi ndeshjen e madhe të yjeve të NBA-së, “All Star Game 2020” zhvilluar në Chicago, duke mundur 157-155 skuadrën e Giannis Antetokounmpo....

Sport 20:35 - 28 Janar, 2020

Video madhështore/ Karriera e Kobe Bryant në 4 minuta

Vdekja e Kobe Bryant mbrëmjen e së dielës tronditi të gjithë botën e sportit, pasi legjenda e NBA, ishte një ndër sportistët më të dashur në...

Sport 12:02 - 28 Dhjetor, 2019

Emocionuese/ Video: Ylli i NBA shpërthen në lot kur takon nënën pas 3 vitesh

Të arrish suksesin e të ndjekësh ëndërrat kërkon shumë përkushtim dhe ndonjëherë duhet të sakrifikosh edhe gjëra të çmuara në jetë. Chris Silva është një basketbollist...

Të tjera 13:23 - 4 Dhjetor, 2019

E pabesueshme: Koshi që nuk e “pa askush” në NBA

Një ngjarje e rrallë vjen nga NBA, në ndeshjen mes Houston Rockets dhe San Antonio Spurs. Ylli i Houston, James Harden, në një kundërsulm e sipër...

Të tjera 09:36 - 31 Tetor, 2019

Plas grushti në NBA/ Përjashtohen nga loja dy basketbollistët

Një incident i rëndë ka ndodhur në ndeshjen e NBA mes Philadelphia dhe Minnesota në periudhën e tretë të lojës, ky dy basketbollistë u zunë me...

Sport 22:16 - 6 Gusht, 2019

NBA/ Ky basketbollist shkruan historinë

Vince Carter shkruan historinë e basketbollit amerikan. Lojtari 42-vjeçar, i cili njihet nga tifozët për zhytjet spektakolare që realizonte në rininë e tij, do të firmosë...

Sport 10:57 - 6 Korrik, 2019

Transferimi më i bujshëm i viteve të fundit në NBA/ Njeriu i finaleve ndryshon ekip

Sezoni i fundit në NBA prodhoi një surprizë gjigante, Toronto Raptors kampion për herë të parë në histori. Protagonist absolut i skuadrës kanadeze ishte Kawhi Leonard,...

Sport 16:17 - 29 Qershor, 2019

31-vjeçari heq dorë nga basketbolli dhe 12 milionë dollarë/ “Jam Dëshmitar i Jehovait”

Lajmi surprizë i ditës në basketboll ishte tërheqja e Darren Collison, i cili lë karrierën në moshën 31-vjeçare, pasi shkëlqeu në dy vitet e fundit me...

Sport 09:26 - 14 Qershor, 2019

Historike/ Ekipi kanadez shpallet për herë të parë kampion i NBA (video)

Toronto Raptors shpallet kampion i NBA për sezonin sportiv 2018-2019, pas triumfit 4-2 me ndeshje ndaj Golden State Warriors. Kanadezët fituan sot 114-110 në finale e...

Sport 13:41 - 25 Maj, 2019

E rrallë në NBA/ Një greku i ofrohet kontrata më e majme në histori

Pas një sezoni të shkëlqyer, Giannis Antetokounmpo fitoi çmimin e lojtarit më të mirë në basketbollin amerikan (NBA) dhe tashmë duket se do të shpërblehet me...

Sport 20:59 - 23 Maj, 2019

Kjo është pesëshja më e mirë e vitit në NBA/ Mungon ylli i madh

Sezoni i rregullt në NBA ka përfunduar dhe tashmë ka hyrë në fazën finale. Golden State është shpallur kampion në konferencën e Perëndimit, ndërsa në Lindje,...

Sport 19:04 - 14 Maj, 2019

Në Turqi ndalojnë ndeshjet finale të NBA/ Arsyeja është shokuese

Basketbollisti turk Enes Kanter prej vitesh konsiderohet si një armik i regjimit të presidentit Taip Erdogan. Aq sa lojtari që militon në NBA me skuadrën e...

Sport 10:27 - 13 Maj, 2019

NBA/ Këto janë çiftet finaliste në të dyja Konferencat

Përcaktohen edhe dy skuadrat e fundit finaliste në konferencat respektive në play off-in e NBA-së. Në Lindje, Milwaukee Bucks do të përballet me Toronto Raptors, ndërsa...

Sport 21:18 - 26 Prill, 2019

NBA me fansa plot / Ja fanella më e shitur e sezonit

Fanella e ekipit të Los Angeles Lakers është më e shitura e këtij sezoni (2018-2019) në NBA. Në vend të dytë është fanella e kampionëve në...

Sport 09:11 - 11 Prill, 2019

NBA/ Përcaktohen çiftet çerekfinaliste të play off-it

Pas përfundimit të sezonit të rregullt në NBA janë përcaktuar ndeshjet çerekfinale të play off-it në të dyja Konferencat. 8 ekipet e para do të vijojnë...