Connect with Us

All posts tagged "ndryshim"

Seria A 21:05 - 13 Shkurt, 2020

Italia gati të ndryshojë VAR-in, vjen propozimi interesant

Federata Italiane e Futbollit ka shprehur gatishmërinë për të eksperimentuar mënyrën e re të përdorimit të VAR-it, që ka të bëjë me rastet kur e kërkojnë...

Seria A 16:21 - 13 Shkurt, 2020

Foto/ Interi bën ndryshimin e madh te fanella

Fanella e Interit për sezonin e ardhshëm mund të ndryshojë. Vijat e drejta (vertikale) pritet të bëhen zigzage (në ngjyrë të zezë) në një sfond blu....

Sport 20:11 - 16 Janar, 2020

Champions League miraton ndryshimin e madh/ Nga viti 2024…

Prej vitit 2024, skuadrat që do të fitojnë Champions League duhet të luajnë 4 ndeshje më tepër. Nga 13 që janë aktualisht për të arritur te...

La Liga 15:37 - 16 Janar, 2020

Setien bën ndryshimin e parë të madh te Barcelona

Edhe pse kanë kaluar vetëm dy ditë nga prezantimi i tij zyrtar të krye të Barcelona, Quique Setien ka filluar që tani nga ndryshimet e mëdha....

La Liga 12:20 - 17 Dhjetor, 2019

Hazard zëvendësuesi i Ronaldos?/ Messi jep përgjigjen që nuk e merrni dot me mend

Në një intervistë për “Marca” në prag të El Clasicos, Leo Messi ka folur për ndikimin që Cristiano Ronaldo ka pasur në përballjet mes tyre. Pas...

Premier Liga 11:34 - 5 Dhjetor, 2019

Detaji që nuk u vu re, Shaqiri ndryshon “look” dhe duket më i ri

Xherdan Shaqiri arriti të bënte një ndeshje pozitive mbrëmjen e djeshme në derbi kundër Evertonit. Shqiptari në takimin e parë që luajti titullar këtë sezon arrit...

Seria A 21:58 - 13 Gusht, 2019

Lukaku zbulon ndryshimin mes futbollit anglez dhe atij italian/ Tregon edhe ushqimin e preferuar

Romelu Lukaku u transferua vetëm pak ditë më parë tek Interi për një shifër rekord, duke u bërë kështu transferimi më i shtrenjtë në historinë e...

La Liga 13:11 - 13 Gusht, 2019

E zbulon vetë Ronaldo/ Ja cili është ndryshimi i madh mes meje dhe Messit

Për më shumë se 10 vite, ata të dy kanë pushtuar botën e futbollit duke fituar çdo trofe të mundshëm individual, por dhe shumë trofe ekiporë....

Sport 09:51 - 22 Prill, 2019

Etrit Berisha e thotë haptazi/ Ja cili është ndryshimi i madh mes Rejës dhe Panuccit

Pak ditë më parë, Edi Reja u emërua si trajneri i ri i Shqipërisë, duke zënë në këtë mënyrë vendin e Christian Panuccit të larguar nga...

Sport 12:33 - 30 Mars, 2019

Sa shumë që ka ndryshuar!/ Rrjeti masakron Sergio Ramos (Foto)

Duket se publikimi i fotove të vjetra nga futbollistët është kthyer në modë ditëve të fundit. Pas portierit legjendar, Iker Casillas, ishte radha e Sergio Ramos...

Sport 17:42 - 7 Dhjetor, 2018

Fenomeni tregon ndryshimin e madh mes tij dhe Cristiano Ronaldos/ Unë kam qenë 20 vjeç kur…

Të shumta janë rastet kur futbollistët  ndryshëm krahasojnë Ronaldo fenomenin me Cristiano Ronaldon dhe mundohen të nxjerrin pikat e përbashkëta apo edhe të ndryshme, për të...

Sport 19:12 - 2 Nentor, 2018

Penalltitë pritet të ndryshojnë/ Ja çfarë do të ndodhë kur portieri të grushtojë topin

Bordi Ndërkombëtar i FA (Ifab) është duke marrë në konsideratë një ndryshim të rëndësishëm për rregullën e prekjes me dorë të topit brenda zonës së 16...

Sport 13:25 - 2 Tetor, 2018

Nuk e priste askush/ Ky është vendimi më i fundit i Interit

Edhe pse ka filluar sezoni, Interi dëshiron që të bëjë një ndërhyrje të vogël në fanella. Skuadra italiane ka prezantuar fanellat e reja më shumë se...

Sport 14:47 - 19 Shtator, 2018

Kukësi bën ndryshimin e madh tek stafi drejtues/ Kjo ishte lëvizje e papritur nga Safet Gjici

Një lëvizje e papritur ka ndodhur në radhët e Kukësit. Presidenti Safet Gjici ka emëruar në rolin e zyrtarit të klubit, ose më saktë në rolin...

Sport 14:20 - 17 Gusht, 2015

Skënderbeu, Josa vetëm një ndryshim në formacion

Vetëm një ndryshim në formacionin titullar. Mirel Josa i beson skuadrës fituese, që e futi Skënderbeun në histori, me kualifikimin në fazën play off të Champions...