Connect with Us

All posts tagged "ndryshime"

Sport 18:52 - 4 Korrik, 2019

E zbulon vetë kreu i UEFA-s/ Ndryshime rrënjësore në Champions League

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka zbuluar se Champions League mund të pësojë ndryshime rrënjësore. Numri 1 i institucionit më të rëndësishëm të futbollit në Kontinentin...

Sport 09:57 - 29 Qershor, 2019

Lëvizjet në merkato/ Ja si kanë ndryshuar ekipet e Superiores deri tani

Superiorja ka përfunduar dhe tashmë sytë janë nga merkato. Deri më tani ka disa lëvizje, të cilat kryesisht janë në dalje. Sipas asaj që raporton “SportEkspres.com”...

Sport 16:07 - 1 Qershor, 2019

Ndryshon futbolli/ Nga sot fillon aplikimi i rregullave të reja

Loja e futbollit, nga dita e sotme ndryshon, pasi hyjnë në fuqi rregullat e reja të aprovuara në mbledhjen e marsit të Bordit Ndërkombëtar të FIFA-s....

Sport 11:25 - 31 Maj, 2019

Ja si do të ndryshojë Interi i Conte-s/ Ikën Icardi, vijnë 4 super lojtarë

Me zyrtarizimin e Antonio Conte-s si trajneri i ri, Interi ka filluar menjëherë nga puna për sezonin e ardhshëm. Sipas “Gazzetta dello Sport“, trajneri italian do...

Sport 15:38 - 10 Prill, 2019

Ndryshime nga stoli në sulm/ Bayerni përgatit revolucionin

Presidenti i Bayernit të Mynihut, Uli Hoeness, gjatë muajit mars deklaroi se bavarezët në përfundim të kampionatit kanë programuar një sërë investimesh në radhët e ekipit,...

Sport 15:24 - 10 Prill, 2019

Një projekt ambicioz/ Ja si do të jetë Interi i Antonio Contes

Një trajner i madh, për një projekt afatgjatë. Steven Zhang është një lloj personazhi ambicioz, që kërkon që Interi i tij të arrijë suksese madhore në...

Sport 14:55 - 5 Prill, 2019

Champions League pëson ndryshime të mëdha/ Ja si do të jetë formati i ri

Sa i përket vëmendjes që merr nga tifozët, Liga e Kampionëve është gara më e madhe dhe më e famshme në botën e futbollit. Prej shumë...

Sport 16:03 - 6 Mars, 2019

Kamza u përjashtua/ Superiorja pëson ndryshime të mëdha

Kamza është përjashtuar nga Kategoria Superiore dhe nga kupa pas ngjarjeve të tmerrshme të funajvës së shkuar, ku drejtuesit e klubit kamzali sulmuan në mënyrë barbare...

Sport 12:16 - 3 Mars, 2019

Futbolli pëson ndryshime të mëdha/ Këto janë 11 rregullat e reja të aprovuara nga FIFA

Në takimin e 133 të Bordit Ndërkombëtar në Skoci, ditën e djeshme janë aprovuar disa rregulla të reja në futboll. Në fakt më shumë bëhet fjalë...

Sport 13:38 - 19 Shkurt, 2019

Spanja bën ndryshimin e madh/ Ja si do të luhet finalja e Superkupës

Pritet revolucion sa i përket organizimit të Superkupës së Spanjës, duke nisur që nga edicioni e vitit 2019. Federata Spanjolle e Futbolli ka programuar ndryshimin e...

Sport 20:50 - 7 Shkurt, 2019

Projektohet ndryshimi i madh në Champions League/ Ja çfarë do të ndodhë pas 5 sezonesh

Të reja të rëndësishme nga kongresi i UEFA-s në Romë. Sipas asaj që bën me dije “Sportmediaset.it”, po shkohet drejt një formati të në Champions League,...

Sport 22:09 - 31 Janar, 2019

Mbyllet merkato për korçarët/ Ja si ndryshon formacioni i Skënderbeut pas lëvizjeve të janarit

Skënderbeu ka ndryshuar tërësisht pamje. Pas largimeve të fundit, klubit iu krijua mundësia që të afronte edhe dy të huajt Pervan dhe Sibo si dhe të...

Sport 18:52 - 23 Janar, 2019

Kupa ndryshon Superioren/ Ja kur do të luhet java e 19-të

Java e 19-të e Kategorisë Superiore, do të luhet në tri ditë, duke filluar që nga e premtja, me super sfidën mes Skënderbeut dhe Partizanit, por...

Sport 16:49 - 16 Janar, 2019

Rrokadë trajnerësh/ Zbulohet klubi i ardhshëm i Zinedine Zidane

Vera e ardhshme do të sjell ndryshime të mëdha në stolat drejtuese të disa ekipeve kryesore në Europë. Bazuar në një raport nga ‘Don Balon’, klubi i ardhshëm...

Sport 21:25 - 9 Janar, 2019

Ndryshon rregulli i shumëpërfolur në futboll/ UEFA vendos të bëhet më e rreptë

Mund të ketë risi të rëndësishme për sa i përket Fair Play Financiar. Mes formatit të ri të projektit dhe zbulimeve të Football Leaks mbi trajtimet...