Connect with Us

All posts tagged "Nice"

Seria A 14:19 - 6 Dhjetor, 2019

Mirupafshim Lazio/ Shqiptari largohet nga Serie A dhe firmos zyrtarisht me ekipin e ri

Futbollisti me origjinë shqiptare, por që luan me Danimarkën, Riza Durmishi, është larguar nga Lazio dhe ka firmosur me ekipin e Nice, i cili drejtohet nga...

Sport 21:29 - 26 Shtator, 2019

I vodhi orën 70 mijë euro shokut të ekipit/ Ja çfarë e pret 18-vjeçarin

Zbulohet hajduti që i vodhi orën me vlerë 70 mijë euro e futbollistit të Nices, Kasper Dolberg, i cili iu bashkua klubit francez për 20.5 milionë...

Sport 21:02 - 20 Shtator, 2019

I vjedhin orën në dhomat e zhveshjes/ Sulmuesi i njohur bën kërcënimin e padëgjuar

Sezonin e kaluar ishte pjesë e skuadrës së Ajaxit, që mahniti Europën dhe botën, duke shkuar deri në gjysmëfinalet e Champions Leagues, ndërsa këtë verë sulmuesi...

Sport 14:24 - 5 Maj, 2019

Ylli francez i shkel syrin Milanit/ Jam gati për ju

E ardhmja e Allan Saint-Maximin do të jetë kuqezi. Jo fanella e Nisë, skuadra ku luan aktualisht, por ajo e Milanit, fanellë që pritet të veshë...

Sport 11:45 - 13 Prill, 2019

Punë e kryer/ Milani do të transferojë yllin francez

Milani është shumë afër transferimit të Allan Saint-Maximin nga Nice. Klubi francez ka gjetur madje zëvendësuesin e Maxim. Mediat franceze raportojnë se Nice është e interesuar për...

Sport 21:25 - 22 Janar, 2019

“Telenovela” Balotelli merr fund/ Sulmuesi italian firmos me ekipin gjigant…

E ardhmja e Mario Balotellit tashmë është vendosur. Sulmuesi italian tërhoqi interesin e shumë skuadrave në vendlindje, por në fund “Super Mario” ka pranuar ofertën e...

Sport 20:50 - 14 Janar, 2019

Balotelli po kalon momente të vështira/ Ja kush e ngushëllon sulmuesin duke e lëpirë

Mario Balotelli, po kalon momente të vështira në karrierë me ekipin e Nicës, në Ligën franceze. Sezoni që ai po bën është për tu harruar dhe...

Sport 17:25 - 4 Janar, 2019

Mario Balotelli largohet nga Nice/ I befason të gjithë me ekipin e tij të ri

Mario Balotelli dhe Nice do të ndahen. Pas dy vitesh e gjysmë, sulmuesi 28-vjeçar italian po përgatit valixhet, edhe pse udhëtimi nuk do të jetë i...

Sport 18:48 - 3 Dhjetor, 2018

Sulmuesi i njohur italian zihet me trajnerin/ Ka që nga muaji maj që nuk shënon gol

Mario Balotelli nuk ndryshon kurrë, edhe pse trajneri i Italisë Roberto Mancini e merr me të mirë, duke thënë se “shpresa vdes e fundit”. Sulmuesi italian...

Sport 18:27 - 22 Shtator, 2018

Balotelli ka shokuar të gjithë francezët/ Ja në cilën orë shkon në stërvitje

Balotelli ka qenë një nga emrat e shumëlakuar të verës. Dhe jo vetëm për transferimin e tij të dështuar te Olympique Marseille. Sulmuesi italian ka qenë...

Sport 22:10 - 14 Shtator, 2018

Balotelli e tregon më në fund arsyen e vërtetë/ Ja përse nuk u transferova në Serie A

Mario Balotelli i është kundërpërgjigjur kritikave dhe ka sqaruar arsyen përse nuk është transferuar në Serie A. Sky Italia postoi një imazh të Balotellit si Super...

Sport 15:35 - 11 Shtator, 2018

Shokohen tek ekipi i Nice në Francë/ Ja sa kg ka shkuar Balotelli

Kontestimet për (mbi)peshën e Mario Balotellit vazhdojnë në Francë. Pas kritikave të Arrigo Sacchi dhe Zibi Boniek për formën e tij të dobët me kombëtaren italiane,...

Sport 23:19 - 23 Gusht, 2018

Balotelli flet hapur / “Ja pse refuzova 5 oferta”

Pas fjalëve të presidentit Rivere, që e ka shfuqizuar kontaktet me Olympique Marseille, që aq shumë kishin tërbuar tifozët e Nice, kundërshtarë historik me mbështetësit e...

Sport 09:12 - 21 Gusht, 2018

Mario Balotelli i lë të gjithë gojëhapur/ Ja ku do të luajë sezonin e ri

Mario Balotelli e ka ndarë përfundimisht mendjen. Do të qëndrojë te Nice, edhe këtë sezon të ri. Sulmuesi italian i kërkuar nga shumë klube të njohura...

Sport 20:58 - 8 Gusht, 2018

Ku ka humbur Balotelli? / Ai do transferohet te ekipi i njohur i Serie A

Rikthimi i Mario Balotellit në Serie A është më afer se kurrë. Torino ka kontaktuar me Mino Raiolan, andaj bisedimet janë duke shkuar në rrugën e...