Connect with Us

All posts tagged "Olimpico"

Seria A 15:16 - 14 Shkurt, 2020

Në fundjavë na pret një supersfidë/ Një numër rekord biletash të shitura

Fundjava në kampionatin italian do të vijë me një përballje spektakolare, ku Lazio do të presë Interin në “Olimpico”, një sfidë mes dy skuadrave që kanë...

Seria A 22:56 - 7 Dhjetor, 2019

Lazio e Strakoshës i shkakton humbjen e parë Juventusit/ Buzëqesh Interi

Lazio ka arritur të mposhtë me përmbysje skuadrën e Juventusit. Lacialët mposhtë 3-1 kampionët në fuqi të Italisë, falë golave të Luis Felipe, Milinkovic-Savic dhe Caicedo,...

Seria A 21:20 - 7 Dhjetor, 2019

Ka gol në “Olimpico”/ Video: Cristiano Ronaldo mposht Strakoshën

Cristiano Ronaldo ka kaluar në avantazh Juventusin në “Olimpico” ndaj Lazios, në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të të Serisë A. Në minutën e 25′,...

Seria A 20:09 - 15 Shtator, 2019

Super ndeshje në “Olimpico” mes Romës dhe Sassuolos/ 6 gola të shënuar

Roma merr fitoren e parë për sezonin e ri në Serie A, pasi mposhti 4-2 Sassuolon në “Olimpico”. Vendasit shpërthyen me katër gola në pjesën e...

Sport 21:32 - 15 Maj, 2019

Finalja e Kupës së Italisë/ Pjesa e parë mbyllet në paqe

Sapo ka përfunduar në “Olimpico” të Romës, pjesa e parë e finales së Kupës së Italisë, mes Atalantas dhe Lazios me rezultatin e bardhë 0-0. Protagonistë...

Sport 22:58 - 26 Shkurt, 2019

Barazim i bardhë në Romë/ Lazio & Milan lënë gjithçka për në ndeshjen e kthimit

Lazio-Milan, gjysmëfinalja e parë e Kupës së Italisë, është mbyllur në barazim pa gola. Një rezultat jo i mirë për vendasit, të cilët e kanë kërkuar...

Sport 11:15 - 6 Janar, 2015

Seria A Lazio – Sampdoria 3-0

Në “Olimpico” fluturon Lazio. Ndeshja e parë e vitit 2015 në Serie A mes skuadrës kryeqytetase dhe Sampdorias foli tërësisht për vendasit që përveç fitores së...

Sport 10:09 - 14 Dhjetor, 2014

Lazio – Atalanta 3-0

Fitorja e dytë radhazi për Lazion, që mposhti 3-0 Atalantan për të ushqyer ëndërrat e zonës Champions. Falë një pjese të dytë të shkëlqyer bardhekaltërit ngjiten...