Connect with Us

All posts tagged "Osvaldo"

Sport 17:01 - 17 Shkurt, 2020

La futbollin për rockun/ Ylli i njohur i rikthehet pas 4 vitesh fushës së lojës dhe “flirton” me një eurogol

Pothuajse 4 vite më parë vendosi të lërë futbollin për t’iu përkushtuar pasionit tjetër të tij, muzikës, ku formoi edhe një grup muzikor rock, me të...

Seria A 20:51 - 3 Janar, 2020

La futbollin për muzikën, ish-sulmuesi i Juves dhe Interit merr vendimin e papritur

Futbolli krijon personazhe të çuditshme, padyshim një prej tyre është Dani Osvaldo. Argjentinasi la futbollin në moshën 30-vjeçare për t’iu përkushtuar muzikës. Ai i habiti të...

Sport 15:10 - 24 Shtator, 2018

Deklarata e bujshme e sulmuesit argjentinas/ “Nuk do të doja kurrë të isha si Messi, ai nuk ka një jetë të tijën!!!”

Pablo Daniel Osvaldo, sulmuesi i lindur në Argjentinë, që luajti edhe me kombëtaren e Italisë, është tërhequr nga futbolli dhe po merret me muzikën. “Nuk dua...

Sport 18:17 - 6 Shtator, 2018

Ish-ylli i madh i Serie A/ Nuk i pëlqyen rregullat e futbollit, u bë këngëtar i Rock-ut

Ish-sulmuesi i kombëtares së Italisë, Osvaldo,  që ka luajtur për Romën, Juventusin , Interin, Fiorentinën etj, u shkëput përfundimisht nga futbolli për muzikën rock. “Kam qenë...

Sport 19:05 - 19 Shkurt, 2015

Osvaldo: Erdha tek Boca për Tevezin, po pres me padurim të më bashkohet

Pablo Daniel Osvaldo, ka zhvilluar sot seancën e parë stërvitore me skuadrën e tij të re, Boca Juniors. Nga aty Osvaldo ka hedhur mesazhe për lojtarin...