Connect with Us

All posts tagged "paga"

Seria A 11:55 - 11 Shtator, 2019

Trajnerët më të paguar në Serie A/ Conte thyen rekordin e Mourinhos

Antonio Conte është trajneri më i paguar këtë sezon në Serie A, me 11 milionë euro. Trajneri aktual i zikaltërve thyen rekordin e vendosur nga Jose...

Sport 11:46 - 23 Maj, 2019

Lajm bombë nga Italia/ Zbulohet paga e frikshme e Guardiolës te Juventusi

Vetëm pesë ditë pasi u konfirmua largimi i Massimiliano Allegrit nga posti i trajnerit, Juventusi raportohet se ka arritur marrëveshje me trajnerin e Manchester Cityt, Pep...

Sport 12:15 - 27 Prill, 2019

Kampioni i botës refuzon të shkojë në Kinë me ekipin e tij/ Do të transferohet te Reali, paga do të jetë e frikshme

Paul Pogba do jetë i Real Madridit në fund të këtij sezoni, të paktën kështu thonë të gjitha faktet dhe ngjarjet e kohëve të fundit. Më...

Sport 19:44 - 1 Prill, 2019

Henry ua kalon të gjithëve / Fiton pafund edhe kur shkarkohet

Thierry Henry ka fituar më shumë para se të gjithë trajnerët e futbollit, përveç Diego Simeone dhe Jose Mourinho. Sipas një raporti të France Football, Henry...

Sport 10:30 - 29 Mars, 2019

Sulmuesi i Kombëtares nis bojkotin/ “Kemi 4 muaj pa u paguar”

Rrogat e prapambetura nuk janë një problem ekskluziv i futbollit shqiptar pasi thuajse në të gjitha vendet e Ballkanit përsëriten probleme të ngjashme. Mjafton të pyetni...

Sport 13:13 - 23 Mars, 2019

Eden Hazard është i Realit/ Zbulohet kontrata dhe paga e frikshme e yllit belg

Eden Hazard ka arritur marrëveshje personale me Real Madridin, madje gazeta spanjolle “Sport” zbuloi edhe detajet e kontratës mes lojtarit dhe klubit. Belgu do të ishte...

Sport 11:44 - 13 Mars, 2019

U rikthye te Reali/ Zbulohet paga e frikshme e Zidane

Zinedine Zidane u rikthye pas 10 muajsh te Real Madridi, tashmë me status tjetër. “El Confidecial” ka hedhur dritë për herë të parë në lidhje me...

Sport 09:35 - 19 Shkurt, 2019

Tërmet në Vlorë/ Dy yjet e ekipit “arratisen” për në Kinë

Edhe pse Flamurtari fitoi në ndeshjen e fundit ndaj Skënderbeut, situata në Vlorë vazhdon të jetë tejet e rënduar. Sikur të mos mjaftonin largimet e mëdha...

Sport 10:43 - 12 Shkurt, 2019

Dominon Juventusi/ Këta janë 10 futbollistët më të paguar në Serie A

Është zbuluar lista e lojtarëve më të paguar në Serie A, ku edhe këtu dominon Juventusi. “Zonja e Vjetër” ka plot 8 lojtarë me pagën më...

Sport 18:54 - 7 Shkurt, 2019

3 muaj pa u paguar/ Presidenti i ekipit të Superiores “gënjen” futbollistët me një rrogë para ndeshjes

Java e kaluar u shoqërua me një precedent të rrezikshëm për vazhdimësinë e kampionatit, pasi shumica e lojtarëve të Kamzës nuk pranuan të luanin ndaj Partizanit....

Sport 19:11 - 23 Janar, 2019

Ndryshon renditja/ Ja kush janë 10 futbollistët më të paguar në Serie A

Përveç sukseseve në Itali, teksa ka fituar gjithcka, Juventusi dominon dhe në aspektin ekonomik. “Sportmediaset” ka publikaur 10 pagat më të larta të futbollistve. I pari...

Sport 17:30 - 22 Nentor, 2018

Kina merr vendimin shokues/ Frikësohen yjet e futbollit

Vitet e fundit kemi parë shpesh futbollistë yje që luajnë në Europë përfundojnë në Kinë. Ky kampionat edhe pse nuk ka të njëjtin nivel me atë...

Sport 13:45 - 14 Nentor, 2018

Pagat vjetore të futbollistëve/ Ja cili është ekipi që paguan më shumë

Barcelona shpenzon më shumë se çdo klub tjetër në botë për rrogat e futbollistëve. Në bilancin e tyre përfundimtar duhet të nxjerrin nga arkat e klubit...

Sport 15:20 - 25 Tetor, 2018

Zbulohen pagat në MLS/ Ish-futbollisti i kombëtares shqiptare më i paguar se Ibrahimovic

Në ligën e futbollit amerikan kanë MLS janë zbuluar pagat e futbollistëve. Një pjesë e yjeve të Europës transferohen në këtë ligë për të mbyllur karrierën...

Sport 14:31 - 18 Tetor, 2018

Chelsea bën “çmendurinë”/ Ja si do të pengojë transferimin e Hazardit te Real Madridi

Chelsea ka ndërmend të luajë të gjithë kartat që ka në dorë, për të bindur Eden Hazard që të qëndrojë në “Stamford Bridge”. “Blutë” e Londrës...