Connect with Us

All posts tagged "PAOK"

Kombëtare 16:37 - 30 Mars, 2020

Ergys Kaçe e ndan mendjen, do të largohet përfundimisht nga kampionati grek

Ergys Kaçe do të largohet për herë të parë në karrierë nga Greqia. Shumë huazime të njëpasnjëshme, ndërsa në të vetmin rast që ka qenë jashtë...

Kombëtare 14:50 - 5 Mars, 2020

Shkëlqeu në derbin ndaj Olimpiakos, zbulohet ekipi që kërkon Enea Mihajn

Enea Mihaj mori minuta të plota në mbrëmjen e djeshme në Kupën e Greqisë, teksa ekipi i tij Paok, triumfoi me rezultatin 3-2, ndaj Olimpiakos. Mbrojtësi...

Sport 13:20 - 28 Janar, 2020

Tërmet në futbollin grek, kërkohet rënia nga kategoria e ekipit kampion

Tërmet në futbollin grek. Komiteti i sportit grek ka gjobitur ekipin kampion të PAOK-ut të Selanikut dhe të Xanthit, të akuzuara se kanë një pronësi të...

Sport 09:16 - 19 Korrik, 2019

Dikur luante te Reali/ Tani shok skuadre me dy futbollistët e Kombëtares

Fabio Coentrao është padyshim një emër shumë i njohur në futbollin europian, edhe pse në vitet e fundit ka qenë shumë larg formës së periudhës kur...

Sport 16:41 - 19 Maj, 2019

Kaçe largohet nga Panathinaikos/ Shkon te ekipi ku nuk e duan

Mesfushori i Shqipërisë, Ergys Kaçe, e ka mbyllur pas një viti e gjysmë aventurën e tij me Panathinaikosin dhe rikthehet te PAOK. Me anë të një...

Sport 13:32 - 12 Maj, 2019

Video: Greqia merr “flakë”/ Ekipi i njohur pas kampionatit fiton dhe Kupën

PAOK po kalon sezonin më të mirë në historinë 93 vjeçare të saj. Skuadra nga Selaniku fitoi sot titullin e Kupës së Greqisë, i treti radhazi....

Sport 10:59 - 5 Maj, 2019

E bujshme/ Mbrojtësi i kombëtares do të transferohet te ekipi kampion

Merkatoja e verës ka nisur që të ndihet që tani edhe pse ende nuk janë mbyllur kampionatet kryesore. Numri i futbollistëve shqiptarë që mund të ndërrojnë...

Sport 09:23 - 22 Prill, 2019

Kampion i Greqisë pas 34 vitesh pritje/ Tifozët “djegin” Selanikun (Video)

Festë e çmendur në Selanik për triumfin e PAOK-ut në kampionatin vendas. Tifozët e zjarrtë të kësaj skuadre kishin pritur plot 34 vite për titullin kampion,...

Sport 09:42 - 8 Prill, 2019

Selaniku merr zjarr/ Pas 34-vitesh, ekipi i madh fiton titullin kampion në Greqi

Është viti i PAOK-ut, është viti i Selanikut, më saktë pjesës bardhezi të qytetit! Pa asnjë humbje në 27 ndeshje kampionati, skuadra e drejtuar nga Razvan...

Sport 20:17 - 6 Shkurt, 2019

Sulmuesi shqiptar nuk di të ndalet në Greqi/ Shënon ndaj ekipit të madh

Sulmuesi shqiptar Fiorin Durmishaj ka qenë një ndër protagonistët e takimit të parë të çerekfinales së Kupës së Greqisë midis Panioniosit dhe PAOK-ut. Skuadra e futbollistit...

Sport 19:00 - 24 Shtator, 2018

Mërgim Mavraj gati të debutojë në Greqi/ E pret derbi i “ferrit”

PAOK-Aris nuk është kurrsesi një ndeshje dosido. Në Greqi, por jo vetëm, konsiderohet si një ndër 50 derbet më të zjarrta në futboll. Përballja mes dy...

Sport 11:20 - 21 Shtator, 2018

Dëmtohet ylli i Chelseas/ Sarri: Jam i lumtur për…

Chelsea shijoi fitoren, 1-0 ndaj PAOK-ut për ta vazhduar rekordin e 100%-të me fitore këtë sezon me Maurizio Sarrin. Pas 7 minutash lojë Willian shënoi golin...

Sport 14:37 - 20 Shtator, 2018

Grekët zihen me anglezët/ PAOK- Chelsea fillon me dy plagosje

Pas një përplasjeje me tifozët e PAOK-ut në Selanik, autoritetet greke kanë njoftuar se dy tifozë të Chelsea-t janë lënduar. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat...

Sport 22:35 - 11 Mars, 2018

Skandal në futbollin grek/ Presidenti i PAOK hyn në fushë i armatosur dhe…

Nuk kanë të sosur skandalet në futbollin grek. Ditën e sotme ndeshja mes PAOK dhe AEK, është përfshirë nga incidente të pakëndshme, ndërsa po bën xhiron...

Sport 20:23 - 5 Janar, 2018

Kaçe gati të nënshkruajë me një klub të ri grek… por nuk varet nga ai

Një “po” ose një “jo” e mbrojtësit brazilian Rodrigo Moledo do të përcaktojë fatin e karrierës së Ergys Kaçes. Mesfushori shqiptar duket pranë largimit nga PAOK...