Connect with Us

All posts tagged "Paris"

Sport 20:27 - 11 Dhjetor, 2019

Champions League: Përplasje mes tifozëve në Paris (video)

PSG-Galatasaray ka nisur përpara kohe dhe situata është nxehur. Tifozët turq kanë udhëtuar në masë drejt Parisit për të mbështetur ekipin e zemrës. Marshimi i tyre...

La Liga 16:33 - 2 Dhjetor, 2019

Messi niset në Paris për të marrë “Topin e Artë”, ja kush e shoqëron

Lionel Messi niset për në Paris, aty ku do të marrë sot Topin e Artë 2019, i gjashti në karrierën e tij. Në garë bashkë me...

BundesLiga 22:07 - 10 Tetor, 2019

Klubi gjerman merr vendimin e çuditshëm/ Ndalon për futbollistët fluturimet në Paris dhe New York

Leipzig ndalon fluturimet. Veçanërisht nëse udhëtimi për qejf bëhet për një aktivitet të lodhshëm si “shopping”. Klubi gjerman ka vendosur të ndalojë udhëtimet e lojtarëve të...

Seria A 14:25 - 25 Shtator, 2019

Dikur ishte një super lojtar/ Nuk do ta besoni se ku ka përfunduar tani ish-ylli i Milanit

Jeremy Menez riniset nga liga e dytë franceze. Karriera e ish-sulmuesit të Romës dhe Milanit, tashmë në moshën 32-vjeçare ka pësuar një rënie drastike. Pasi mbylli...

Sport 19:55 - 10 Shtator, 2019

Michael Schumacher shtrohet në spital në Paris/ Regjistrohet me emër tjetër

Piloti gjerman Michael Schumacher ka mbërritur ditën e hënë në Paris, ku është shtruar në spitalin “Georges Pompidou”. 7 herë kampioni i botës në Formula 1...

Seria A 16:17 - 20 Gusht, 2019

Lajm bombë nga Italia/ Dybala fluturon drejt ekipit të ri

Kur na ndajnë pak ditë nga fillimi i sezonit të ri, duket se Paulo Dybala nuk do të jetë më pjesë e Juventusit. Giani Balzarini nga...

Sport 22:48 - 2 Korrik, 2019

Nënkampioni i botës zbarkon në Paris/ Neymar gjithnjë e më afër Barçës

Ivan Rakitic, së bashku me familjen e tij kanë mbërritur në Paris gjatë mbrëmjes së sotme, ndërsa kaq ka mjaftuar që të hapen të tjera intriga...

Sport 13:52 - 27 Prill, 2019

Kombëtarja kuqezi miqësore në Paris/ Zbulohet kundërshtari

Kombëtarja shqiptare U-20 do të zhvillojë një ndeshje miqësore me Katarin. Kjo është bërë e ditur sot nga FSHF-ja. Përmes faqes së saj në internet, qeveria...

Sport 10:26 - 24 Prill, 2019

Tronditet Parisi/ Grabitet në mes të ditës familja e yllit brazilian

Ngjarje shumë e keqe për Thiago Silva dhe, mbi të gjitha, për familjen e tij. Siç raportohet nga “AS”, në fakt, djali dhe halla e tij...

Sport 10:37 - 3 Prill, 2019

E bujshme/ Usain Bolt firmos kontratë 2-vjeçare si futbollist me Parisin

Atleti rekordmen bote, Usain Bolt nuk heq dorë nga ëndrra e tij për t’u bërë futbollist profesionist. Pasi u stërvit me Borussia Dortmund në verën që...

Sport 11:08 - 3 Dhjetor, 2018

Dita e madhe e “Topit të Artë”/ Sot merr fund pas 10 vitesh hegjemonia Messi-Ronaldo

E hëna e 3 dhjetorit është dita e Topit të Artë. Mbrëmjen e sotme në Paris të Francës në orën 21:00 do të zbulohet fituesi i...

Sport 12:30 - 16 Tetor, 2018

Ronaldo reagon ndaj akuzave për përdhunim/ Ja çfarë ka bërë së fundi në Paris

Cristiano Ronaldo u bashkua me të dashurën, Georgina Rodriguez, për një vakt në një restorant të bukur të Parisit, mbrëmjen e së dielës. Ronaldo, 33 vjec,...

Sport 19:24 - 15 Korrik, 2018

Video / Parisi në festë, shikoni si festojnë francezët pas mbylljes së finales!

Franca u shpall kampione bote disa minuta më parë, pasi mposhti Kroacinë me rezultatin 4-2. Menjëherë pas vërshëllimës finale së gjyqtarit Pitana, festa në Paris ka...

Sport 18:45 - 31 Maj, 2018

Frikë nga sulmet terroriste, Franca prish festën e Botërorit

Franca bëhet shteti i parë që mbyll hapsirat publike të tifozëve për të ndjekur Kupën e Botës nga frika e sulmeve terroriste. Ministry i brendshëm francez...

Sport 18:42 - 3 Tetor, 2017

Evitohet atentati terrorist / Në Paris ka prapë makth edhe në futboll

Terrorizmi po godet gjithnjë e më shumë futbollin, si sporti më popullor në botë. Mediet franceze para një orë raportuan se një atentat terrorist u ndal...