Connect with Us

All posts tagged "Parma"

Seria A 21:59 - 19 Shkurt, 2020

I rrëzoi birën nga dora tifozit/ Lojtari i Serisë A bën gjestin e madh

Andreas Cornelius, sulmuesi shtatlartë danez i Parma, gjatë fazës së nxehjes në “Mappei Stadium”, përballë Sassuolos, goditi një tifoz në tribunë duke i hedhur birrën që...

Seria A 20:09 - 9 Shkurt, 2020

Lazio e ka seriozisht/ Fiton ndaj Parmës dhe nuk i ndahet Juves

Lazio e ka seriozisht. Skuadra e Simone Inzagh-it ka marrë një fitore të rëndësishme 1-0 në fushën e Parma-s. Tri pikë që i kanë dhënë mundësinë...

Seria A 22:42 - 19 Janar, 2020

Me një Ronaldo në super formë, Juventusi fiton pa probleme ndaj Parmës/ Fillon shkëputja nga Interi

Juventusi ka mposhtur Parmën 2-1 në “Allianz Stadium” për javën e 20-të të Serisë A. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte Cristiano Ronaldo, i cili e...

Seria A 21:41 - 19 Janar, 2020

Video: Ronaldo detyron kundërshtarin të dërgojë topin në rrjetën e tij

Juventusi e ka mbyllur në avantazh 1-0 pjesën e parë ndaj Parmës. Goli i bardhezinjve u shënua në minutën e 43′ nga i zakonshmi Cristiano Ronaldo....

Seria A 21:43 - 9 Janar, 2020

Parma nuk po e aktivizon, Dermaku pranë transferimit te ekipi tjetër i Serisë A

Kastriot Dermaku mund të ndryshojë skuadër gjatë merkatos së janarit, por jo për t’u kthyer në Serinë B, pasi mendon se e meriton të luajë rregullisht...

Seria A 12:03 - 12 Dhjetor, 2019

Interi harron eliminimin nga Champions, transferon një super lojtar për 35 milionë euro

Interi nuk arriti dot për të dytin vit rresht të kalonte fazën e grupeve në Champions League, pas humbjes në shtëpi 1-2 ndaj Barcelonës. Pavarësisht shijes...

Seria A 17:00 - 1 Dhjetor, 2019

Shënon blerja më e mirë e verës/ Milani fiton në fund ndaj Parmës, por ende ndodhet shumë larg

Milani ka marrë një fitore tepër të vështirë por më shumë vlerë në “Ennio Tardini” ndaj Parmës. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën...

Seria A 19:59 - 26 Tetor, 2019

Interi nuk përfiton nga gabimi i Juventusit, ngec në “San Siro” ndaj Parmës

Interi nuk arriti dot të përfitonte nga barazimi i Juves 1-1 ndaj Lecce-s, për të marrë kreun e renditjes në Serie A. Zikaltrit u ndanë në...

Seria A 13:29 - 25 Gusht, 2019

Nuk luajti ndaj Parmës/ Transferimi i bujshëm i Juventusit e shpreh haptazi pakënaqësinë

Juventusi e nisi sezoni e ri me një fitore të mundimshme kundëe Parmës me një gol të vetëm. Ajo që ra në sy që në fillim...

Seria A 17:15 - 24 Gusht, 2019

Parma-Juventus, surpriza në formacionet zyrtare/ Mbeten jashtë transferimet e bujshme

Sot në orën 18:00 fillon sezoni i ri në Serie A. Ndeshja hapëse është ajo mes Parmës dhe Juventusit që luhet në “Ennio Tardini”. Tani sapo...

Sport 22:40 - 28 Qershor, 2019

Ekipi italian i jep shansin e madh Balotellit/ I ofron edhe një super rrogë

Mario Balotellit i përfundon kontrata me Marsejën ditën e fundit të qershorit dhe e ardhmja e tij është e paqartë. Megjithatë, në Itali i besojnë ende...

Sport 15:16 - 20 Prill, 2019

Milani blof ndaj Parmës/ Gattuso: Nuk jam i zoti në këto gjëra

Milani u ndal në barazim 1-1 në Parma, duke rrezikuar shumë për të siguruar një vend në zonën Champions. Castillejo shënoi për kuqezinjtë, ndërsa Bruno Alves...

Sport 14:34 - 20 Prill, 2019

Milani ngec në Parma/ Championsi në rrezik (Video)

Milan është ndalur në barazim 1-1 në Tardini, ndaj Parmës. Një ndeshje që kuqezinjtë po e fitonin me një gol të Castillejo (69′), por një goditje...

Sport 22:31 - 2 Shkurt, 2019

Tërmet në Torino/ Juventusi shokohet në minutën e fundit

Parma ka bërë të pamundurën duke përmbysur një avantazh të dyfishtë të Juves dhe duke barazuar 3-3 në kohën shtesë të takimit. Ishte një ndeshje historike...

Sport 22:04 - 2 Shkurt, 2019

Çfarë po ndodh në Juventus-Parma?/ 3 gola në 4 minuta

Ndeshje spektakolare në Torino. Juventusi po udhqheq 3-2 ndaj Parmës, por interesant është fakti që u shënuan 3 gola në 4 minuta. Bardhezinjtë e mbyllën pjesën...