Connect with Us

All posts tagged "partizani"

Sport 16:47 - 31 Mars, 2020

Te Partizani bëhen nostalgjik, kujtojnë momentin kur Alban Hoxha theu rekordin historik

Në këtë moment të vështirë, ku futbolli është gjunjëzuar për shkak të pandemisë së Koronavirusit, klubi i Partizanit ka kujtuar me nostalgji, 13 dhjetorin e vitit...

Kombëtare 17:50 - 30 Mars, 2020

Altin Rraklli zbulon prapaskenat/ “Kam refuzuar si trajner Partizanin”

Altin Rraklli ka qenë një nga futbollistët më të mirë të Kombëtares shqiptare ndër vite. Në një prononcim për “Fan Zone”, Rraklli zbulon një ofertë të...

Sport 17:07 - 30 Mars, 2020

“Partizani ka ende shanse për titull”/ Jasir Asani tregon se cilën do zgjedhë mes Maqedonisë dhe Shqipërisë

Sulmuesi i Partizanit, Jasir Asani, i huazuar tek AIK në Suedi, ka folur për Fan Zone në Supersport. Nga Suedia, Asani tregoi se nuk ka asnjë...

Sport 16:53 - 24 Mars, 2020

Unë te Tirana? Lorenc Trashi sqaron njëherë e mirë të gjithë zërat e fundit

Lorenc Trashi ka folur për situatën në të cilën gjendet vendi ynë, teksa shumë njerëz po preken nga virusi “Covid 19”. Mbrojtësi i majtë i Partizanit,...

Sport 17:14 - 23 Mars, 2020

“Unë nuk pyes njeri te Tirona, e kam lejen në xhep”/ Albi Doka nuk e hedh poshtë mundësinë për t’u transferuar te Partizani

Kategoria Superiore është pezulluar për shkak të përhapjes së Coronavirus ndërsa të gjithë aktorët e sportit qëndrojnë të izoluar në shtëpi derisa jeta normale të rikthehet...

Sport 15:53 - 17 Mars, 2020

Braktisi Tiranën për Partizanin, talenti shqiptar thyen rregullat dhe zhytet në det (video)

Dionis Çikani, talenti i futbollit shqiptar që ka dalë nga akademia e Tiranës, në janar u bashkua me rivalët e Partizanit. Në këto ditë, teksa të...

Sport 17:50 - 12 Mars, 2020

Olsi Rama thumba FSHF-së/ Ta nxjerrin fituesin nga playstation

Federata shqiptare njoftoi ditën e sotme ndalimin e kampionatit duke parë gjendjen në Shqipëri nga coronavirusi. Pas udhërit të qeverisë për ndalimin e makinave, FSHF-ja ishte...

Sport 17:07 - 9 Mars, 2020

Vllaznia-Partizani, formacionet zyrtare/ Sormani fut “të përjashtuarin” e madh, Jonuz bën një zgjedhje të pazakontë

Janë publikuar formacionet e dy sfidave të sotme të Superiores, Skënderbeu-Kukësi dhe Vllaznia-Partizani. Të dy këto sfida, do të luhen pa tifozë. Në Shkodër, është një...

Sport 14:16 - 9 Mars, 2020

Ndeshja e sotme do të jetë me stadiumin bosh, klubi i Vllaznisë ka një thirrje për tifozët

Kategoria Superiore do të ofrojë sot dy duele për të përmbyllur javën e 26. Si pasojë e situatës së 2 rasteve të konfirmuara në Shqipëri me...

Sport 14:00 - 9 Mars, 2020

Ndeshja e sotme pa tifozë, vjen reagimi i parë i Partizanit

Kategoria Superiore do të ofrojë sot dy duele për të përmbyllur javën e 26. Si pasojë e situatës së 2 rasteve të konfirmuara në Shqipëri me...

Sport 18:55 - 7 Mars, 2020

“Nuk jemi ulkonja as vajza deti”/ Partizani uron me një mesazh të fortë “Ultras Guerrils” me rastin e 10 vjetorit

Megjithëse në momentin aktual tifozët nuk janë të kënaqur nga drejtuesit dhe mënyra sesi po menaxhohet gjithë situata, klubi ka menduar që të ngrejë frymën pozitive...

Sport 17:19 - 5 Mars, 2020

Mbrojtësi i Partizanit harron humbjen ndaj Teutës, merr lajmin më të bukur në jetë

Partizani po kalon një periudhë të vështirë në kampionat, gjë të cilën po e vuan edhe Egzon Belica. Gjithsesi, dita e djeshme (para fillimit të ndeshjes)...

Sport 15:48 - 5 Mars, 2020

Titulli një utopi, Partizani tashmë rrezikon seriozisht Europën

“Është më e vështirë ta mbash trofeun sesa ta fitosh”. Një shprehje që ka lindur që kur sporti u shndërrua në një nga elementët kryesorë në...

Sport 19:07 - 4 Mars, 2020

Partizani zhytet në krizë, durrsakëve iu mjafton një gol (video)

Teuta zhyt në krizë Partizanin, falë një goli të shënuar nga Sherif Kallaku. Durrsakët triumfuan 1-0 në kryeqytet dhe të kuqtë marrin një tjetër goditje pas...

Sport 17:48 - 4 Mars, 2020

Mbyllen 45 minutat e para/ Ja rezultatet në 4 sfidat e Superiores

Janë mbyllur 45 minutat e para në 4 ndeshjet e javës së 25-të të Superiores. Në Korçë, Skënderbeu po fiton 1-0 ndaj Luftëtarit. Vendasit gjetën rrjetën...