Connect with Us

All posts tagged "pele"

Sport 16:43 - 24 Mars, 2020

Legjenda Pele tregon lojtarin më të mirë në botë momentalisht dhe atë më të mirin në histori!

Legjenda e futbollit brazilian Pele ka deklaruar në “Canal Pilhado” në YouTube se lojtari më i mirë në botë për momentin është portugezi Cristiano Ronaldo. 3...

Sport 13:15 - 14 Shkurt, 2020

Tha se ishte shumë sëmurë, Pele del kundër të birit/ Jam mirë…

Pak ditë më parë, djali i Pele deklaroi se i ati është i rënduar fizikisht dhe psikologjikisht, ndaj refuzon daljet në publik për shkak të gjendjes...

Sport 19:58 - 13 Shkurt, 2020

Ish e dashura zbulon anën e errët të Pele/ Të bënte atë gjë për atë ishte normale…

Nga dashuria e madhe te tradhtitë e vazhdueshme. Protagonisti negativ i kësaj historie dashurie nuk është një personazh çfarëdo, por Edsin Arantes do nascimento, i njohur...

Sport 14:05 - 11 Shkurt, 2020

Trishtohet bota e futbollit/ I biri konfirmon lajmin e rëndë për Pele, zbulohet nga se vuan

Një dekaratë dëshpëruese dhe mjaft të trishtë ka ndarë gjatë të hënës djali i legjendës braziliane Pele. “Im atë po vuan nga depresioni”- kështu është shprehur...

La Liga 12:23 - 14 Nentor, 2019

Messi apo Ronaldo? Legjenda Pele tregon se cili do të ishte partneri i tij ideal

Legjenda e Brazilit, Pele, e ka pranuar se do ta zgjidhte kapitenin e Barcelonës, Lionel Messi, si partnerin e përkryer për të luajtur futboll, duke shtuar...

Sport 10:07 - 3 Prill, 2019

Pele i tregon Mbappes si të bëhet më i miri në botë/ Ende nuk je mbreti

Legjenda braziliane e futbollit, Pele, e ka këshilluar Kylian Mbappen se si mund të bëhet futbollisti më i mirë në botë. Pele e kishte cilësuar më...

Sport 10:22 - 1 Prill, 2019

“Dridhet” Pele/ Ja sa gola e ndajnë Messin nga rekordi i brazilianit

Lionel Messi vazhdon të shënojë me ritëm të çmendur dhe duket qartë që nuk ka rivalë në Spanjë por edhe në kampionatet e rëndësishme europiane për...

Sport 09:53 - 7 Mars, 2019

E bujshme/ Ish-kapiteni i Shqipërisë drejt Amerikës… te ekipi i Pele-së

Ansi Agolli mund të transferohet në Amerikë. Për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare ka një ofertë konkrete nga skuadra e New York Cosmos në futbollin amerikan. Duke...

Sport 11:28 - 12 Shkurt, 2019

Bota e futbollit në zi/ Ndërron jetë portieri kampion bote

Bota e futbollit ka marrë sot një goditje të rëndë. Ish-portieri legjendar i Anglisë, Gordon Banks ka ndërruar jetë ditën e sotme, në moshën 81-vjeçare. Banks...

Sport 21:32 - 8 Janar, 2019

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave/ Ja cilat janë 3 arsyet

Futbolli është një sport që ka përçarë gjithmonë opinionin publik, por një nga debatet që mund të mos mbyllet kurrë është ai që ka të bëjë...

Sport 17:00 - 6 Dhjetor, 2018

Kush është më i mirë, Messi apo Maradona?/ Pele befason me përgjigjen e tij

Lionel Messi “ka vetëm një aftësi”, sipas legjendës së Brazilit, Pele, me argjentinasin Diego Maradona që “është shumë më mirë” se talenti i Barcelonës. Në fakt,...

Sport 20:55 - 5 Dhjetor, 2018

Futbollisti më i mirë në histori kritikon Neymarin/ Ato që bën ai janë të vështira për t’u justifikuar

Legjenda e futbollit brazilian dhe atij botëror, Pele e ka të vështirë të justifikojë kritikat drejt Neymar për simulimet e vazhdueshme të yllit të Paris Saint-Germain....

Sport 18:27 - 18 Gusht, 2018

“Fiat më donte te Juventusi, por…” / Pele zbulon prapaskenën historike

Pele i ka uruar fat të mbarë Cristiano Ronaldo-s në prag të debutimit të tij në Serie A dhe zbulon se Juve ka dashur ta blejë...

Sport 17:35 - 6 Shkurt, 2018

Urimi i Pele për Neymar dhe Ronaldo

Ditën e djeshme, Cristiano festoi 33 vjetorin e lindjes ndërsa gjithashtu edhe braziliani Neymar festoi 26 vjetorin. Urime të shumta për dy lojtarët erdhën nga mbarë...

Sport 22:11 - 16 Shtator, 2017

Legjenda Pele ende ka zemrën e tifozëve / Autografet i jep ashtu siç nuk e prisnit

Legjenda e futbollit brazilian dhe atij botëror Pele vazhdon të mbetet një mit për të gjithë. Këtë herë ai është fotografuar në një karrige me rrota...