Connect with Us

All posts tagged "penallti"

Kombëtare 17:54 - 4 Mars, 2020

Video: Odise Roshi nuk di të ndalet, shënon edhe ndaj gjigantëve të Rusisë

Odise Roshi nuk ka ndërmend të ndalet së shënuari. Pasi gjeti rrugën e rrjetës javën e kaluar, sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka shënuar sërish sot. “Raketa”...

Sport 18:39 - 23 Shkurt, 2020

Video: Vedat Muriqi çmend tifozët e Galatasarait, fiton penallti

Derbi i zjarrtë i Stambollit mes Fenerbahçes dhe Galatasaray-t është në shifrat 1-1, ndërsa lojtarët u janë drejtar dhomave të zhveshjes pas përfundimit të 45 minutave...

Premier Liga 14:16 - 23 Shkurt, 2020

Lojtarët e tij kanë humbur 4 penallti rresht/ Guardiola merr vendimin e papritur

Manchester City fitoi në ndeshjen kundër Leicester me rezultatin 0-1, por kampionët e Anglisë kanë një problem të madh. Ata duket se i kanë kthyer në...

Seria A 14:50 - 14 Shkurt, 2020

U bë nami/ Ja pse arbitri dha penallti në fund për Juventusin ndaj Milanit

Juventusi barazoi 1-1 kundër Milanit, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Kështu, gjithçka do të vendoset në duelin e kthimit, të planifikuar më...

La Liga 23:00 - 9 Shkurt, 2020

5 gola, penallti dhe dy kartona të kuq/ Barcelona merr fitoren e vështirë ndaj Betis

Barcelona ka marrë një fitore të vështirë në transfertë 2-3 ndaj Betis. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte Clement Lenglet, pa harruar edhe Messin, i cili...

La Liga 21:18 - 9 Shkurt, 2020

Video: Betis-Barcelona, 2 gola në 3 minuta/ Messi jep asist të çmendur

Ndeshja e fundit e javës së 23-të në La Liga mes Betis dhe Barcelonës ka nisur me gola dhe me shumë vrull nga të dy ekipet....

BundesLiga 19:32 - 9 Shkurt, 2020

Video/ VAR-i i bën gjëmën Bayernit

Bayern Munich ka fituar një penallti në minutën e 54-të të ndeshjes së kampionatit që po luan në shtëpi kundër Leipzig. Megjithatë, arbitri e ka ndryshuar...

Sport 14:32 - 8 Shkurt, 2020

Video: Na Japoni nuk marrin vesh nga penalltitë/ 9 penallti të humbura në finalen e Superkupës

Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar Superkupa e Japonisë mes Yokohama FM dhe Vissel Kobe. Për të gjetur një fitues nuk mjaftoi koha e rregullt, pasi ajo...

Seria A 20:53 - 5 Shkurt, 2020

Një vit më parë i priti penalltinë Ronaldos, tani është sulmues tek ekipi i pronarit shqiptar

Fiks një vit më parë, me bluzën e Kievos, i priti një penallti Cristiano Ronaldos dhe aktualisht është portieri i fundit që ka bërë një gjë...

Premier Liga 18:30 - 2 Shkurt, 2020

Tottenham-Man. City, mungon goli në Londër/ Djemtë e Guardiolës nuk dinë të gjuajnë penallti

Penalltitë po kthehen në makth te Manchester City. Gabriel Jesus humbi tre penalltitë e fundit dhe Pep Guardiola vendosi t’ia kalonte Ilkay Gundogan këtë përgjegjësi. Gjithsesi,...

Seria A 14:31 - 2 Shkurt, 2020

Juve rikthehet te fitorja/ 2 penallti nga Ronaldo, shënon edhe “dështaku” 75 milionësh

Juventusi është rikthyer shumë shpejt te fitorja në kampionatin italian të futbollit duke mposhtur në ndeshjen e radhës ekipin e Fiorentinës 3-0, i cili gjatë këtij...

La Liga 16:20 - 25 Janar, 2020

Ter Stegen spektakolar/ Video: Pret penalltinë dhe shpëton Barcelonën

Po luhet në “Mestalla” Valencia-Barcelona e vlefshme për javën e 21-të të La Ligës. Vendasit e filluan direkt në aksion ndeshjen dhe në minutën e 12-të...

Premier Liga 21:03 - 23 Janar, 2020

Sulmuesit e tij humbin penalltitë, Guardiola merr vendimin shokues

Humbja e penalltive nga ana e futbollistëve të Manchester Cityt është bërë shqetësuese për teknikun Pep Guardiola, ndërsa i fundit në radhë që ka gabuar nga...

Super Liga 19:39 - 21 Janar, 2020

Skënderbeu fitoi, por Daja është i tërbuar me atë që ndodhi sot/ Nuk janë gabime njerëzore

Ilir Daja ka folur pas fitores 3-2 kundër Partizanit. Trajneri i Skënderbeut ka analizuar gjatë ndeshjen, skuadrën por edhe Superioren. Tekniku kryeqytetas ishte ironizues ndaj arbitrave,...

Super Liga 19:00 - 21 Janar, 2020

Fitore e madhe e Skënderbeut ndaj Partizanit/ 5 gola të shënuar në Korçë, karton i kuq, penallti dhe sherr

Gola, penallti, kartonë të kuq dhe emocione, ndeshja ndërmjet Skënderbeut dhe Partizanit i dhuroi të gjitha. Korçarët fituan me rezultatin 3-2 ndaj “Demave të kuq” duke...