Connect with Us

All posts tagged "perez"

La Liga 14:50 - 27 Shkurt, 2020

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një...

La Liga 16:56 - 20 Shkurt, 2020

E papritur/ Ndahen rrugët e Realit me Sergio Ramos?

Sergio Ramos vazhdon të jetë një nga siguritë më të mëdha të Real Madrid në fazën defensive. Kapiteni ka aftësinë për të shënuar dhe shpeshherë ndihmon...

Premier Liga 10:54 - 6 Shkurt, 2020

Guardiola habit me mesazhin për presidentin e Realit/ “Nëse do atë lojtar, më telefono”

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka deklaruar se nëse presidenti i Real Madrid, Florentino Perez, kërkon të marrë mesfushorin belg Kevin De Bruyne, duhet ta...

La Liga 22:29 - 10 Janar, 2020

Tërbohet Perez/ 130 milionë euro për dy yjet e Serisë A

Real Madrid ka ndërmend të peshkojë në Itali. Sipas fichajes.com, Florentino Perez ka vënë në shënjestër mesfushorin e Lazios, Sergej Milinkovic-Savic, dhe atë të Napolit, Fabian...

La Liga 20:50 - 6 Dhjetor, 2019

Plani i frikshëm i Perez/ Presidenti i UEFA-s del kundër: Kjo do të shkatërronte futbollin

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka reaguar ashpër publikisht pas lajmeve të fundit mbi planin e frikshëm të Florentino Perez. Presidenti i Realit ka hedhur idenë...

La Liga 16:22 - 6 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Perez tërheq Realin nga La Liga dhe Championsi?!

E përditshmja spanjolle “Sport”, ka publikuar sot një lajm vërtetë të bujshëm, ku thuhet se Florentino Perez mund të largojë së shpejti Realin nga La Liga...

La Liga 19:15 - 3 Dhjetor, 2019

Perez hap thesin, 120 milionë euro për shokun e Hysajt

Fabian Ruiz tashmë prej 2 vitesh është duke dhuruar paraqitje pozitive me skuadrën e Napolit në kampionatin italian. Spanjolli është një pikë fikse në taktikat e...

La Liga 12:32 - 29 Tetor, 2019

Perez boshatis arkën/ 300 milionë euro për një 20-vjeçar

Largimi i Cristiano Ronaldo ka lënë një boshllëk të madh tek skuadra e Real Madrid. Edhe pse në ekpi kanë mbërritur disa sulmues, mungesa e portugezit...

La Liga 19:00 - 28 Tetor, 2019

Mourinho? Jo, jo/ Zbulohet trajneri i preferuar i Perez si pasues i Zidane

Zidane po kalon një sezon me shumë dritëhije në krye të Realit, duke parë formën jo të qëndrueshme të ekipit nuk përjashtohet mundësia që francezi të...

La Liga 11:50 - 20 Shtator, 2019

Nuk është Mourinho/ Perez i befason të gjithë me trajnerin e ri që do të zëvendësojë Zidane

Aventurës së Zinedine Zidane te Real Madridi, po i vjen fundi, për të dytën herë si trajner. Fillimi i komplikuar i sezonit të ri me “Los...

La Liga 20:54 - 16 Shtator, 2019

Plas te Reali/ Perez lodhet me Sergio Ramos, piketon dy “bishat” e Serisë A

Gjatë Asamblesë së Përgjithshme të Real Madridit, që u mbajt ditën e djeshme, ka pasur zëra të shumtë kundër kapitenit, Sergio Ramos. “Thuaji Ramosit të mos...

Sport 20:09 - 12 Shtator, 2019

Plani gjigant i Perez/ Nadal-Federer në “Santiago Bernabeu”

Real Madrid ka një plan madhështor për një ndeshje tenisi mes Rafa Nadal dhe Roger Federer, në mitikun “Santiago Bernabeu”. Sipas të përditshmes spanjolle “ABC”, presidenti...

La Liga 15:37 - 14 Gusht, 2019

E pabesueshme por e vërtetë/ Perez përfshin në marrëveshjen për Neymar idhullin e tifozëve

Florentino Perez nuk heq dorë, kërkon me çdo kusht të sjellë Neymarin në Madrid. Përveçse miliona eurove që thuhet të jenë rreth 120 mln euro, Perez...

La Liga 12:01 - 10 Gusht, 2019

Perez, a je në vete?/ Oferta e fundit për Neymar është e frikshme

“El Clasico” e parë e këtij sezoni luhet në gusht por jo në fushën e lojës. Reali i Madridit nuk e ka mbyllur ende merkaton e...

BundesLiga 17:34 - 3 Gusht, 2019

Reali mendon për të ardhmen/ Ja plani për të “rrëmbyer” djaloshin e artë të Bundesligës

Reali ka nisur të rinovojë ekipin me lojtarë të rinj dhe me shumë perspektivë. Të parët telente janë Vinicius Junior, Rodrygo apo Takefusa Kubo. Perez dëshiron...