Connect with Us

All posts tagged "Perisic"

BundesLiga 15:32 - 4 Shkurt, 2020

Tronditet Bayern/ Shoku i thyen kyçin e këmbës yllit të bavarezëve

Bayern Munich ka marrë një lajm të rëndë para ndeshjes së Kupës së Gjermanisë ndaj Hoffenheim. Në stërvitjen e fundit, lojtari i transferuar këtë merkato, Alvaro...

BundesLiga 15:37 - 17 Janar, 2020

Nuk bindi/ Bayerni kthen mbrapsht transferimin e bujshëm të verës

Bayern Munchen duket se nuk është shumë i kënaqur nga sulmuesi anësor, Ivan Perisic. Sipas raportimeve nga mediat në Gjermani, bavarezët do ta rikthejnë kroatin në...

BundesLiga 16:50 - 7 Dhjetor, 2019

Video: Bayerni në avantazh, supergol i Perisic

Bayerni ka gjetur golin e parë dhe të avantazhit në transfertën ndaj Gladbach për javën e 14-të të Bundesligës. Ishte Ivan Perisic, i cili dërgoi topin...

BundesLiga 17:22 - 31 Gusht, 2019

7 gola në “Allianz Arena”/ Bayerni luan “tenis” ndaj Mainz (video)

Bayern Munich ka arritur një fitore të thellë me rezultatin 6-1 ndaj Mainz në “Allianz Arena”. Miqtë kaluan të parët në avantazh që në minutën e...

BundesLiga 16:50 - 31 Gusht, 2019

Video: Shënon transferimi i bujshëm i Bayernit/ Kampioni i botës i kthen borxhin

Me fillimin e pjesës së dytë, Bayerni ka shënuar golin e tretë kundër Mainz në “Allianz Arena”. Ivan Perisic shënon golin e parë me fanellën e...

BundesLiga 20:46 - 14 Gusht, 2019

Kovac i marrosur pas Perisic, zbulon pikën e tij më të fortë/ E kishit vënë re?

Ivan Perisic është prezantuar sot në një konferencë për shtyp si lojtar i Bayernit. Përkrah tij ishte dhe trajneri i bavarezëve që dukej i “marrosur” pas...

BundesLiga 14:31 - 14 Gusht, 2019

La Interin për Bayernin/ Perisic ka një mesazh të ndjerë

Ivan Persic është lojtari më i ri i Bayernit. Kroati është huazuar për një sezon me të drejtë blerje në fund të tij. Para se të...

BundesLiga 22:11 - 13 Gusht, 2019

E çuditshme/ Zbulohet arsyeja pse Perisic nuk mund të luajë ndeshjen e parë të kampionatit me Bayernin

Bayerni zyrtarizoi gjatë paradites së sotme huazimin e Ivan Perisic nga Interi. Mesfushori kroat nuk do të ketë mundësi të luajë në ndeshjen e parë të...

BundesLiga 11:18 - 13 Gusht, 2019

Zyrtare/ Ivan Perisic prezantohet te Bayerni, zbulohet paga

Ivan Perisic është zyrtarisht lojtar i Bayernit. Kroati do të huazohet për një sezon me të drejtë blerje për 25 milionë euro. Vetëm për huazimin, Bayerni...

BundesLiga 12:51 - 12 Gusht, 2019

E zbulon “Bild”/ Bayerni me lojtar të ri, nënkampioni i botës kryen testet mjekësore

Tashmë nuk ka më dilema, Ivan Perisic do të luajë me Bayernin në sezonin e ri. Nënkampioni i botës ka kryer vizitat mjekësore sot rreth orës...

BundesLiga 22:14 - 11 Gusht, 2019

E fundit/ Perisic nis stërvitjen me Bayernin të mërkurën

Thuajse e kryer, Ivan Persic mund ta quajmë si futbollistin më të ri të Bayernit. Interi ka pranuar huazimin prej 5 milionë eurosh të nënkampionit të...

BundesLiga 21:07 - 9 Gusht, 2019

Jo vetëm Perisic/ Bayerni hedh sytë dhe nga talenti i madh i Serisë A

Ivan Perisic nuk mjafton. Pas dështimit të operacionit për të marrë Leroy Sane nga Manchester City, për shkak të dëmtimit serioz të pësuar nga lojtari, Bayern...

BundesLiga 21:26 - 8 Gusht, 2019

Bayerni harron Sane-n/ Kërkon “të padëshiruarin” e Conte-s

Megjithëse merkatos në Premier League i erdhi fundi, Ivan Perisic mund të largohet akoma nga Interi këtë verë. Conte nuk e sheh të përshtatshëm në skemën...

Seria A 09:45 - 7 Gusht, 2019

Conte nxjerr jashtë loje nënkampionin e botës/ Largimi i tij është i sigurt

Ivan Perisic praktikisht e ka mbyllur historinë me Interin. Trajneri Antonio Conte nuk ka marrë përgjigjet e duhura nga kroati në seancat stërvitore dhe në ndeshje...

Sport 21:16 - 20 Korrik, 2019

Nuk mjaftohet vetëm me Icardin dhe Naiggolan/ Conte i tregon derën një tjetër titullari

Ditën e sotme u zhvillua ndeshja miqësore midis Interit dhe Man. United, me këta të fundit që triumfuan me rezultatin 1-0. Menjëherë pas ndeshjes trajneri Conte...