Connect with Us

All posts tagged "perjashtim"

Premier Liga 14:46 - 18 Shkurt, 2020

UEFA e përjashtoi dy vite nga Championsi/ Man. City zbulon tre ekipet e mëdha të Europës që i bënë gropën

Manchester City është përjashtuar nga kompeticionet evropiane për dy sezonet e ardhshme. Vendimin e ka bërë publik UEFA disa ditë më parë. Arsyet e këtij përjashtimi...

Premier Liga 14:35 - 15 Shkurt, 2020

Tronditja nuk ka fund për Man. Cityn/ Pas përjashtimit nga Champions, rrezikon një tjetër dënim të madh

Manchester City është i shokuar pas vendimit të UEFA-s. Qeveria europiane e futbollit përjashtoi “Cityzens” dy vjet nga kompeticionet europiane dhe i gjobiti me 30 milion...

Sport 21:48 - 29 Nentor, 2019

E bujshme/ FIFA përjashton përjetë brazilianin

Marrja e rryshfetit i ka kushtuar shtrenjtë zyrtarit të Federatës Braziliane të Futbollit, Ricardo Teixeira, i cili është ndaluar përjetësisht nga të gjithë aktivitetet sportive. Vendimi...

La Liga 21:16 - 15 Shtator, 2019

”Ik mbushu”/ Ish-ylli i Barcelonës përjashtohet në ndeshjen e parë si trajner

Victor Valdes është një nga protagonistët e Barcelonës, që dominoi futbollin në vitet 2006-2011, ku fitoi shumë trofe. Me tërheqjen nga futbollit, portierit spanjoll iu besua...

Sport 16:17 - 28 Qershor, 2019

Reagon Milani pas përjashtimit nga Europa League/ Ja kush e ka fajin

Milani dhe UEFA kanë rënë dakord që klubi italian të përjashtohet nga kupat e Europës këtë sezon, ndërkohë që kuqezinjtë kanë kërkuar t’u jepet afat deri...

Sport 23:15 - 19 Qershor, 2019

Shkuan me prostituta pas humbjes/ Ekipi kombëtar përjashton tre futbollistë

Federata e Futbollit të Nikaraguas ka bërë të ditur se 3 futbollistë janë përjashtuar nga kombëtarja, për shkak se janë kapur me prostituta pas humbjes 4-0...

Sport 11:33 - 11 Prill, 2019

U përjashtuan nga Superliga/ Futbollistët e Kamzës marrin “rrugët”

Pak javë më parë, Kamza u përjashtua nga çdo turne futbollistik në vend dhe sezonin e ardhshëm do ta nisë nga Kategoria e Dytë. Kjo ka...

Sport 16:33 - 10 Prill, 2019

Komisioni i Disiplinës tregohet i butë me ekipet e Superiores/ Përjashtohet futbollisti i Adës

Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka publikuar vendimet e marra për shkeljet dhe parregullsitë e konstatuara në fundjavën e shkuar në futbollin shqiptar....

Sport 10:10 - 10 Prill, 2019

FSHF merr vendimin drastik/ Përjashton arbitrin e njohur

Ndeshja e disa javëve më parë mes Kastriotit dhe Tiranës e luajtur në Fushë-Krujë, solli reagime të shumta nga klubi i Tiranës por edhe nga opinioni...

Sport 15:41 - 30 Mars, 2019

E bujshme/ Spalletti përjashton Icardin për ndeshjen e madhe

Mauro Icardi nuk do të grumbullohet për ndeshjen që Inter-i do të luajë kundër Lazios të dielën në mbrëmje në “San Siro”. Lajmin e ka dhënë...

Sport 09:50 - 30 Mars, 2019

Me këta lojtarë do shkojmë në Euro 2020?/ Mbrojtësin e kombëtares e përjashtojnë nga ekipi

Një lajm aspak i mirë ka ardhur nga Zvicra për mbrojtësin e kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti. Ky i fundit, së bashku me katër futbollistë të tjerë...

Sport 16:27 - 6 Mars, 2019

Low i përjashtoi tre yjet e Bayernit nga ekipi kombëtar/ Reagon më në fund presidenti Rummenigge

Trajneri i Gjermanisë, Joachim  Low, ka zbuluar ditën e martë se tre yjet e Bayern Munich, Hummels, Boateng dhe Muller, kampionë të botës në 2014-ën, nuk...

Sport 14:42 - 6 Mars, 2019

Kamza e pëson keq/ Ky është vendimi zyrtar

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur të përjashtojë Kamzën nga Superliga për këtë sezon, si dhe i ka vendosur një gjobë prej 10 milionë lekë të...

Sport 14:44 - 26 Shkurt, 2019

Komisioni i Disiplinës e përjashtoi përjetë/ Portieri Danaj: Ja pse u zura me arbitrin

Komisioni i Disiplinës ka dhënë sot vendimet për javën e lënë pas, duke dënuar përjetë portierin e Shënkollit, Rinev Danaj. Shkak për këtë dënim, u bë...

Sport 13:36 - 26 Shkurt, 2019

E bujshme/ Përjashtohet përjetë portieri i kampionatit shqiptar

Shënkolli u mund nga Veleçiku këtë javë me rezultatin e ngushtë 1-0, me takimin që u luajt në qytetin e Pukës duke qenë se në ‘Reshit...