Connect with Us

All posts tagged "Pescara"

Kombëtare 14:28 - 2 Mars, 2020

Mbrëmë shënoi supergol, sot Memushaj merr lajmin e hidhur

Ledian Memushaj ishte protagonist i Peskarës në mbrëmjen e djeshme teksa në minutën e 80 të sfidës ndaj Askolit, shënoi një gol mjaft të bukur për...

Seria A 17:12 - 12 Janar, 2020

Klubi i futbollistit shqiptar bën komentin epik te foto e Ronaldos

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka postuar një foto në Twitter, ndërsa imazhi është komentuar shumë. Më shumë vëmendje mori përgjigjja e Pescaras, klubi i Ledian...

Seria A 21:33 - 8 Nentor, 2019

Postimi që po çmend Italinë/ Ibrahimovic shok skuadre me Ledian Memushajn?

Që nga momenti kur Zlatan Ibrahimovic deklaroi që nuk do të rinovonte kontratën me LA Galaxy, që mbaron në dhjetor të këtij viti, ekipe të mëdha...

Sport 11:52 - 1 Maj, 2019

Mesfushori i kombëtares realizon “golin e jetës”/ Dita e djeshme do të mbahet mend gjatë! (foto)

2019 ka qenë një vit shumë i mirë për mesfushorin e kombëtares, Ledian Memushaj. Luan rregullisht në formacion dhe është një ndër më të mirët të...

Sport 15:28 - 26 Prill, 2019

De Biasi do të zërë vendin e kampionit të botës/ Pret ndihmën e mesfushorit vlonjat

Gianni De Biasi duket se do të rikthehet pas shumë kohësh të trajnojë sërish një skuadër. Pas shkëlqimit të tij te Shqipëria dhe një aventure jo...

Sport 15:43 - 13 Mars, 2019

Kombëtarja merr lajmin e keq/ Futbollisti më në formë lë në mes stërvitjen

Përtej Adriatikut vijnë lajme jo të mira për trajnerin e kombëtares shqiptare Christian Panucci. Një nga mesfushorët më në formë të kombëtares këtë sezon, Ledian Memushaj,...

Sport 19:00 - 2 Nentor, 2018

Rrëfehet futbollisti i kombëtares tonë/ Ja pse nuk fola 3 muaj me trajnerin

Ledian Memushaj është kthyer sërish në lider te skuadra e Pescarës, në aventurën e tij të dytë me këtë ekip. Mesfushori i kombëtares sonë ka dhënë...

Sport 09:05 - 28 Nentor, 2016

VIDEO/ Shijoni golin e Ledian Memushajt ndaj Romës

Pas humbjes me Atalantan e Etrit Berishës, Roma u është rikthyer fitoreve në Serie A. Skuadra e Luciano Spallettit e mposhti 3:2 Pescaran në stadiumin “Olimpico”....

Sport 20:47 - 29 Korrik, 2016

Tjetër lojtar shqiptar te Pescara

Zgjerohet “kolonia” Shqiptare te Pescara. Pas Ledian Memushajt, liderit të “delfinëve” ku mban dhe shiritin e kapitenit dhe afrimit në merkato të Rey Manajt, me skuadrën...

Sport 18:13 - 21 Qershor, 2016

Pescara nuk pranon oferta për Ledian Memushajn

Pescara blindon Ledian Memushajn. Drejtuesit e klubit abrucez duke parë edhe paraqitjet e shkëlqyera që ka bërë mesfushori i kombëtares shqiptare në sfidat ndaj Francës dhe...

Sport 23:05 - 8 Maj, 2016

Pescara “fluturon” me Ledian Memushajn

Ledian Memushaj ngjit Pescarën në vendin e 3-të të Serisë B italiane. Mesfushori i kombëtares shqiptare ishte përcaktues në fitoren 4-0 që arriti skuadra e Massimo...

Sport 00:21 - 5 Mars, 2016

Memushaj rikthehet nga dëmtimi te Pescara

Ledian Memushaj lë pas dëmtimin muskular duke u vendosur sërish në dispozicion të trajnerit të Pescarës Massimo Oddo. Mesfushori shqiptar këtë të Enjte u stërvit normalisht...

Sport 19:20 - 29 Tetor, 2015

Ledian Memushaj pranë rinovimit te Pescara

Ledian Memushaj është pranë rinovimit të kontratës me Pescarën. Lajmi i publikuar nga mediat për zgjatje të bashkëpunimit deri në vitin 2019, është konfirmuar edhe nga...

Sport 22:10 - 29 Korrik, 2015

Pescara blen përfundimisht Ledian Memushajn

Ledian Memushaj është plotësisht një futbollist i Pescarës. Drejtuesit e klubit nga krahina e Abruzzos kanë arritur marrëveshjen me Leccen për blerjen përfundimtare të kartonit të...

Sport 17:15 - 7 Janar, 2015

Empoli kërkon Ledian Memushajn

Ledian Memushaj mund t’i shtohet kolonisë së futbollistëve kuqezi në Serinë A. Mesfushori shqiptar, aktualisht pjesë e Pescarës në Serinë B, i dhënë në formë huazimi...