Connect with Us

All posts tagged "Peter Olaynka"

Sport 23:25 - 17 Shtator, 2019

Nga Artan Hoxha/ Olayinka plotësoi dëshirën e tifozëve shqiptarë

Surpriza më e madhe e natës së parë të Champions League ishte barazimi mes Interit dhe Slavia Prague. Golin e avantazhit për miqtë e shënoi një...

Sport 20:53 - 17 Shtator, 2019

Champions League/ Interi i shpëton turpit në fund, shënon 45 milionëshi

Interi e ka nisur me një barazim 1-1 ndaj Slavia Prague sezonin e ri të Champions League. Një rezultat aspak i mirë për zikaltrit duke ditur...

Sport 13:11 - 13 Prill, 2019

E bujshme/ Ish-sulmuesi afrikan i Skënderbeut do të luajë për Shqipërinë?

Ish-sulmuesi i Skënderbeut, Peter Olayinka, po kalon një nga sezonet më të mirë të karrierës me skuadrën e Slavia Pragës. Ekipi i tij humbi ndeshjen e...

Sport 11:36 - 9 Mars, 2019

Futbollisti që u bë i njohur te Skënderbeu tregon rrugëtimin në futboll/ Nuk kisha para as për bukë…

Peter Olajinka ishte adoleshent kur zbarkoi në Shqipëri. Bylisi, një klub që asokohe u bë një strehë për shumë nigerianë, i krijoi mundësinë lojtarit të hidhte...

Sport 17:17 - 18 Dhjetor, 2014

Olaynka shoqërohet në polici

Sulmuesi i ekipit të Skënderbeut , nigeriani Peter Olaynka është shoqëruar në polici pas një kallëzimi të bërë nga Presidenti i Kukësit, Safet Gjici.Para pak ditësh...