Connect with Us

All posts tagged "pezullim"

Sport 16:48 - 16 Mars, 2020

“Koronavirus” ka gjunjëzuar botën e futbollit/ Këto janë kampionatet e vetme, ku luhet ende

Koronavirusi ka bërë që futbolli thuajse në të gjithë botën të ndalet. Janë shumë pak kampionate dhe stete që luajnë ende futboll. Telesport ka bërë një...

Sport 19:27 - 9 Shkurt, 2020

Pezullohet për dy vite, kontrolli surprizë i nxjerr sekretin mesfushorit

Një kontroll anti-doping ka qëlluar fatal për Conner Duthie. Mesfushori i majtë, aktivizohet me Stenhousemuir FC, ekip që garon në divizionin e dytë të futbollit skocez....

La Liga 21:55 - 7 Janar, 2020

Tronditet Spanja/ Del video e nxehtë e trajnerit të dy futbollistëve të Shqipërisë

Malaga e Keidi Bares dhe Armando Sadikut ka pezulluar trajnerin e saj Victor Sanchez del Amo, pasi në ditët e fundit ka qarkulluar në internet një...

Sport 13:21 - 11 Prill, 2019

U ndëshkua me karton të kuq ndaj Barcelonës/ Ylli i Madridit merr dënimin e rëndë

Kartoni i kuq i marrë nga Diego Costa fundjavën e kaluar në ndeshjen Barcelona-Atletico Madrid, ishte një ndër ngjarjet më të komentuara. Sjellja dhe ofendimet e...

Sport 14:15 - 22 Shkurt, 2019

UEFA pezullon ish-yllin e Interit/ Të njëjtin fat e pret dhe Sergio Ramos-in

UEFA ka pezulluar futbollistin e Valencias, Geoffrey Kondogbia. Ish-futbollisti i Interit do të mungojë për 3 takime në Ligën e Europës. Ai mori një karton të...

Sport 18:31 - 14 Shkurt, 2019

Gjesti i turpshëm ndaj Atletico-s / Bale rrezikon 12 ndeshje pezullim

Real Madrid shkëlqeu (më në fund!) në derbin e luajtur fundjavën që lamë pas ndaj Atletico Madrid, teksa triumfoi me shifrat 1-3 brenda në “Wanda Metropolitano”. ...

Sport 12:26 - 19 Janar, 2019

Kaos në Spanjë/ La Liga pezullon katalanasit

Reus Deportiu, skuadër e kategorisë së dytë të futbollit spanjoll, e cila po kalon një moment të vështirë financiar që duket i pazgjidhshëm dhe që ka...

Sport 21:48 - 16 Tetor, 2018

“Ik pirdhuni bij k***ash”/ Kjo do t’i kushtojë shtrenjtë Mourinhos

Jose Mourinho është akuzuar me sjellje të pahijshme nga Federata Angleze e Futbollit pasi është kapur nga kamerat duke sharë pas fitores së Manchester United ndaj...

Sport 18:20 - 24 Shtator, 2018

U tërbua pas golit në fund/ Ja sa ndeshje do dënohet trajneri i Interit

Luciano Spalletti do të mungojë në ndeshjen e radhës së Inter ndaj Fiorentina-s ditën e martë pasi është pezulluar me një ndeshej për festimin e tepruar....

Sport 16:35 - 10 Tetor, 2015

Platini apelon vendimin e pezullimit

Michel Platini apeloi në Gjykatën e Arbitrazhit vendimin që e pezullon atë nga detyra si z.President i FIFA-s për 90 ditë, ndërsa hetimet për korrupsion edhe...

Sport 09:46 - 25 Shtator, 2015

Shuplaka ndaj kundërshtarit, 4 javë pezullim për Xhakën

Federata Zvicerane e Futbollit përdor “dorë të rëndë” ndaj Taulant Xhakës. Mesfushori u pezullua për katër javë në Superligën helvete, pas episodit në humbjen 4-3 që...

Sport 11:20 - 18 Gusht, 2015

Barcelona, Pique rrezikon deri në 12 ndeshje pezullim

Një gjest aspak prej profesionisti. Gerard Pique iu adresua me një frazë vërtet fyese asistentit në ndeshjen e dytë të Superkupës së Spanjës mes Barcelonës dhe...

Sport 10:48 - 10 Prill, 2015

Ofendoi Francën, 4 ndeshje pezullim për Ibrën

Fjalët ofenduese ndaj vendit ku luan dhe jeton nuk mund të kalonin thjesht me një ndjesë publike. Kështu Zlatan Ibrahimoviç është ndëshkuar me 4 ndeshje pezullim...

Sport 18:13 - 3 Prill, 2015

Goditje e rëndë për peshëngritjen Shqiptare. 2 vjet pezullim për Godellin e Begajn, 8 për Pulakun

Daniel Godelli, Hysen Pulaku dhe Romela Begaj pezullon nga aktivitet sportive pas një vendimi të marrë nga Federata Ndërkombëtare e Peshëngritjes, pasi rezultatun pozitiv në Botërorin...

Sport 16:32 - 25 Shkurt, 2015

Greqi/Dhuna në stadiume, pezullohet futbolli profesionist

Qeveria greke ka pezulluar futbollin profesionist në vend deri në një kohë të pacaktuar. Vendimi ndjek dhunën që shpërtheu në një ndeshje mes skuadrave rivale Olympiakos...