Connect with Us

All posts tagged "piatek"

BundesLiga 14:17 - 2 Shkurt, 2020

Pas letrës prekëse, Piatek “vjell vrer” ndaj Milanit

Pas letrës prekëse të lamtumirës, për sulmuesin polak Piatek duket se ka ardhur momenti të shfryjë në lidhje me faktin që Milani nuk besoi te ai...

Seria A 15:54 - 29 Janar, 2020

Mirupafshim Milan/ Piatek shokon tifozët me ekipin e ri

Krzysztov Piatek. është shumë pranë largimit nga Milani. Sky Sport Italia raporton se për sulmuesin polak ka ardhur një ofertë e fundit nga gjermanët e Hertha...

Seria A 12:09 - 24 Janar, 2020

Ashtu siç pritej/ Ibrahimovic shkakton “viktimën” e parë te Milani

Ashtu siç edhe pritej, ardhja e Zlatan Ibrahimovic do të sillte edhe një largim të madh nga sulmuesit e Milanit për këtë sezon. Si pasojë e...

Seria A 21:06 - 12 Janar, 2020

Ideja e frikshme e Milanit/ Shet yllin e saj dhe hedh sytë te sulmuesi i Interit

Milani mund të shesë sulmuesin Krzysztof Piatek këtë muaj, në mënyrë që të sigurojë fonde për një transferim të anësorit të Interit, Matteo Politano. Kuqezinjtë pritet...

Premier Liga 13:15 - 10 Janar, 2020

Merkato/ E kryer: Piatek largohet nga Milani dhe transferohet te një super ekip

Aventura e Krzysztof Piatek në Milano mund të ketë përfunduar. Sulmuesi polak, pas një viti me dritëhije, mund t’i lërë kuqezinjtë. Të paktën kështu shkruan tabloidi...

Seria A 12:17 - 7 Janar, 2020

70 milionë euro të shkuara dëm/ Milani nxjerr në shitje dy dështakët e mëdhenj

Janar 2019: te Milani “zbarkojnë” Piatek (nga Genoa) dhe Paquetà (Flamengo). Një dyshe e krahasuar nxitimthi me Shevchenko-Kaka. U konsiderua revolucioni kuqezi i merkatos riparuese. Janar...

Seria A 21:42 - 25 Dhjetor, 2019

E çuditshme/ Dy lojtarët e Milanit hynë në historinë e Serisë A

Pas gjashtë muajsh të parë të suksesshëm me Milanin, Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek nuk po bëjnë të njëjtën gjë këtë sezon të ri. Të dy...

BundesLiga 22:22 - 5 Dhjetor, 2019

Nuk i punon më “pistoleta”/ Dështaku i Milanit drejt Bundesligës

Një vit më parë i bëri të ëndërrojnë tifozët e Milanit, por nisja e këtij sezoni për polakun Piatek me kuqezinjtë është një dështim total, duke...

Seria A 19:59 - 18 Nentor, 2019

Këtë sezon është ende në gjumë/ Habit sulmuesi: Kur të largohem nga Milani do të kushtoj 70 milionë euro

Edhe pse këtë sezon është ende në gjumë, pasi ka shënuar 3 gola në 12 javë me Milanin në Serie A, dy prej të cilëve nga...

Seria A 12:11 - 16 Nentor, 2019

Nuk i “shkrep” më pistoleta, Milani gati të rikthejë në “shtëpi” blerjen e bujshme

Në janar të këtij vitit, Milani vendosi të transferonte për 35 milionë euro, një nga sulmuesit më të mirë të momentit në Serie A, Krzysztof Piatek,...

Seria A 21:36 - 26 Shtator, 2019

Video/ Milani shënon falë… VAR-it

Milani ka kaluar në avantazh ndaj Torinos në sfidën e fundit të javës së pestë të Serie, e cila po luhet në këto momente. Ishte polaku...

Seria A 22:18 - 15 Shtator, 2019

Ka kundërshtarë dy shqiptarë, Milani gjen golin më në fund/ Shënon pistoleta polake

Milani ka gjetur golin e parë dhe të avantazhit në ndeshjen që po luhet aktualisht në Bentegodi ndaj Veronës. Edhe pse vendasit janë me një lojtar...

Sport 09:53 - 4 Qershor, 2019

Ceremoni sekrete/ Bomberi i Milanit shënon “golin e jetës” (foto)

Krzysztof Piątek dhe Paulina Procyk lidhën kurorë në një ceremoni sekrete të zhvilluar në kështjellën Joannitów në Lagów, provincë polake në Lubuskie. Edhe lista e të...

Sport 12:15 - 6 Maj, 2019

Milani jashtë Championsit/ Përforcimi i madh i janarit bën gati valixhet

Sezoni i Milanit mund të komprometohet ndjeshëm në rast se kuqezinjtë nuk ia dalin të kualifikohen në Champions League. Klubi në këtë mënyrë do të mundohej...

Sport 18:45 - 6 Prill, 2019

VIDEO: Super Piatek / Milani gjen golin e parë ndaj Juves

Milani sapo ka gjetur golin e parë kundër Juventusit në minutën e 40-të. Bonucci ka bërë një pasim të gabuar përpara, Bakayoko ka zotëruar topin dhe...