Connect with Us

All posts tagged "Pioli"

Seria A 16:31 - 18 Janar, 2020

Trajneri i Milanit zbulon “sekretin”/ Ibrahimovic është një mrekulli e Zotit, ja çfarë e tërbon atë

Stefano Pioli ka dalë sot në konferencë shtypi për ndeshjen e nesërme ndaj Udineses në “San Siro”. Trajneri i kuqezinjve ka folur për gjendjen aktuale të...

Seria A 14:53 - 16 Janar, 2020

Trajneri i Milanit, habitet me këtë lojtar/ E pabesueshme sa shumë punon

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, ka folur me fjalë të mëdha për transferimin e bujshëm të kuqezinjve në këtë merkato, Zlatan Ibrahimovic. Pioli e konsideron suedezin...

Seria A 14:37 - 10 Janar, 2020

Trajneri i Milanit zbulon gjënë e parë që i ka thënë Ibrahimovic

Stefano Pioli ka folur përpara mediave në konferencë për shtyp, në kuadër të ndeshjes ndaj Cagliarit pasditen e nesërme. Edhe një herë tjetër, shumica e pyetjeve...

Seria A 13:26 - 25 Dhjetor, 2019

Trajneri i Milanit i “shkruan” babagjyshit, ja tre “dhuratat” që do për vitin 2020

Pjesa e parë e sezonit për Milanin nuk përfundoi shumë mirë duke marrë si “dhuratë” një humbje 5-0 ndaj Atalantas. Ky rezultat ka rënë si bombë...

Seria A 18:31 - 22 Dhjetor, 2019

Pioli e thotë troç: Ky lojtar i duhet Milanit në janar

Pas turpërimit të sotëm 5-0 nga Atalanta, shpresat e Milanit për të ndryshuar situatën kanë mbetur vetëm te merkato e janarit. Emri i parë i madh...

Seria A 14:07 - 6 Dhjetor, 2019

Ikën dhe Pioli/ Milan piketon ish-lojtarin e Juventusit, tifozët dalin kundër

Pasi shkarkoi Marco Giampaolon vetëm pas 7 javëve, duket se të njëjtin fat do të ketë edhe Stefano Pioli te Milani. 54-vjeçari nuk ka sjell asnjë...

Seria A 10:24 - 24 Nentor, 2019

A ju duhet Ibrahimovic? Trajneri i Milanit shtang gazetarin me përgjigjen e tij

Zlatan Ibrahimovic mund të rikthehet te Milani. Mediat në Itali kanë raportuar për një telefonatë të sulmuesit me Zvonomir Boban, ndërkohë që edhe menaxheri i tij,...

Seria A 12:36 - 3 Nentor, 2019

I dha fitoren e parë Piolit/ Ylli i Milanit do të mungojë sot ndaj Lazios

Të enjten erdhi nga stoli dhe i dhuroi Piolit fitoren e parë si trajner i Milanit, por mbrëmjen e sotme ndaj Lazios, spanjolli Suso nuk do...

Seria A 20:12 - 27 Tetor, 2019

As Pioli nuk i bën derman/ E mposht edhe Roma, ja në cilin vend ka përfunduar Milani

Trajner i ri, avaz i vjetër. Kështu po ndodh me Piolin dhe Milanin. Pas barazimit 2-2 ndaj Lecces në ndeshjen debutuese të Piolit, Milani sot është...

Seria A 22:45 - 20 Tetor, 2019

Trajner i ri, avaz i vjetër/ Milani e pëson në fund nga Lecce

Edhe pse shumë afër fitores, Milani u surprizua në fund kur mbrojtësi i Lecce-s barazoi shifrat 2-2. Kjo ishte ndeshja e parë për trajnerin e ri,...

Seria A 20:06 - 20 Tetor, 2019

Milan-Lecce, formacionet zyrtare/ Trajneri i ri i kuqezinjve e nis me ndryshime të mëdha

Stefano Pioli do tw debutojë sot si trajneri i Milanit në ndeshjen ndaj Lecce-s, që do të luhet në “San Siro” duke filluar nga ora 20:45....

Seria A 14:49 - 9 Tetor, 2019

Prezantohet trajneri i ri i Milanit/ Flet për eksperiencën tek Interi dhe gjithçka tjetër

Stefano Pioli është trajneri i ri i Milanit. Kuqezinjtë nuk kanë humbur kohë dhe e kanë prezantuar pasuesin e Marco Giampaolos. “Vij këtu me entuziazëm dhe...

Seria A 15:31 - 8 Tetor, 2019

Tifozët e Milanit nuk e duan trajnerin e ri, për shkak të një fjalie të vetme që ai ka thënë

Stefano Pioli do të jetë trajneri i ri i Milanit. Ish-trajneri i Interit, Lazios dhe Fiorentinës, do të firmosë kontratë 2-vjeçare me klubin kuqezi, ku do...

Seria A 11:44 - 8 Tetor, 2019

Milani shkarkon Giampaolon dhe shokon tifozët me trajnerin e ri/ Spalletti? Jo, jo!

Ende nuk është bërë zyrtare, por tashmë nuk ka më dilema. Milani shkarkon Marco Giampaolon dhe ka nisur bisedimet me trajnerin e ri. Sipas gazetarit të...

Sport 23:03 - 9 Maj, 2017

Lajmi i fundit nga Interi / Klubi shkarkon trajnerin Pioli

Interi sapo ka befasuar miliona tifozë zikaltër në gjithë botën me njoftimin e fundit. Klubi italian, nëpërmjet një komunikate në orët e vona të mbrëmjes, ka...