Connect with Us

All posts tagged "pique"

Të tjera 16:05 - 26 Mars, 2020

Shakira nis mësimet online, Pique e ngacmon me fjalë të pista (video)

Spanja tashmë është vendi i dytë në botë për sa i përket numrit të viktimave, ku ia ka kaluar edhe Kinës, vendit ku lindi dhe virusi...

La Liga 13:31 - 2 Mars, 2020

Barcelona pësoi dy gola në “El Clasico”, Pique i habit të gjithë me deklaratën e tij

Gerard Pique beson se Barcelona humbi ndaj Real Madridit më të keq, me të cilin është përballur në kryeqytet, ndërsa të tijtë dolën të mposhtur 2-0...

La Liga 14:43 - 26 Shkurt, 2020

Lajm i madh për Barcelonën/ “Bisha” do të jetë gati për “El Clasicon”

Mbrëmjen e djeshme Barcelona arriti një barazim në shifrat 1-1 në transfertën e Napolit. Një ndeshje aspak e lehtë për të besuarit e Setien, ku gjithçka...

La Liga 10:15 - 14 Janar, 2020

Shakira e thotë troç/ Ja pse nuk martohem me Pique

Shakira dhe mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, janë një nga çiftët më simpatikë të shoëbizzit dhe prindër të dy fëmijëve. Megjithatë kjo nuk i ka shtyrë...

La Liga 20:38 - 18 Dhjetor, 2019

El Clasico/ Barça shpëton për mrekulli, e pabesueshme si e heq golin Pique (video)

Po luhet në këto momente në “Camp Nou”, El Clasico, e para për këtë sezon. Deri tani ka munguar goli, por jo spektakli dhe rastet e...

La Liga 22:06 - 1 Dhjetor, 2019

Atl. Madrid-Barça: 126 milionëshi turpëron keq Piquen (video)

Pjesa e parë e supersfidës së javës së 15-të në La Liga, Atletico Madrid-Barcelona është mbyllur 0-0. Një episod mjaft interesant ka ndodhur në minutën e...

La Liga 14:26 - 16 Nentor, 2019

Ylli i Barcelonës provon veten në një sport të ri, por humbja i kushton shtrenjtë

Pak ditë nga starti i Kupës Davies në Tenis, Gerard Pique ka zbritur në fushë për një shfaqje të shpejtë tenisi, që duket se i ka...

La Liga 12:48 - 6 Nentor, 2019

Olayinka me shokë i bënë gjëmën e Barcelonës/ E lënë pa yllin kryesor ndaj Dortmunditit

Sikur të mos mjaftonte barazimi pa gola mbrëmë kundër Salvia Prague, Barcelona ka marrë një tjetër goditje nga kjo ndeshje. Gerard Pique do të mungojë në...

Sport 13:23 - 23 Tetor, 2019

I bën qejfin gruas/ Pique transferon nipin e Shakirës tek ekipi i tij

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, i cili është njëkohësisht edhe presidenti i FC Andorra, ekip që garon në nivelin e tretë në Spanjë, ka transferuar së...

La Liga 11:16 - 25 Shtator, 2019

Pique i habit të gjithë/ Ja kë fajëson për formën e dobët të Barcelonës

Edhe pse fitoi mbrëmë 2-1 ndaj Villarealit, Barcelona nuk e ka nisur aspak mirë këtë sezon. 2 humbje në 6 javë në La Liga, një barazim...

La Liga 10:09 - 6 Shtator, 2019

E konfirmon edhe ylli tjetër i Barcelonës/ Po, Messi mund të largohet falas

Lajmi më i bujshëm i ditës së djeshme ishte ai i publikuar nga “El Pais” ku thuhej se Leo Messi mund të largohet nga Barcelona kur...

La Liga 16:48 - 27 Gusht, 2019

Leku shkon te leku/ Dy yjet e Barcelonës fitojnë afro 500 mijë euro në poker

Lojtarët e Barcelonës vijojnë të shkëlqejnë edhe jashtë fushave të blerta. Pas fitores 5-2 ndaj Real Betis, dy lojtarët katalanas, Arturo Vidal dhe Gerard Pique kanë...

La Liga 20:50 - 22 Gusht, 2019

E ka IQ 170/ Ylli i Barcelonës është zyrtarisht futbollisti më inteligjent në botë

Shumica e lojtarëve të futbollit në botë vlerësohen duke u bazuar në shëndetin fizik, shpejtësinë, aftësitë etj. Megjithatë, disa lojtarë të famshëm të futbollit kanë rezultatin...

La Liga 16:22 - 7 Gusht, 2019

Pique e ka inatin me Realin/ “Ne nuk e bëjmë atë gjë, nuk na pëlqen ruleta ruse…”

Gerard Piqué, mbrojtës i Barcelonës, “thumboi” Realin e Madridit duke thënë se Barcelona nuk lë pas dore kampionatin dhe kupën për të luajtur me fatin në...

Sport 15:11 - 25 Qershor, 2019

Juve në alarm/ Barcelona kërkon t’i rrëmbejë yllin e madh

Zërat e fundit dhe faktet e lidhin Matthijs de Ligt me të ardhmen tek Juventus, shumë detaje janë rafinuar dhe pak marrëveshje të tjera pritet që...