Connect with Us

All posts tagged "pirlo"

Seria A 13:31 - 16 Janar, 2020

E duan shumë ekipe të mëdha/ Juventusi nxjerr nga banka 40 milionë euro për “Pirlon e ri”

Juventusi me një Cristiano Roanldo në super formë do të synojnë të fitoi gjithçka këtë sezon përfshirë edhe trofeun e Champion League. Klubi bardhezi po punon...

La Liga 20:47 - 24 Shtator, 2019

Andrea Pirlo tregon pasardhësin e tij/ Luan te Barcelona

Andrea Pirlo ishte një nga ata lojtarë që duartrokitej edhe nga tifozët e ekipeve rivale. Ish-mesfushori italian në një intervistë për “Radio Bianconera” ka folur për...

Seria A 15:58 - 2 Shtator, 2019

E thotë Andrea Pirlo/ Ky është klubi i vetëm që mund të rivalizojë Juventusin

Ish-mesfushori i Interit, Milanit dhe Juventusit, Andrea Pirlo, beson se zikaltrit janë i vetmi klub që mund të ndalojnë triumfin e Juventusit në Serie A. “Zonja...

Sport 22:20 - 24 Maj, 2019

Jo vetëm Allegri/ Një tjetër largim zyrtar nga Juventusi

Pas Massimiliano Allegrit, sot është zyrtarizuar edhe shkarkimi i trajnerit të Juventusit U-23 (ose Juventusi B), Mauro Zironelli, i cili drejtoi bardhezinjtë në Serinë C italiane....

Sport 12:30 - 13 Maj, 2019

Kampioni i botës zbulon problemin e Juventusit/ Transferoni këtë lojtar nëse doni Championsin

Andrea Pirlo është një ndër legjendat e mesfushës italiane, teksa ka luajtur me ekipet më të mëdha në Itali. Milan, Inter dhe Juventus. Pikërisht për këta...

Sport 14:01 - 5 Prill, 2019

Juventusi dhe Interi lënë kokën pas tij/ Atë do ta transferojë Milani

Sandro Tonali është talenti i cili është shumë i kërkuar nga disa ekipe të mëdha. Pas Juventusit dhe Interit, është tani edhe skuadra e Milanit që ka...

Sport 15:02 - 17 Mars, 2019

Kush fiton sot, Interi apo Milani? / “Verdiktin” e jep Pirlo

Andrea Pirlo, ish-mesfushor i Inter-it dhe Milan-it, ka folur për derbin e Milanos që do të zhvillohet mbrëmjen e sotme. “Në derbi nuk ka ekipe favorite”,...

Sport 18:00 - 19 Shtator, 2018

Andrea Pirlo i bën apel Interit/ Blijeni këtë futbollist

Një nga legjendat e mëdha të futbollit italian, Andrea Pirlo i ka bërë një rekomandim Interit për ta përforcuar mesfushën. Ish-futbollisti i tri skuadrave më të...

Sport 13:57 - 24 Gusht, 2018

Zbulohet Andrea Pirlo i ri/ Luan në Angli te West Ham

Jack Wilshere befasoi jo pak tifozë me vendimin e tij këtë verë, për tu larguar nga Arsenali dhe duke u transferuar te West Ham. Trajneri i...

Sport 22:45 - 18 Gusht, 2018

Merkatoja mbaroi / Pirlo shpreh keqardhjen e tij për Interin

Legjenda Andre Pirlo ka pritur deri në fund që Interi të blinte mesfushorin Luka Modric, por kjo nuk ndodhi. “Për Interin do të kishte qenë lojtari...

Sporti Kryesore 19:22 - 10 Gusht, 2018

Andrea Pirlo i zhgënjyer/ Bëra gjithçka për atë

Andrea Pirlo nuk e ka fshehur zhgënjimin e tij që nuk u zgjodh si zëvendësi i Roberto Mancinit te stoli i Italisë. Kjo gjë nuk u...

Sport 16:45 - 25 Korrik, 2018

Mancini e gjen ndihmësin / Zv. trajneri i Italisë do të jetë…

Roberto Mancini mori drejtimin e Italisë disa kohë më parë dhe ka nisur një fazë revolucioni. Strategu italian po kërkon një ndihëm dhe me sipas medieve...

Sport 22:36 - 15 Dhjetor, 2017

Pirlo si Ronaldinho / Po na jep lajmin më të madh të mundshëm

Andrea Pirlo ka pak kohë që është tërhequr nga futbolli i luajtur, por duket se ka njerëz që po punojnë për ta kthyer përsëri në fushë....

Sport 23:28 - 8 Nentor, 2017

Pirlo zbulon pengun e madh / Ja kush e pengoi të bëhej madrilen

Andrea Pirlo së fundmi zbuloi se i ka dhënë fund karrierës së tij futbollistike. Mesfushori, në një intervistë pas njoftimit zyrtar të largimit të tij, ka...

Sport 16:50 - 2 Maj, 2017

Pirlo ka një dëshirë të re / E zbulon nga Amerika

E dini se ku po luan aktualisht Andrea Pirlo? Te New York City, aty ku shumë legjenda të futbollit janë spostuar për të kaluar vitet e...