Connect with Us

All posts tagged "Podolski"

Sport 16:22 - 23 Janar, 2020

Dikur kampion bote me Gjermaninë, sot i habit të gjithë me ekipin e ri

Lukas Podolski i jep fund aventurës në Japoni te Vissel Kobe dhe rikhthet në Turqi, këtë herë tek ekipi i Antalyasporit. Ish-kampioni i botës me Gjermaninë...

Sport 18:08 - 24 Nentor, 2018

Plas “lufta” në Japoni mes futbollistëve/ Ja çfarë bëjnë dy yjet e njohur Iniesta & Podolski

Tension i lartë në ndeshjen e luajtur midis Kashima dhe Vegalta, në kampionatin japonez të futbollit. Leandro e filloi luftën dhe Podolski e humbi toruan. Por,...

Sport 21:17 - 29 Korrik, 2017

VIDEO: Podolski dhuron spektakël / Sulmuesi gjerman shënon dy gola në Japoni

Lukas Podolski po në namin te Visel Kobe në Japoni. Gjermani atje është transferuar për më shumë se 5 milionë dollarë. Kampioni i botës mund të...

Sport 19:15 - 12 Korrik, 2017

Rrëfimi i gjermanit Podolski / Ja pse Kina nuk do të ketë kurrë nivel evropian

Sipas Lukas Podolskit, futbolli kinez nuk do të bëhet kurrë si ai evropian, sepse kontratat nuk bëhen ashtu siç mendojnë njerëzit. Gjermani aktualisht luan në Japoni,...

Sport 22:37 - 23 Mars, 2017

Lamtumira e Podolskit / Legjenda Scholl i prish festën

Eksperti i futbollit gjerman, Mehmet Scholl, ka shprehur rezervat e tij për sulmuesin Lukas Podolski, i cili të mërkurën mbrëma i dha fund karrierës me Gjermaninë...

Sport 22:57 - 22 Mars, 2017

Podolski lamtumirë me gol, Gjermania mposht Anglinë

Miqësore luksi me një gol që mund të serviret vetëm në një “restorant” luksoz të futbollit si “Signal Iduna Park” dhe nga një shef i “kuzhinës”...

Sport 21:25 - 21 Mars, 2017

Ndeshja e lamtumirës, Podolski zbulon çastin më të bukur në karrierë

Lukas Podolski sot gati sa nuk qau në konferencë për shtyp. Gjermania nesër do të presë Anglinë në një miqësore e cila do t’i dedikohet lamtumirës...

Sport 12:35 - 4 Korrik, 2015

Zyrtare/ Podolski lojtar i ri i Galatasarayt

Galatasaray ka konfirmuar se sulmuesi Lukas Podolski ka mbërritur në Stamboll ku do t’i nënshtrohet testeve mjekësore para nënshkrimit të kontratës. Lojtari  gjerman në gjashtë muajt...

Sport 16:00 - 24 Qershor, 2015

Podolski: Transferimi te Interi ishte gabim

Lukas Podolski ka pranuar se huazimi i tij te Interi nga skuadra e Arsenalit ishte një gabim i bërë nga ai. “Futbolli anglez është futbolli që...

Sport 11:47 - 29 Prill, 2015

Mancini largon Podolskin

Trajneri Roberto Mancini ka konfirmuar se Inter nuk do të blejë Lukas Podolskin pas përfundimit të këtij sezoni  ai do të rikthehet në Arsenal. “Jam i...

Sport 21:37 - 11 Mars, 2015

Podolski: Do rikthehem te Arsenali

  Sulmuesi gjerman që po luan këtë fazë në Itali te skuadra e Interit, ka treguar planin e tij për në qershor. Podloski nuk ka arritur...