Connect with Us

All posts tagged "polemika"

La Liga 10:12 - 19 Dhjetor, 2019

El Clasico: Real Madridi pretendon për dy penallti të padhëna (video)/ Plasin polemikat

Barcelona dhe Real Madridi barazuan pa gola mbrëmë në “Camp Nou” në El Clasicon e parë të këtij sezoni. Ashtu si çdo herë tjetër edhe mbrëmë...

La Liga 21:56 - 18 Dhjetor, 2019

Përfundon El Clasico/ Spektakël, polemika pa fund, mungon goli

El Clasico e parë e këtij sezoni mes Barcelonës dhe Realit ka përfunduar në barazim të bardhë. Një super ndeshje në “Camp Nou” nga minuta e...

Sport 10:56 - 10 Korrik, 2019

Kapitenia e SHBA-së refuzon takimin me Trump/ Nuk dua të përdorem…

Vijon polemika mes kapitenes së përfaqësueses amerikane të futbollit, Megan Rapinoe, dhe presidentit të SHBA-ve, Donald Trump. 34-vjeçarja deklaron se nuk do ta pranonte një ftesë...

Sport 22:15 - 14 Prill, 2019

Acerbi fal dyshen e Milanit / “Mjaft me polemika, shihemi në fushë”

Pas kaosit të krijuar, polemikave dhe zhurmës mediatike, mbrojtësi i Lazios, Francesco Acerbi, i ka vënë “vulën” dhe ka mbyllur çdo diskutim në lidhje me gjestin...

Sport 13:31 - 28 Mars, 2019

Plasin polemikat në Itali/ Ja çfarë do të bënte Hitleri nëse do të takonte Wanda Narën

Një batutë e destinuar që të krijojë polemika ajo e përmendur nga opinionisti i programit tv Tiki Taka, Giampiero Mughini (tifoz i thekur i Juventusit) gjatë...

Sport 10:52 - 26 Mars, 2019

UEFA nderon me çmim kryesor Sergio Ramos/ Në Francë shpërthejnë polemikat

Sergio Ramos është renditur si lojtari më i mirë i këtij sezoni, sa i përket ndeshjeve ndërkombëtare. Ka qenë gazeta spanjolle “Marca” që ka zbuluar se...

Sport 16:17 - 10 Mars, 2019

Atletico – Juventus ka polemika / Gjyqtari i ndeshjes sjell hidhërim te madrilenët

Juventus do të presë Atletico Madrid të martën në mbrëmje në ndeshjen e kthimit të 1/8-ave të Champions League me synimin për të përmbysur humbjen 2-0...

Sport 11:03 - 5 Mars, 2019

Mourinho thyen heshtjen/ Shpjegon pse ndodhën përplasjet me Pogba-n

Deri më tani, Jose Mourinho nuk ka dashur të “gërmojë” shumë në lidhje me polemikat që pati me Paul Pogba te Manchester United. Megjithatë, ai ka...

Sport 11:01 - 25 Shkurt, 2019

Wanda Nara sulmon sërish Interin/ Këtë herë e drejta është në anën e saj

Mauro Icardi nuk luajti as në Firenze, duke munguar për të katërtën ndeshje rresht për Interin, ndërsa bashkëshortja e tij Wanda Nara si zakonisht ka qenë...

Sport 10:54 - 17 Janar, 2019

Plas në Itali/ Arbitri i njohur: Milanit iu mohua një penallti

Vazhdojnë polemikat për atë që ndodhi dje në finalen e Superkupës së Italisë, mes Milanit dhe Juventusit, e cila u fitua nga bardhezinjtë me rezultatin 1-0....

Sport 13:28 - 14 Janar, 2019

VAR-i “çmend” Realin/ Ky është goli që hapi polemika të mëdha në Spanjë

Goli i barazimit që u shënua nga Betis ka hapur sërish polemika në Spanjë. Gazeta “AS” shkruan se në përsëritjen e rastit mungoi pamja e qartë...

Sport 15:42 - 30 Prill, 2017

Polemikat Partizani-Kukësi / “Shihni penalltinë e Bathës!”

Partizani-Kukësi nuk është më thjesht një betejë sportive, por është kthyer në luftë mediatike, edhe pse ka ende disa ditë para përballjes në fushë. Një deklaratë...

Sport 15:16 - 6 Janar, 2015

Roma, fitore mes polemikave ndaj Udineses

Roma nis vitin 2015 me një fitore polemizuese ndaj Udinezes falë një goli fantazmë të qendërmbrojtësit Davide Astori. As kamerat e shumta nuk mund të heqin...