Connect with Us

All posts tagged "portier"

Sport 16:19 - 13 Nentor, 2019

Rrëfimi shokues i sulmuesit të njohur, zbuluon si i kërkuan autorizim për të vrarë portierin legjendar

Ish sulmuesi kolumbian i Parmës, Faustino Asprilla, në një dokumentar të bërë për jetën e tij, të titulluar “Faustino, Il Grande”, ka zbuluar një detaj shokues...

La Liga 17:43 - 8 Nentor, 2019

Do të jetë komisioner në zgjedhjet e të dielës/ Lojtari njohur braktis ekipin e madh spanjoll

Nëse jemi mësuar të shohim shpesh herë se futbollistët mungojnë për shkak dëmtim3esh ose shkaqesh familjare apo të tjera gjëra të kësaj natyre, ndryshe ka ndodhur...

Sport 22:34 - 21 Tetor, 2019

Portieri më i mirë i vitit/ Ja 10 kandidatët finalë

“France Football” ka publikuar emrat e 10 portierëve të nominuar për ‘Trophee Yachine’, pra portieri më i mirë i vitit 2019. Nuk mund të mungonin në...

Sport 19:57 - 21 Tetor, 2019

Portierit i “ikën mendja”/ Merr karton të kuq pas 13 sekondash lojë

Një episod i rrallë ka ndodhur në superligën turke në ndeshjen Konyaspor dhe Yeni Melatyspor. Portieri i vendasve, Serkan Kirintili, ka dalë nga fusha me karton...

La Liga 14:18 - 11 Tetor, 2019

Ylli i Realit hedh poshtë thashethemet/ Nuk jam i sëmurë

Thibaut Courtois ka qenë në qendër të kritikave kohët e fundit, pasi forma e tij ka qenë shumë e dobët. Në barazimin zhgënjyes të Realit 2-2...

Premier Liga 14:35 - 7 Tetor, 2019

Portieri i njohur var këpucët në gozhdë, e mbyll si rekordmen

Ish-portieri i Manchester United dhe Evertonit, Tim Howard, është tërhequr nga futbolli i luajtur pasi dje zhvilloi ndeshjen e tij të fundit me Colorado Rapids. Howard,...

La Liga 17:59 - 3 Tetor, 2019

Nuk është fare në formë/ Zbulohet sëmundja e portierit të Realit

Thibaut Courtois vuan nga ankthi. Kjo është diagnoza e mjekëve të Real Madridit pas testeve të fundit. Courtois është zëvendësuar gjatë pushimit të ndeshjes së Champions...

Premier Liga 15:22 - 28 Shtator, 2019

Liverpooli falënderon portierin kundërshtar dhe i lë “targën” ekipeve të tjera

Sapo ka përfunduar ndeshja e parë e javës së 7-të të Premier League, mes Sheff. Utd dhe Liverpoolit, me rezultatin 0-1. Një fitore e mundimshme për...

Premier Liga 15:08 - 28 Shtator, 2019

Video/ Pas 70 minutash në paqe, portieri i kundërshtarëve i dhuron golin Liverpoolit

Pritej te ishte një ndeshje e lehtë transferta e Liverpoolit ndaj Sheffield Utd, ekip i ngjitur këtë sezon në Premier League, por djemtë e Klopp kanë...

Sport 14:02 - 22 Shtator, 2019

Paska edhe më të mirë se Neuer/ Shikoni si ky portier ndal golin e sigurt

Manuel Neuer njihet si mjeshtri i portierëve që dalin dhe largojnë topa nga zona e tij. Kështu ndodhi edhe me një portier egjiptian, në një ndeshje...

Premier Liga 22:35 - 17 Shtator, 2019

Nuk do t’u besoni syve/ Video: Portieri zëvendësues i Liverpoolit bën pritjen e vitit

Në “San Paolo” mungon ende goli në sfidën mes Napolit dhe Liverpoolit, edhe pse kanë kaluar mbi 70 minuta. Rezulati mund të ishte ndryshe nëse portieri...

Sport 13:07 - 10 Shtator, 2019

Nesër do të zbriste në fushë/ Portieri vdes gjatë grumbullimit me kombëtaren e tij

Bota e futbollit në zi. 32-vjeçari Jairzinho Pieter, portieri i Curaçao, ka ndërruar jetë mbrëmjen e së henës ku ka qenë i grumbulluar me kombëtaren e...

Sport 20:53 - 8 Shtator, 2019

Ylli i Gjermanisë në stres të madh/ Po çmendem nga kjo situatë

Marc-Andre Ter Stegen është një nga 3 kandidatët e FIFA-s, për çmimin “Portieri i Vitit”, protagonist i padiskutueshëm te Barcelona, por te Gjermania është “peng” i...

Sport 22:01 - 7 Shtator, 2019

Gafa e mbrëmjes vjen nga Serbi-Portugali/ Portieri i njohur turpërohet para tifozëve të tij

Portugalia është duke fituar në Beograd 0-1 ndaj Serbisë, ndeshje eliminatore për Euro 2020. Goli për miqtë u shënua nga Carvalho, falë një gafe të portierit...

Sport 22:37 - 3 Shtator, 2019

Iu duk vetja si Manuel Neuer/ Video: Portieri bëhet qesharak me gafën e tij

Një episod interesant ka ndodhur në ndeshjet e fundjavës në kampionatin izraelit. Portieri i Hapoel Kriryat Shomna-s, Dziugas Bartkus, donte të bënte një finte duke kërkuar...