Connect with Us

All posts tagged "porto"

Sport 14:36 - 17 Shkurt, 2020

Racizimi godet sërish futbollin, lojtari me ngjyrë braktis fushën e lojës (video)

Boll më! Futbolli nuk është për të nxitur urrejtje. Racizmi është ulur këmbëkryq dhe këtë herë është shfaqur në mënyrë të shëmtuar në Portugali. Moussa Marega...

Sport 16:51 - 20 Dhjetor, 2019

Roveshata e frikshme/ Sulmuesi bën për spital kundërshtarin (video)

Një gol i japonezit Nakajima i dha fitoren Portos në ndeshjen e Kupës së Portugalisë kundër Santa Clara dhe kualifikoi “Dragonjtë e Oportos” në çerekfinale. Ndeshja...

Sport 21:16 - 28 Nentor, 2019

Europa League: Fitore bindëse për Romën, Porto ia del në fund

Romës i mjaftuan vetëm 45 minutat e para për të siguruar fitoren 0-3 në transfertën turke ndaj Istambul Basaksehir, që ishte njëkohësisht një ndeshje direkte për...

Sport 13:08 - 15 Gusht, 2019

Pas 23 viteve rresht/ Gjiganti i Europës do të mungojë në sezonin e ri të Champions League

Surpriza më e madhe e turit të tretë kualifikues të Champions League ishte eliminimi i Portos nga rusët e Krasnodar. Porto fitoi ndeshjen e parë në...

Sport 14:44 - 9 Gusht, 2019

Pak muaj më parë pësoi infarkt/ Ekipi i madh merr vendimin surprizues për Casillas

Iker Casillas mund të rikthehet në fushë si lojtar dhe sinjalin më të qartë e tregon Porto, që e ka regjistruar në kampionat si futbollistin e...

Sport 14:00 - 16 Korrik, 2019

Casillas u tërhoq pas problemeve në zemër/ E zëvendëson gjiganti gjerman

Iker Casillas nuk do të luajë, më për shkak të problemeve në zemër, ndaj prej kohësh drejtuesit e Portos janë në kërkim të portierit të ri...

Sport 18:48 - 9 Korrik, 2019

Kritikoi arbitrat/ Dënim shembullor për presidentin e “dragonjve” të Europës

Bordi disiplinor i federatës portugeze të futbollit ka marrë masa kundër presidentit të Portos. “Dragonjtë” rivalizuan deri javën e fundit për titullin kampion me Benfikën, por...

Sport 18:36 - 13 Qershor, 2019

Vendosin mjekët/ Një nga lojtarët më të mirë në histori detyrohet të tërhiqet nga futbolli

Iker Casillas është gati ta mbyllë me futbollin e luajtur. E përditshmja portugeze “O JOGO” raporton se portieri legjendar ka vendosur të mos kthehet më në...

Sport 19:59 - 6 Qershor, 2019

Plas “lufta” në Portugali në prag të gjysmëfinales/ Tifozët anglezë zihen me policinë (video)

Skena të frikshme ato që vijnë nga Portugalia. Rreth 20.000 mijë tifozë të Anglisë kanë udhëtuar drejt qytetit, Porto, një udhëtim që nuk ka shkuar ashtu...

Sport 11:17 - 17 Maj, 2019

Kampioni i botës tërhiqet nga futbolli i luajtur/ Për shkak të problemeve në zemër

Iker Casillas sapo ka konfirmuar lajmin se në fund të sezonit do të tërhiqet përfundimisht nga futbolli i luajtur, për shkak të problemeve në zemër. Portieri...

Sport 10:23 - 2 Maj, 2019

Mjeku tregon të vërtetën e infarktit të Casillas/ A do të luajë më futboll?

Iker Casillas tronditi dje gjithë botën e futbollit, pasi u shtrua me urgjencë në spital. Spanjolli pësoi një sulm në zemër dhe iu nënshtrua një ndërhyrje...

Sport 16:49 - 1 Maj, 2019

Tronditet bota e futbollit/ Iker Casillas pëson infarkt, dërgohet me urgjencë në spital

Një ndër portierët më të mirë në historinë e futbollit, Iker Casillas, ka pësuar sulm në zemër, sipas raportimeve nga mediat portugeze. Legjenda e Real Madridit...

Sport 13:35 - 27 Prill, 2019

Ekipi i madh europian pëson 2 gola në 5 minuta/ Tifozët nisin luftën (video)

Një natë më parë, Porto përjetoi një ndër dramat më të mëdha të këtij sezoni, teksa për vetëm pesë minuta pësoi dy gola, duke u ndalur...

Sport 22:59 - 17 Prill, 2019

VIDEO: Liverpool shtyp Porton / Tani e pret Barcelona

Liverpool nuk ka hasur vështirësi të mëdha në ndeshjen e kthimit ndaj Portos në “Dragao-n” e famshëm. Anglezët kanë fituar 4-1 ndaj portugezëve dhe kalojnë në...

Sport 20:15 - 17 Prill, 2019

Porto – Liverpool / Publikohen formacionet zyrtare

Liverpool do të luajë sonte në transfertë kundër Portos në çerekfinalen e kthimit të Champions Leagues. Takimi i parë u mbyll me avantazhin 2-0 të skuadrës...