Connect with Us

All posts tagged "president"

Kombëtare 16:06 - 31 Mars, 2020

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e...

BundesLiga 15:09 - 16 Mars, 2020

Tifozët e shumë klubeve e urrenin deri para pak javësh, presidenti i klubit të njohur kthehet në heroin e Gjermanisë

Pronari i Hoffenheimit, Dietmar Hopp, një nga presidentët më të urryer nga tifozët në Bundesligë, mund të shndërrohet një nga heronjtë në luftën kundër Coronavirusit. Sipas...

Seria A 15:12 - 12 Mars, 2020

Italia në luftë më Coronavirusin, presidenti i Interit bën gjestin e madh

Interi dhe grupi që ka në pronësi klubin, Suning, u kanë dhuruar institucioneve të kujdesit në Itali 300 mijë maska dhe produkte të tjera sanitare, në...

Sport 17:45 - 9 Mars, 2020

Debat mes presidentit Halili dhe Egbo/ E zbulon Shakohoxha

Tirana ka një ecuri fantastike në kampionat me 10 fitore e një barazim në 11 javët e drejtuar nga Egbo. Barazimi i vetëm ishte ajo ndaj...

Sport 14:33 - 8 Mars, 2020

Tashmë nuk ka më dyshime, presidenti i klubit të njohur italian është i prekur nga coronavirus

E pëson edhe një president klubi. Maurizio Rullo, presidenti i Novara, ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19. Pas një udhëtimi në Gjermani, ai u kthye...

Seria A 17:06 - 7 Mars, 2020

E thotë presidenti i Ligës/ Ja çfarë do të ndodhë me Serie A, nëse një futbollist rezulton i prekur me koronavirus

Koronavirusi është kthyer në një shqetësim të madh për Italinë. Vala e të infektuarve vazhdon të mos ulet, ndërsa numri i viktimave ka prekur shifrën 200....

Sport 18:44 - 5 Mars, 2020

Presidenti i ekipit të Superiores lëshon bombën/ Nuk kemi rënë nga Kategoria, por na kanë hedhur

Presidenti i Luftëtarit, Bekim Halilaj, në një prononcimi për RTSH Sport ka theksuar edhe njëherë faktin se ekipi i tij është penalizuar nga vendimet e arbitrave,...

Seria A 13:00 - 4 Mars, 2020

Si sot dy vite më parë ndërroi jetë ylli i Italisë, presidenti i ekipit me fjalë të ndjera

Davide Astori nuk jeton më, por në Firence vazhdojnë ta përkujtojnë me shumë dashuri. Numri 13 i tij është kudo te Fiorentina, ndërkohë që vendin e...

Sport 13:50 - 1 Mars, 2020

Laçi reagon pas akuzave të ashpra/ Ai është një i papërgjegjshëm që nxit urrejtje, të merren masa…

Laçi ka reaguar në lidhje me deklaratën e presidentit Bekim Halilaj, i cili në një intervistë ekskluzivisht për “Panorama Sport”, u shpreh se gjyqtari Kridens Meta...

Sport 15:52 - 17 Shkurt, 2020

E fundit/ Iker Casillas merr vendimin e bujshëm, gati për të bërë hapin e madh në karrierë

Iker Casillas nuk ka lajmëruar ende zyrtarisht tërheqjen nga futbolli i luajtur, por është duke programuar jetën e re. Portieri i Portos, në fakt, ka komunikuar...

La Liga 18:51 - 12 Shkurt, 2020

U bë legjendë te Reali/ Tani hedh kandidaturën për president

Iker Casillas mesa duket i ka vënë syrin postit më të lartë të futbollit spanjoll. Sipas Cadena Ser, kampioni i botës me Spanjën kërkon të kandidojë...

BundesLiga 19:23 - 7 Shkurt, 2020

Cristiano Ronaldo te Bayerni?/ Presdienti i bavarezëve jep përgjigjen shokuese

I intervistuar nga TZ, presidenti i Bayern Munich, Herbert Hainer, ka folur për mundësinë që Cristiano Ronaldo të transferohet në Gjermani te ekipi kampion, një lajm...

Sport 12:19 - 5 Shkurt, 2020

“Sulmonte” gratë, duke i prekur në vi***/ Arrestohet presidenti i klubit francez

Said Chabane, presidenti 55-vjeçar i Angers, ka përfunduar në paraburgim këtë mëngjes, në stacionin e policies, i akuzuar për ngacmim seksual. Ai po merret në pyetje...

Seria A 15:52 - 2 Shkurt, 2020

Presidenti i klubit të madh të Serisë A lëshon akuza të rënda/ Juventusi fitoi fal arbitrave

Presidenti i Fiorentinës Rocco Commisso ishte në tribunën e “Allianz Stadium” për të ndjekur sfidën ndaj Juventusit, ndërsa në përfundim nuk e fshehu pakënaqësinë ndaj vendimeve...

Seria A 11:28 - 26 Dhjetor, 2019

Plas skandali në Serie A/ Kërcënohet me jetë presidenti i çmendur

Presidenti i Sampdoria, Massimo Ferrero, nuk po gjen paqe. Në qytetin e Gjenovës është vendosur gjatë natës një parrullë kundër presidentit. “25 dhjetor, dreka e Krishtlindjes,...